Cena ARENDE u vasem mestu???

Ja imam još bolji biser.Prošle godine došo lik hića za lovu 3kj za tri godine bez subvencije 1500e oma pare sve.Ja dao.Došo ove godine opet hića za lovu za još dve godine:sta:Kažem mu čoveče za koje dve g. a on će pa za 2015 i 2016.Pa gde ćemo biti mi tada ja neću.Kaže daću onda drugom,slobodno.Nisam čuo da je neko uzeo ,ali kakvih sva bizmismena ima sve je moguće.A i ideje arendaša su bezgranične.
 
Brate koi je to pavijan! nije zahvalan sto si mu izasao u susret, mozda mu niko nebi ni dao.
ovo sto sam dogovorio mesecno i nije tako lose, al je ispalo smesno :))
necu ni osetiti jel vecinu arende isplatim do marta-aprila, neke sam danas platio, samo dvojici placam na jesen.
 
100e placam po ha. 1.klasa zemlja... 2. 3. klasa 50e... Danas zvao jedan lik dali hocu da uzmem i radim 90ari njivu za dz 4.klasa samo da se ne ukorovi (ravna njiva bez nagiba) odbio sam!
 
100e placam po ha. 1.klasa zemlja... 2. 3. klasa 50e... Danas zvao jedan lik dali hocu da uzmem i radim 90ari njivu za dz 4.klasa samo da se ne ukorovi (ravna njiva bez nagiba) odbio sam!
Uh brate sto nije blize uzeo bih je sve trceci :osmeh:

- - - - - - - - - -

Kod mene dosao covek ima zemlju al zbog sukoba sa bracom nema gde da spava pa nudi 1hektar i 40 ari za povremeni dolazak i sedmodnevni boravak tj kolikootpilike njemu treba, njive su iz 7 delova, na koje imaju i braca deo, svi ga pre mene odbili,na kraju i ja morao da odustanem jer sam nadglasan u kuci....
 
Ima par razloga, radjena je vise godina bukvalno bez agrotehnike, uzeo sam skoro duplo vise povrsine pod zakup za sejanje kukuruza ove nego prosle godine sto mi je dovoljno, a njiva nije pravilan pravougaoni oblik vec je suzenija sa jedne strane za razliku od druge za 20m i nebih mogao da ostvarim subvencije na tu parcelu.
 
Pa sta ce ti subvencije kad je za Dz. a posto je za dz. pare sto bi dao za arendu ulozis u agro tehniku i malo pride, a nije stojala u parlogu brzo ce se vratiti na zdrave noge.
no ti naj bolje znas sta je za tebe bolje, ja samo na glas razmisljam sta bi uradio da je ovde tako.
ja imam 6lanaca za Dz. parlog je vec neku godinu i ja se mucim da je nekako osposobim, a pritom je i slatina! satario sam dosta nafte i jos nista!
 
Kod vas je verovatno trka za uzimanje zemlje pod zakup? Ovde je drugacije malo ima ozbiljnih poljoprivrednika, kada bih hteo mogao bih da uzmem bar jos 20ha prve klase zemlje, i to u mom selu... max 1h voznje do njiva.
 
Ista situacija,otimanje i na kraju opet ima dosta zakorovljene zemlje zbog pojedinaca koji zamisljaju da zive u vojvodini ili macvi.
 
Kod vas je verovatno trka za uzimanje zemlje pod zakup? Ovde je drugacije malo ima ozbiljnih poljoprivrednika, kada bih hteo mogao bih da uzmem bar jos 20ha prve klase zemlje, i to u mom selu... max 1h voznje do njiva.
Pazi ima svasta, neko se bukvalno trka za brojem hektara a para ko blata al opet malo, neko planira da prevari godinu-dve dana koliko mu uspe da odlaze arendu i na kraju ne plati i tarzi drugog pacijenta, nekom ipak treba jer nema mnogo svoje zemlje a deca rastu sve veci troskovi, nekom zbog stoke. uglavnom sve se obradjuje i nema parloga. ima losije obradjene zemlje to su obicno tvrdoglavi dedovi koji nece da daju u arendu dok ne skomolu skroz, a zarade nema ic!
jedno je sigurno, koliko god da ima zemlje u ponudi uvek je malo!!!
 
jel treba za novi zakup kada se uzima i pise ugovor posedovni list koji nije stariji od 6 meseci ili moze stariji
 
Danas dao 6 jutara u arendu 19 metara klipa po jutru, i ostaju mi subvencije.
 
Nazad
Vrh