Bolesti i lečenje krava

@flex202 sad sam na poslu javljam ti ujutru , sigurno. Mislim da je ipak bolje da nastavis sa injekcijama, kod tog teleta kod kog je bolest uzela maha, a ostalima koji manje kasljucaju da dajes ovaj prasak. Prvo vece kad je dosao veterinar dao mu je odmah 2 injekcije u vrat i rekao da cekam tri dana, pa ako bude potrebe da ga zovem da da jos, rezultata nije bilo, onda mu je dao jos jednu i 2 dana posle te trece injekcije se video blagi napredak, sada je vec sve u redu. Moje tele je jelo normalno, ali sam ja morao da ga teram da ustane i glavu je non stop drzalo na slami, na podu, nije lezalo normalno. Svo je bilo splasnulo, bas je izgledalo lose i naravno usput je kasljucalo. Ovde ima dosta iskusnih ljudi, najverovatnije ce ti dati bolje savete od mene, ja sam ipak pocetnik. Mogu samo da ti prenesem kako je bilo kod mene.
 
flex 202 teško ćeš to dobiti u veterinarskoj bar kod nas i u srbiji ne možeš kupiti legalno i bez recepta . na crno ili ako imaš prijatelja veterinara,najbolje ako imaš nekog da radi na nekoj farmi oni mogu svašta da nabave
 
Flexe kupis u apoteci za ljude,penicilin ili..jugocinil.. onaj od 1.600 kubnih,kupis odmah i spric i sto deblju iglu ,i destilovanu vodu.sve ukupno kosta ispod 100 dinara po dozi .i rokaj jednu dozu ujutru jednu uvece .jedno 3 dana .
 
Antibiotici se daju bar pet dana, a ne mogu se legalno kupiti u apoteci bez recepta.
 
Mimse kod nas moze da se kupi.Neznam stvarno kako je kod vas u Zrenjaninu .ali u ovom delu Backe mozes da kupis i citosstatike bez recepta ,a ne sugave antibiotike.
 
Kupio je otac jutros nesto u veterinarskoj,ne znam tacno kako se zove,vidjecu sutra kad budem davao pa cu napisati ovdje.Daje se dva puta dnevno po kasicicu i tako 3-5 dana.Ovo tele sto me je mucilo,je malo bolje jede normalno.I dalje tesko dise(povremeno) ali je bolje,vidjecu sutra da zovnem veterinara da mu dadne jos jednu inekciju ako se ne popravi nimalo.Preselio sam ga napolje,odvojio od ostalih na provjetreno na svjez vazduh.

Hvala svima na odgovorima :ppozdrav:
 
Cujem da se u Hrvatskoj pojavila leukoza kod krava iz uvoza tj.koje su uvezene kao junice,da ne budu i nase junice takve,daleko bilo?
 
ljudi mozel pomoc:mozd nisam u odgovarajucoj temi, nije krava ali je bik u pitanju, jutros kad sam uso u staju primjeti da mi je bik ne veseo,ali hadj nisam puno obraco paznju,kad sam opet oko podne otiso u staju primjetim da bali-pjeni i da mu je njuska ko oznojena,znal ko sta bi moglo biti,mada ako u jutro bude ista situacija zovem veterinara
 
ma jede on ali slabije onako prebire po jaslama pa njuska,mozda ce biti glupo al kako da mu izmjerim temperaturu
 
Davao sam teladima koji su kasljucali BIOCILLIN-200 i izgleda da je proslo,medjutim drugi mi poceli kasljucati pomalo pa sam ga opet kupio u veterinarskoj.

16122011160.jpg


Ovo tele sto mi ima upalu pluca dobija inekcije njemu ne dajem taj prasak.
 
Napokon se oporavila, juna otelila zivo tele izbacila deo posteljice, sutradan ne ustaje pozonem vet on pregleda kad unutra jos jedno tele mrtvo nije cistio samo je ubacio tabletu , sutradan jos gore ponovo dodje vet dao tri inekcije i cistio je mada se vec sve zestoko upalilo . Posle toga vet dolazi ujutro inekcije uvece inekcije , ona jedva da ustaje uz moju pomoc , mleko potpuno ukinula vet nastavlja ujutro uvece terapija boljitka nema. Ja sam vec digao ruke ,vet je dolazio jos 7 dana , njoj za mrvicu bolje, podizao sam je da pije vode pocela po malo da jede , polako po malo i oporavila se . Jednom je vet osemenjavao ali nista drugi put sam pustio bika i on je obavio posao . Mislim da sam dobro postupio sto sam je ostavio , jer dok je bila bolesn
24do9w8.jpg
a bio neki sinter i davao 150e , za te pare nek c---- al ne dam.
 
Nazad
Vrh