Budućnost sela u ovoj državi.

Sa 110 jutara zemlje ne bas uradjene kako treba 500 h eura u mehanizaciji isto pije vodu ko i moja prica o autima

To je sve očekivano, ima nas svakakvih, zlobnih , ljubomornih, sujetnih, netolerantnih, glupih...Ne može se baš generalizovati, ali takav smo narod, ima oko 80% ljudi koji se mogu svrstati u dve grupe: Oni što od drveća ne vide šumu i drugi, što u svom oku ne vide balvan a u tuđem vide trn.
Jedino mi se sviđa što su svi ukopani u neke svoje rovove, čak i kad očigledno pišu gluposti, ne odustaju. Nema potrebe da se svađamo, ništa ne možemo dobiti jer nismo dovoljno pametni da priznamo grešku. Zamislite da sam ja sad pametan i kažem: Pravim baš loše poslovne poteze, idioti plaćaju arendu 350 evra/kj, šta me briga, ja ću svima ponuditi 130 e/kj, to je realno pa ko hoće-hoće...Desiće se nikad.
Slično sa kolegom Markom. Kritikuje u svom postu kupovinu skupe mehanizacije(koja nešto zarađuje i možda sebe isplati) i verovali ili ne u sledećem postu piše kako je kupio 10 novih automobila, to su ona vozila što vas prevezu od tačke A do tačke B , koštala ona 500 evra ili 100000 evra. Evo sad da napravimo socijalni eksperiment, da li ću ja priznati da sam blesav što ne odustajem od skupih arendi? Ne. Marko, jel si shvatio protivrečnosti u svojim postovima?
 
Da, a i bila blesava vremena...Sad samo ljudi...
Razumem te u potpunosti.Zamisli tokom mog momačkog staža naletim na buduću profesorku književnosti, naravno nesvesno, ne znajući krenem u akciju muvanja.Onda su bile aktivne sms poruke pa se pisali ljubavni eseji.Stižu meni povratne poruke u vidu citata i pasusa proslavljenih svetskih pisaca!Bio sam upućen jer sam u to vreme relativno skoro završio srednju školu, bio član opštinske biblioteke jer sam čitao knjige pošto su me zanimale neke stvari koje nisam mogao čuti na svakom koraku.Znam da su na kraju pobedile strofe Očajne pesme Milana Rakića, kao sada da gledam tu prepisku.Bili smo nešto kratko u šemi a razišli se zbog političkih stavova. 😂 Meni baš bilo do politike sa 20 godina, bilo mi samo da metnem. 😂
 
Tesko da ce arenda ici jeftinije kad i clan Olalija navodi u ovoj svoj racunici da je onom ko placa sve usluge ukupan ulog po jutru psenice 45000 dinara sa svojom zemljom, a moze i jeftinije ako koristi svoje seme kao i on prethodnih godina. Na prethodnom video mu je prinos po jutru 5000kg sto dodje 100000 dinara.
Za isplativije kulture, povrstarvo ili duvan racunica je jos povoljnija, zato onaj iz Kukujevaca sto sam pricao sa njim pre par dana kaze da je spreman da plati i 350-400 evra za jutro.

Da cena arende padne neophodno je prvo da poskupe cene nasih usluga jer sve dok neko vrsi i radi prevoz za 40 evra i prska za 1000 dinara, onaj ko i razmisli da da zemlju u arendu pre ce platiti sve usluge i to ce ga doci jos jeftinije nego da radi svojom mehanizacijom kao sto je Olalija i prikazao u svom videu.
 
Wien to stizanini kod nas zovu bec

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Вама доле из Пожаревца и околине је пола фамилије у Беч, па кад мало стигну лежећи новци, ето пољопривреде....

Има тако код нас један што је куповао земљу 90 и 2000-тих, и ником није било јасно како, као ом 2 тетке у Аустралији и брата у Шведској....
 
Tesko da ce arenda ici jeftinije kad i clan Olalija navodi u ovoj svoj racunici da je onom ko placa sve usluge ukupan ulog po jutru psenice 45000 dinara sa svojom zemljom, a moze i jeftinije ako koristi svoje seme kao i on prethodnih godina. Na prethodnom video mu je prinos po jutru 5000kg sto dodje 100000 dinara.
Za isplativije kulture, povrstarvo ili duvan racunica je jos povoljnija, zato onaj iz Kukujevaca sto sam pricao sa njim pre par dana kaze da je spreman da plati i 350-400 evra za jutro.

Da cena arende padne neophodno je prvo da poskupe cene nasih usluga jer sve dok neko vrsi i radi prevoz za 40 evra i prska za 1000 dinara, onaj ko i razmisli da da zemlju u arendu pre ce platiti sve usluge i to ce ga doci jos jeftinije nego da radi svojom mehanizacijom kao sto je Olalija i prikazao u svom videu.
Gde je prinos bio 5000 kg po jutru?
 
Није у реду да највише кукају људи из два јако добра краја незнаш који је богатији браничево или срем шта да кажу ови из трговишта или сврљига где није уложено пребијеног динара
 
Nazad
Vrh