Bolesti i lečenje krava

@milan87:
probaj da nadjes uzrok mastitisa,da li je jedna krava u pitanju ili vise njih?
Za nastajanje mastitisa je pogodna tamna i ne provetrena stala ,pa je mozda uzrok u tome .
Trebao bi odneti uzorke mleka u neki Veterinarski institut koji ti je naj blizi da se uradi antibiogram ,da bi se videlo koja bakterija je u pitanju i da ti kazu koji antibiotik je najbolji za taj soj.
S' obzirom da je promet antibioticima strogo kontrolisan (nema ih u slobodnoj prodaji) vecinom to veterinari rade.
Savet je i sa strucne (vet .tehnicar sam) a i sa strane drzaoca krava tako da su obe strane pokrivene ...pozdrav
 
uzorak pa na antibiogram i da se primeni odgovarajuca terapija u suprotnom ce vet da udari neki antibiotik sirokog spektra delovanj kojeg ima najvise u torbi, pa ces lepo da izgubis tu sisu u ovoj laktaciji, a njemu ces masno da platis sto ti sjebo kravu
 
Ako tako kaze , menjaj veterinara .Masiranje i muza pomazu samo kod edema vimena,a kod mastitisa ne.Mastit je bakterijska infekcija koja se siri ako se ne leci adekvatno.Nego ti poslusaj clanove cika_jova i velja_dvor pa ces resiti problem.
 
Druze lecenje Mastitisa je otklanjanje posledice ,a ti treba da nadjes uzrok toga.Kod tezih oblika mastitisa je dolazilo i do uginuca krava zbog toga sto su vlasnici masirali i muzli umesto da zovu veterinara na vreme.
 
interesuje me imal kakav prirodni lijek pojavilo mi se kod jedne krave kod oka neka velika kao bradavica velicine oraha i stalno suzi oko kod krave i polako se zatvara.Veterinar kaze da nema on nikakav lijek protiv toga.
 
Daj neku sliku pa da vidimo.

kao otvorena rana velicine oraha i stalno suzi,veterinar kaze dobro bi bilo odstraniti ali ne smije sad jer ima dosta musica kaze najbolje bi bilo zimi.Ako bih neko znao imal kakva mast ili neki prirodni lijek da se napravi da se maze do zime bojim se da krava ne oslijepi na to oko .
 
za baneta93 uzmes plasticnu cevcicu napunis je secerom obicnim i duunes na tu ranu 2/3 puta na dan ,slicni problema sam i ja imo kod krava pa su mi to rekli stariji ljudi ,oni su koristili trsku za duvanju ali sad ima cevcica makar kakvi da biras .nekad mi je uspelo nekad ne .pa probaj ,nekosta te nista. i to pozuri jer kada se kravi usmrdi oko od tog goreg smrada nema. nemozes idrzati u stali, da. mazes posle xipermanganom.ima ga u svakoj apoteci za ljude .mozees da rastopis xipermangan pa da poprskas.on je strava za te stvari ,pozdrav.
 
za baneta93 uzmes plasticnu cevcicu napunis je secerom obicnim i duunes na tu ranu 2/3 puta na dan ,slicni problema sam i ja imo kod krava pa su mi to rekli stariji ljudi ,oni su koristili trsku za duvanju ali sad ima cevcica makar kakvi da biras .nekad mi je uspelo nekad ne .pa probaj ,nekosta te nista. i to pozuri jer kada se kravi usmrdi oko od tog goreg smrada nema. nemozes idrzati u stali, da. mazes posle xipermanganom.ima ga u svakoj apoteci za ljude .mozees da rastopis xipermangan pa da poprskas.on je strava za te stvari ,pozdrav.
hvala na odgovoru probacu to sa secerom a kupicu i taj xipermangan pa da probam.pozz
 
Procitao sam celu temu i moram da pitam.........Aman ljudi,pa te vase krave i telad kao sa fronta....radite li vi nesto drugo osim sto ih lecite i busite.....?
 
A da probas malo da joj oko zatvoris i izlepis sa gazom i hanzaplastom (ako ti bude dozvolila), tako da nista ne moze da upadne u oko?
 
dali je cuo i vido neko da krava kad udari na vime moze da se izleci pomocuuuuuuuuu. * mesavine goriva* za motor za drva. i ulje sae 30. *
 
милане ,
најбољи лек је превенција, чисто лежиште, чист апарат за мужу, редовна мужа увек у исто време, а кад дође до лечења онда зна се узме се прво узорак млека из оболеле четврти, иде се антибиотиком широког спектра да би се добило на времену и спречила већа штета док не дођу резултати узорка који је послат на антибиограм и приступа се одговарајућем лечењу, све остало је скупља дара него мера
 
Pozdravljam sve,ljudi da vas pitam za mišljenje jedno,juče mi je uginula krava,njemački crveni holštajn,uvezena iz njemačke prije tri godine kao junica,ja je kupio prije tri mjeseca,bila steona deveti mjesec,Prije nego sam je kupio pregledao je moj veterinar sve ok,kupio od čovjeka kojeg poznajem,krava bila mirna normalno jela ,ponašala se sasvim normalno,otelila se sve ok i kako treba oteljena prije mjeces dana,par sati prije nego će uginuti mama je muzla ništa nije izgledalo da je problem neki neki,ujutro je zatekli kao da spava,nema da se trzala,da je otrovana da se udavila ili nešto,krava sasmo naduvana,pozvao veterinara da pogleda,kada kaže čovjek da je imala infarkt,nismo je niti otvarali niti išta to je kao konačni zaključak...njegova teorija je da je krava živjela u mirnom kraju sa puno više krava nego ja imam i da je moguće pošto je bio neki vatromet da se prepala......Da li je to moguće?HVala svima
 
Nazad
Vrh