Cena ARENDE u vasem mestu???

Kolega Kombajner ja u to klasiranje parcela ne verujem.Jer kad je radjena komasacija mogli da ti pisu sta god hoces samo ako si imao pice i nesto da podmazes(tako kazu stariji).Primer moja njiva 3 klasa odmah pored mene 4!Ista zemlja ista povrsina sve sve ali...Dva sela pokraj reke Pek oba imaju zemlju pored reke jedni imaju prvu klasu drugi nemaju.A zasto nemaju?Kaze Pa onda se na prvu klasu placao veliki porez!Mi smo se pokupili iz sela malo naranili i napojili ove Beogradjane sto radili komasiranje i nemamo prvu klasu a i manji nam je porez.sta nas briga sta pise na papiru mi znamo kako rodi.Tako da nemoj mnogo da se uzdas u to.
 
Prvenstveno kada kazem prva klasa , to je pored reke, a i da je 5 klasa.. te njive najbolje radjaju u mom kraju tako da cu se idalje drzati te arende...
 
Otislo 8 kj po 400e, platilil ljudi toliko da ne bi izgubili te njive, posto ih rade vec godinama.

Za te pare cu i ja da izdam svu moju zemlju, pa nek rade ludaci kako hoce, toliko nema zarade ako gledas prosek u zadnjih 5 godina, Jer ni repa nije bila ovakva kao ove godini, a zna se da ni suncokret kao prosle.....
 
Pametno, veoma pametno. 80000 hektar, jedino ako seju neke povrtarske kulture, mada i tu ce biti mala zarada.
 
Ja uzeo 30-ak ari za 110 eura,pored mene je njiva!Nema papira,tj.nije reseno pa nemam ni subvenciju!To je maksimalno koliko sam mogao da dam i to je za ovu godinu to!Da nije pored mene ne bi ni uzimao nista!Inace ima dosta lesinara koji idu po kucama kad neko umre raspituju se za zemlju,zovu telefonima i tako...Gladni ljudi
 
A koliko sam cuo od nekoliko ljudi koji rade zemlju u arendu I pricaju kako placaju 200-250e/kj, prosek im vade neki stariji ljudi koji I ne znaju da je arenda skocila ili su preko pa ih ni ne interesuje, e takve se njive placaju po 100e/kj I o tome se cuti...
 
Kod nas se placa 100e/h a pocinju da dizu na 150e/h ali to nece niko da placa. Neki cak smatraju ludim ove sto placaju 100e kazu mnogo je to (voleli bi dzabe da uzmu) ali ja mislim da je to ok cena i ja toliko placam neke njive. A za buducnost videcemo, mada svi koji dizu cene se vade na cene zemljista u nekim vojvodjanskim mestima ali ne shvataju da se to moze porediti.
 
Nazad
Vrh