Budućnost sela u ovoj državi.

e pa dok vama dodje iz dupeta u glavu da bez hvatanja sa njima u kostac propadas sigurno ode voz...compa je tajkun u svom selu vec svakako cim se niko ni ne pojavi na licitaciji osim njega :)
 
Sto bi jedan iz sela rekao "Ja uopste ne zavidim tim tajkunima na Dedinju sa vilama i jahtama, al kad cujem da je neko kupio 30 meteri drva za zimu i zaklao 5 bravaca onda postanem ljubomoran".
 
Ne razumem što bi se hvatao sa njima u koštac.Ne možeš ih nadjačati.Ja recimo tim sa 50000ha uopšte ne zavidim.Mogu samo da ih prezirem jer znam da nisu pošteno stekli to što imaju i što mnogim porodicama možda ugožavaju egzistenciju.I to im je malopa teže da imaju još.Doći će sve to na naplatu jednoga dana.
Od tih 50000ha moglo bi da živi najmanje 1000 porodica.
Najgore u svemu tome je što su uglavnom svi ti nekada bili slepci.Kako se dolazi do tolikog kapitala pošten čovek ne može ni da smisli.
Moraš da im smetaš,da im budeš kamen u cipeli,onaj mali sitan što pomalo bocka i nervira,da nema toga ostaje ti samo mogućnost da radiš kod njega ili bolje rečeno za njega.Ti ljudi nemaju apetit i ne znaju kad im je dosta,neko radi da bi recimo napravio ili završio kuću,kupio dobar auto,oni su u stanju da kupe 10 stanova i auto u svakoj mogućoj boji,da prave ogromne zadužbine u kojima živi njih dvoje.Pored takvih mali proizvodjač je osudjen da radi onoliko zemlje koliko je kupio pre njihove pojave ili da pokuša da se "bije" sa njihovim arendama koje su kao da izbija nafta,a ne pšenica i kukuruz.

Mi ovde imamo drugi problem konkurencije nema zemlju možeš da dobiješ i džabe,ali to su bašte u odnosu na Vojvodinu,gde vidiš 2ha u komadu budeš srećan.Onda te uvek čeka bar 2din lošija cena u odnosu na Vojvodinu i na sve to kvalitet zemlje koji je očajan.

Kad pobegneš na drugu stranu u recimo voćarstvo tu te čekaju ucenjivači koji ti obezvrede svaki trud.Nekad svaka kuća imala mali voćnjak i vinograd,danas većina tih voćnjaka broji zadnje dane i niko nema nameru da obnavlja,evo prvi ja kako koja šljiva propada tako je vadim,a voćnjak posadio ćale davnih dana imali rakiju i za sebe i za prodaju sad nemaš ni kome da prodam,tj ima ali ako može za 300din.

Neko bi pomislio kad tako malo ima proizvodjača da je tržište raj,ali sa druge strane te sačeka Biftek ili Matijević koji prase prodaje na akciji po takvoj ceni da se zapitaš gde grešiš pa se ne uklapaš u tu računicu.

Postali smo država gde bukvalno par jakih i bliskih vlasti uzimaju sve u svakom segmentu i svim poslovima,poslovi koje su pre radilo mnogo ljudi i za svakog bilo i posla i zarade,danas rade sumnjivi tipovi sami,uleti sa parama ko zna odakle i od čega i pokupuje bukvalno sve,ne ostanu ni koske da se oglodju.
 
Moraš da im smetaš,da im budeš kamen u cipeli,onaj mali sitan što pomalo bocka i nervira,da nema toga ostaje ti samo mogućnost da radiš kod njega ili bolje rečeno za njega.Ti ljudi nemaju apetit i ne znaju kad im je dosta,neko radi da bi recimo napravio ili završio kuću,kupio dobar auto,oni su u stanju da kupe 10 stanova i auto u svakoj mogućoj boji,da prave ogromne zadužbine u kojima živi njih dvoje.Pored takvih mali proizvodjač je osudjen da radi onoliko zemlje koliko je kupio pre njihove pojave ili da pokuša da se "bije" sa njihovim arendama koje su kao da izbija nafta,a ne pšenica i kukuruz.

Mi ovde imamo drugi problem konkurencije nema zemlju možeš da dobiješ i džabe,ali to su bašte u odnosu na Vojvodinu,gde vidiš 2ha u komadu budeš srećan.Onda te uvek čeka bar 2din lošija cena u odnosu na Vojvodinu i na sve to kvalitet zemlje koji je očajan.

Kad pobegneš na drugu stranu u recimo voćarstvo tu te čekaju ucenjivači koji ti obezvrede svaki trud.Nekad svaka kuća imala mali voćnjak i vinograd,danas većina tih voćnjaka broji zadnje dane i niko nema nameru da obnavlja,evo prvi ja kako koja šljiva propada tako je vadim,a voćnjak posadio ćale davnih dana imali rakiju i za sebe i za prodaju sad nemaš ni kome da prodam,tj ima ali ako može za 300din.

Neko bi pomislio kad tako malo ima proizvodjača da je tržište raj,ali sa druge strane te sačeka Biftek ili Matijević koji prase prodaje na akciji po takvoj ceni da se zapitaš gde grešiš pa se ne uklapaš u tu računicu.

Postali smo država gde bukvalno par jakih i bliskih vlasti uzimaju sve u svakom segmentu i svim poslovima,poslovi koje su pre radilo mnogo ljudi i za svakog bilo i posla i zarade,danas rade sumnjivi tipovi sami,uleti sa parama ko zna odakle i od čega i pokupuje bukvalno sve,ne ostanu ni koske da se oglodju.
У пар задњих пасуса си описао не само Србију него скоро сваку Европску земљу,само што је разлика,сви остали су удружени и имају јаке кооперативе које им чувају леђа и наплаћују то,али кад си ту,имаш све.Не раде то што се воле него што само тако могу да опстану.А код нас је већ друга прича.Колико је крива политка,20 посто више је крив народ.
 
Drzava selu treba samo da napravi dobre puteve , besplate buseve svakih pola sata , zeljeznicu dici na nivo ili plovne puteve gdje ima , struju pojacati , kanale i to . Ostalo nista , snace se ko oce da radi . I da prestane vec jednom da privlaci investitore sa nasim parama i pomaze subjekte , neka dodje sam ko oce ako mu pase.
 
Moraš da im smetaš,da im budeš kamen u cipeli,onaj mali sitan što pomalo bocka i nervira,da nema toga ostaje ti samo mogućnost da radiš kod njega ili bolje rečeno za njega.Ti ljudi nemaju apetit i ne znaju kad im je dosta,neko radi da bi recimo napravio ili završio kuću,kupio dobar auto,oni su u stanju da kupe 10 stanova i auto u svakoj mogućoj boji,da prave ogromne zadužbine u kojima živi njih dvoje.Pored takvih mali proizvodjač je osudjen da radi onoliko zemlje koliko je kupio pre njihove pojave ili da pokuša da se "bije" sa njihovim arendama koje su kao da izbija nafta,a ne pšenica i kukuruz.

Mi ovde imamo drugi problem konkurencije nema zemlju možeš da dobiješ i džabe,ali to su bašte u odnosu na Vojvodinu,gde vidiš 2ha u komadu budeš srećan.Onda te uvek čeka bar 2din lošija cena u odnosu na Vojvodinu i na sve to kvalitet zemlje koji je očajan.

Kad pobegneš na drugu stranu u recimo voćarstvo tu te čekaju ucenjivači koji ti obezvrede svaki trud.Nekad svaka kuća imala mali voćnjak i vinograd,danas većina tih voćnjaka broji zadnje dane i niko nema nameru da obnavlja,evo prvi ja kako koja šljiva propada tako je vadim,a voćnjak posadio ćale davnih dana imali rakiju i za sebe i za prodaju sad nemaš ni kome da prodam,tj ima ali ako može za 300din.

Neko bi pomislio kad tako malo ima proizvodjača da je tržište raj,ali sa druge strane te sačeka Biftek ili Matijević koji prase prodaje na akciji po takvoj ceni da se zapitaš gde grešiš pa se ne uklapaš u tu računicu.

Postali smo država gde bukvalno par jakih i bliskih vlasti uzimaju sve u svakom segmentu i svim poslovima,poslovi koje su pre radilo mnogo ljudi i za svakog bilo i posla i zarade,danas rade sumnjivi tipovi sami,uleti sa parama ko zna odakle i od čega i pokupuje bukvalno sve,ne ostanu ni koske da se oglodju.
Ne bih mogao u potpunosti da se složim sa tobom.
Oni su postali to što jesu,zahvaljujući sistemu.
Olaija,Ti ili Ja kao pojedinci ne možemo protiv sistema.Tu je potrebna malo ozbiljnija promena da bi se sve to iz korena promenilo.Nakotilo se tu gamadi koji gaze sve pred sobom.Ti manji tajkunčići nama predstavljaju veći problem jer su to dupelisci i opstaće u svim uslovima.To su nam možda nekad bili prijatelji,poznanici i sada u nama vide buduće njihove sluge.Treba ih pustiti da se uljuljkaju u toj zamisli.Mnogo vode će proteći da bi se mi složno borili protiv njih.Mislim da moja generacija neće to doživeti.Naša deca su već kraćeg fitilja i malo jača nedaća će ih udaljiti iz poljoprivrede.Ne mogu nikako pozitivnije da razmišljam,naročito posle ove suše koja je pogodila dobar deo naše zemlje.
Ko je spreman da radi za DŽABE-najmanje jednu godinu,taj možda i opstane-koliko ne znam.
 
Sto bi jedan iz sela rekao "Ja uopste ne zavidim tim tajkunima na Dedinju sa vilama i jahtama, al kad cujem da je neko kupio 30 meteri drva za zimu i zaklao 5 bravaca onda postanem ljubomoran".
Da, to je mudro uzimati izreke retarda kao neke velike umotvorine. Mrzi me da tražim ali imam ja jednog mentalno zaostalog hejtera na youtube, kaže parafraziram: Pričaš protiv vlasti a imaš klimu i lep nameštaj!!! Ko ti je to omogućio?
Košutiću, mislim da je ovaj moj ipak bolji, njega će možda u budućnosti citirati uz Lao Cea i slične mislioce...
 
Radoslave tek malopre sam pogledao tvoj klip u vezi cene psenice.:bravo:Moze se primeniti i za ostale kulture.
 
Poslednja izmena:
e pa dok vama dodje iz dupeta u glavu da bez hvatanja sa njima u kostac propadas sigurno ode voz...compa je tajkun u svom selu vec svakako cim se niko ni ne pojavi na licitaciji osim njega :)
Ne u selu 2 krug bio licitacije u gradu Pozarevac. Susedna ko. Imam i ja mnogo problema ali da ga je.... kotrlja se nekako. Licitirano u martu 2020 potpisan ugovor 9.3.2020. Na 24 hektara jos nisam usao u posed jer ljydi nece da izadju iz njiva. Poljoprivredni inspektor 3 puta izlazio i krivicna prijavu podneo i jos cekam upravu za zemljiste da napravi aneks ugovora. A platio sam 1 i 15 godinu. 2 fascikle papira imam. Novac mi stoji zarobljen. Nije sve tako bajno. Ali ne kukam teram dalje.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Taj tvoj je neki napredni bot.
Ovo je covek koji nadnicari po selu, izbeglica, posten covek i kome je valjda san da ima osnovne stvari tipa drva cele zime i dobrih svinja. Ne kaze da su drugi lopovi samo za sebe zeli dostojanstven zivot.
 
Da, da pa i Toyotu imaš i lep nameštaj u kući.Da ti je živa pokojna baba pa da slikaš ekstraj u gostinskoj sobi do šora. 😂
 
Nazad
Vrh