Bolesti i lečenje krava

ljudi al znate neki prirodni lek za proliv ima mi tele i to onaj najgori.dalazio vet i dao inekcije .al da mu dajem na silu mleko nece ovako?dajem mu caj od kamilicu gustin okesten .slaba vajda.
 
Probaj caj od hrastove kore da napravis i to mu daj da popije na silu.to je jedini prirodni lek za koji znam.jel znas koje inekcije je veterinar davao?
 
skoro je stric lecio proliv kod teleta.kupio streptomicin prasak u kesici od jedan gram i to mesao u mleko koje tele pije.terapija je trajala tri dana i uspesno ga je izlecio.
 
Kad imas telad,onda bi trebao da imas i aktivni ugalj -carbo bismut- on ti je baba roga za prolive.Das mu 2-3kafene kasicice i ako treba ponovis jos jednom i nema proliva,ja samo njega koristim za proliv kod teladi.Jel ima sadrzaja u prolivu?
 
Za proliv, je od prirodnih lekova, jako dobar i caj od gunjinog lista. Ja, inace koristim Fenotyl (ako nisam pomesao sa necim drugim), ujutru dam injekciju i do uvece prodje proliv, bar je tako bilo do sada.
 
jeste gunjin list je odličan ,a umjesto mlijeka dok ne stane proljev daj mu po litar jogurta zagrijan na temperaturu tek pomuženog mlijeka i tako ujutru i uveče
 
Kao sto rece kolega Igorvet probaj sa aktivnim ugljem,kod mene je pomoglo uvjek.Ima u veterinarskoj za kupiti,cijena je oko 3-4 evra,vrecica od 100grama.
 
Ja sam davao streptomicin,caj od stavolja,caj od lista dunje. Nesto od toga uspe.Desavalo se da nece da stane od jednog onda predjem na drugo.U poslednje vrema cim donesemo telad odma im damo NEOTYL(veterinari kazu da je najlosiji) injekciju,ali nismo imali vecih problema.
 
Dobro je dok ima sadrzaja onda nije strasno,strasno je kad je voda.Moj drugar iz Lepojevica kod Rekovca susi kestenovu koru i kad se osusi onda je samelje i tako samlevenu daje u koncentrat ili direktno kasikom u usta,kestenova kora je bogata taninom koji zaustavlja proliv.
 
Kad mi se kod nekog teleta javi proliv ja mu dam injekciju pensrep,tilovet i obavezno otpratim sa viteminima.Ako za 24 casa neme nista bolje zovem veterinara.
 
Jedan prijateljski savet,nemoj leciti na pamet sa antibioticima i drugim inekcijama.Bolje mu daj karbo bizmut,vetan ili hemosul p u velikoj meri zaustavices proliv i postedeces tele bockanja.Ja sam veterinar i gde god mogu ja izbegnem da bockam i pravim racun ljudima.Ja ti ovo kazem kao kolega stocar kolegi stocaru,a ti ne moras da prihvatis.Pozzzz

---------- Poruka napisana u 12:32 ---------- Prethodna poruka je at 12:31 ----------

Milane,bolji ti je aktivni ugalj,jeste malo skup ali radi posao jako dobro.
 
Dobro sam pretpostavio u prethodnom postu, da sam pomesao imena lekova. Pa da ne bih nekog doveo u zabludu, da se ispravim. Koristio sam neotyl 200 kao i clan @malaksalo. Izvinjavam se za gresku, malo su mi se sva ta imena kojekakvih lekova izmesala u glavi.
 
Nemojte se zajebavati coveku nije do zezanja uopste, pre dve nedelje sam imao isti problem samo sto se meni zarazila cela stala, haos 9 teladi od po mesec dana, bikovi, poludeo sam, veterinar svaki dan , nekako se ovi veci zalecili ali ovi mali sisavci nikako sve zivo smo probali, jedan mali simentalac uginuo, dva kriticna sve dok nisam procitao u ovoj temi, znaci 2 kubika sirista u mleko i odmah napajanje, to ih je izvuklo, sada su svi dobro krenuli na koncentrat, da sam pre procitao mozda sam mogao spasiti i ovog sto mije uginuo....
Postovi sa tom konotacijom su sklonjeni, obratite pažnju na Vaš vokabular. Z.K.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh