Bolesti i lečenje krava

od čega mu je bolje od bocke i infuzije ili od sirila?
 
@Homoljac
Udarila je nogu u pojilicu, prednji zid jasala ili šta već. Ako ne hramlje i oslanja se na nju normalno, onda je to. Kod mene isto najbolja krava uradila, kao veliki žulj, relativno meko na dodir, nije bolno, veterinari preporučuju otvaranje , meni žao bilo samo estetski dojam, ali funkcionalno nikakav problem.
 
Moje je vidjenje da ne moze njega siriste da izleci ali moze da mu pomogne da ne dehidrira, da ne izbacuje tecnost dok lekovi ne odrade svoje, sa siristem mu se vestacki usiri mleko u stomaku dok se ne stabilizuje.....
 
kasno sam mu dao siriste trebalo je odma danas je uginulo.najgore mi je sto imam samo 4 krave i nemog kraj sa krajem da zakrpim.da imam 20 grla stoke ovo mi nebi tolko tesko bilo kao sa 4.hvala svima koji su mi pomogli .a imam jedno bikce od 300 kila ono ima proliv.kupio sam neke praskove *.napisacu kasnije koji
 
Milane moras naci uzrok proliva,neispravna hrana ,budjava detelina ili silaza, promaja, koncentracija amonijaka . Tele u fazi sisanja (pojenja) je najosetljivije, ali posto i june ima proliv to je vec ozbiljno, potrazi obavezno pomoc pravog veterinara. Sto se tice gubitka nemoj tako crno da gledas svi mi koji drzimo stoku moramo da se pomirimo i sa gubicima.
 
Kod mene se kaze -u njegovu glavu- bitno da su celjad u kuci ziva i zdrava,a gde ima mora i da propadne....Ozbiljno kuburis sa veterinarom ili ga kasno zoves ili on nema pojma.Cim nesto primetis,a nemas iskustva odma zovi veterinara,jeftinije ti je nego posle da ga zoves kad uhvati maha.Pocnite da lecite bika dok jos nije kasno....
 
milane sta bi sa junetom jel ima proliv sta si mu dao od lekova ili praskova mislim da je kod tebe u stali usao virus posto ti se javlja i kod drugog juneta proliv dali ti june ima temperaturu
 
kasno sam mu dao siriste trebalo je odma danas je uginulo.najgore mi je sto imam samo 4 krave i nemog kraj sa krajem da zakrpim.da imam 20 grla stoke ovo mi nebi tolko tesko bilo kao sa 4.hvala svima koji su mi pomogli .a imam jedno bikce od 300 kila ono ima proliv.kupio sam neke praskove *.napisacu kasnije koji
jebiga kad ne možeš da izađeš na kraj sa ovo malo goveda kako bi onda sa 20 krava
 
To bi onda bila nemoguca misija.Ja sam na farmi dok sam radio sa jos dvojicom kolega vodio racuna o 1200 muzara i jos pitaj boga koliko grla drugih kategorija i mogu da se pohvalim da smo imali samo 3% uginuca godisnje i 91 % steonosti...
 
Ja sm sad pre sat vremena jednog muskog preklo ,,ima oko 150 do 170 kila ,preduvo se ,najo se sitne deteline.Dao mu ulje i ajd da ga obidjem za za oko 10 minuta kad on lezi i ne dise .Tako da u cenu treba racunati ,i prinudna klanja i uginuca ,A ne samo kad je sve na miru ,ipak ziva bica su to.
 
nisi ga trebao ostavljati,ako vidiš da ne spada-buši
Da ne odemo u off, prebacicu u bolesti krava.
Već sam prebacio. Z.K.

---------- Poruka napisana u 20:40 ---------- Prethodna poruka je at 20:35 ----------

To june sto sam preklo ,sve je trajalo ne duze od 15 minuta .mislim od naduvavanja do klanja,to mi se nikad dosad nije desilo.
 
Poslednja izmena od urednika:
juce sam kupio musko tele star 20 dana,simentalac.kad sam ga doveo kuci u roku od sat vremena je crko.tamo odakle sam ga kupio bio veseo,ni malo da izgleda da je bolestan.doveo sam kuci u kola na zadnje sediste,super mu je bilo.ubacio sam u stali i otisao sam da spremim mleko.kad sam se vratio,posle 20 min,on lezi na boku i tesko dise.zvao sam vet za 5 mi je bio kod mene dao mu je vit b i ja mislim nesto da isprazni creva,ali za 15 min crko.ja ne znam da li je greska do mene .sta vi mislite?da li moze neki savet.

---------- Poruka napisana 26-01-12 u 13:12 ---------- Prethodna poruka je 25-01-12 at 09:31 ----------

bas niko da ne zna nista.
 
Jutros nam crkolo june nekih 300 kg,otac ujutro uso da namjeri sve bilo uredu,kaze juncic veseo jede ma nista sve ok,dao mu kukuruz i kaze dok je otiso da da drugom biku i nazad kaze lezi june i samo se zagica par puta i gotovo ravna linija,.mislimo da je infarkt e sad da li je ili nije steta je vec nacinjena i nema povratka,.
 
Nazad
Vrh