Budućnost sela u ovoj državi.

Ima ljudi bogatih a nesrećnih. Ima ih i siromašnih a isto nesrećni. Mislim na sreću kao osjećaj a ne ono trenutno zadovoljstvo kad se nešto neplanirano a ugodno desi.
 
Незнам дали сте приметили да људи који сеју декалб кукуруз јако пуно кукају мој најбољи друг док је сејо нс семе уопште није куко а сад све неваља Не спорим да је нс лошији ал има неке везе да човек што има више више и кука
 
Седимо за столом а само он кука рачуна а има више од нас и он је имао максимум и два трактора 533 и 560 за орање а сад има пуно пуно вуше и није срећан
 
Hemijski gledano sreca bi se mjerila prosjecnom kolicinom hormona serotonina ,a prikticno , mozda bi bilo ispravno pitati prijatelje dali je taj covjek sretan.
 
Sreća se mjeri količinom vremena provedenog u igri.
Sve što radimo, ako je to za nas igra, mi smo srećni. Osjećamo se srećno. Isto je i sa imanjem i siromaštvom. Ako to prihvatamo kao igru i sreća je tu. Ako je to samo rad i borba, tu sreće nema.
Izmjerite koliko ste srećni!
 
Matematički gledano sreća je dobijeno/očekivano. Po ovoj formuli može biti srećan i onaj koji malo dobije ako je malo ocekivao, i nesrećan onaj koji je mnogo dobio ako su mu očekivanja prevelika. Znači oni koji su previše alavi nikada ne mogu biti srećni, to je matematicki dokazano.
 
Ko je ovde nesrecan samo kazem po @olalija treba batalimo sve.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Вама доле из Пожаревца и околине је пола фамилије у Беч, па кад мало стигну лежећи новци, ето пољопривреде....

Има тако код нас један што је куповао земљу 90 и 2000-тих, и ником није било јасно како, као ом 2 тетке у Аустралији и брата у Шведској....
Meni nije niko preko zenini su svi preko stizani iz smoljinca sto se pomoci tice placamo njima zemlju koju radimo kao i ostalima. Toliko o pomoci iz inostranstva cist racun duga ljubav... jedino odemo do austrije da se vozimo sa uban.. hahahha

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kod nas više ni nije selo,već prigradsko naselje.A do pre 20ak godina smo bili selo.Nikad nije bilo nekih ogromnih poseda skoro svi se vrteli tu oko 10-ak ha mi u zenitu proizvodnje 20ha i dosta šume.4 krave,5 krmača I par ovaca i živelo se,ali zato život bio jeftiniji jedan pezejac i to se vozio samo kad mora,a sad do prodavnice udaljene 500m se ide autom,jedan televizor i jedan fiksni telefon,danas imamo 4 televizora i svako bar po jedan telefon.Svako ima i auto trenutno plaćam 4 registracije + dve prikolice.Neko bi rekao da su tu ogromne pare,a sve da se proda ne vredi kao jedan nov traktor.

Više se ne isplati ni za sebe raditi jer ne može da se stigne,nekad su svi imali bar za sebe,al zato su radili od 7 do 3 plate dobre pa je i selo živelo,a i ljudi bili drugačiji moj otac radio usluge za pečeno pile i litar jagodinske ružice :D

E onda su došle 90te koje su napravile jaz,neki su otišli preko pa oni koji su ostali su imali pomoć sa strane,drugi su morali sve da prodaju ili su ostali u 80tim što se tiče mehanizacije i načina proizvodnje i nikad neće da isplivaju,treći otišli da rade kod raznih privatnika pa nemaju vremena ni za rodjenu decu.Jedan se hvali kako kao kamiondžija zaradjuje 4000€ a kući je samo dva dana u mesecu i ženu posećuju prijatelji,život mu je da 15 dana ode na more i da kroz selo provoza auto od 10.000€.

Još uvek može dobro da se zaradi u šumi,ali treba i zdravlje sačuvati.Stočarstvo otišlo u krasni,a i ne možeš da se laktaš sa ovima koji imaju familiju preko pa se zanimaju sa par tura prasića,njega briga i 5din da zaradi kad ima kapital sa strane.
 
Kod mene vuce bale jedan koji ima 12 dece. Kuca samo sto ne padne na njih nikad ga nisam cu da se zale da se svadjaju oko bilo cega stalno se smeju,Zena im svako jutro nosi 2 litre mleka ta deca se vise obraduju tom mleku nego neka razmazena da im kupis kola ,Ne gleda svako sve preko para vazno da su ziva i zdrava i da nisu gladna to im je najveca sreca
 
Ovaj ubrzani tok zivota izgleda da nikome nije doneo srecu, i meni svi izgledaju da su bili srecniji ranije kada se imalo manje, a radilo teze.
 
Добро, можда нисам дао прави пример али разумеш о чему причам.
 
Nazad
Vrh