Berko

To je kolegina njiva u gradu kod doma učenika.Nemaš tu gde da se okreneš,sa jedne strane je ograda a sa druge voćnjak,jedva smo čekali da je završimo.Tu je bilo 3 3-onke na lanac.
 
Jel neko dosad remontovao secku na Berku

Ja sam sad nazvao Vargu i poručio kompletan donji deo (kao na Orosovim sečkama sa šrafovima M16) i košta oko 80E sa noževima dok izvorni berkov sistem košta 114E.
Nemoj tu mnogo krpiti ipak je tu velika brzina.
Kada sam kupio berač noževi su bili 9E a sada su 17E.
 
Nisam imao prilike da vidim kako radi Berkov berač, na slikama vidim da uopšte nema eliminatorske valjke kao kod zmaja i da je komušaljka skroz gumena, ipak eliminatori dosta kukuruzovine odvoje pa posle još komušaljka ima manje posla, i još što su valjci svi gumeni da li neće da se namotava oko njih kad se vlažno bere?
 
Hoce malo da namota svile. . . ali ja imam srp u kabini. . . i samo izadjem napolje i za minut isecem i teram dalje. . .
 
Kao i kod svih berača,namotava kad je vlažno,s tim što berko ima sklopku koja te obavesti i ne može da dođe do većeg kvara,jer vlažna svila može da napravi džumbus.
 
Kukulele ... mozes da mi kazes kako te sluzi Berko tvoj, jel razmisljam da uzmem 2rednog, kakvi su oni ? I ako mozes samo da mi kazes koja je cena sada...
 
Služi dobro.Sad sam ga malo ponovio (ugradio mu nov sistem sečki ilopatice)-sad ima da ide ko zmaj.
Moj savet: dok su ljudi još uvek skeptici prema Berku možeš dobro kupiti polovan za mnogo manje para.Što bi sad davao 14-15000 E kad možeš za 8,9 da kupiš dobar berač.na mom recimo nema potrebe za nikakvim ulaganjem a ne mogu dobiti ni 4,500E a ja ga ispod ne dam.
 
Na klipu nemas jedne komusevine. . . jedino sto hoce kad upece da ubaci djubreta (lisce) u bunker.. .ali to nije problem jer kupi na jednu stranu bunkera, tako da kad kipujes popnes se na prikolicu i izbacis gomilu i to je to. . .
 
Vidi ovako, potpuno razumem ja tebe i hvala ti puno na pomoci sto si mi pomogao oko ovoga...Ne zelim da uzimam polovno da imam odmah problema s'njim, ako uzimam onda cu da uzmem novo...I kazi mi samo, jel ima ikakvih problema s'njim?Dal moze IMT - 539 da ga vuce?
 
Služi dobro.Sad sam ga malo ponovio (ugradio mu nov sistem sečki ilopatice)-sad ima da ide kao zmaj
Moj savet: dok su ljudi još uvek skeptici prema Berku možeš dobro kupiti polovan za mnogo manje para.Što bi sad davao 14-15000 E kad možeš za 8,9 da kupiš dobar berač.na mom recimo nema potrebe za nikakvim ulaganjem a ne mogu dobiti ni 4,500E a ja ga ispod ne dam.
samo se ti nadaj :haha:
 
Na klipu nemas jedne komusevine. . . jedino sto hoce kad upece da ubaci djubreta (lisce) u bunker.. .ali to nije problem jer kupi na jednu stranu bunkera, tako da kad kipujes popnes se na prikolicu i izbacis gomilu i to je to. . .

Gracanica, потписујем ово што каже Миланче. Ја имам дворедног Берка већ неких 5-6 година и ни један Змај му не може прићи у брзини рада и чистоћи. Клипови су чисти и у подне, само што има мало тог лишћа које накупи у бункер(када је суво). Мада и то се реши за 2 мин., побаца се са приколице очас посла јер је на једном месту.
 
Vidi ovako, potpuno razumem ja tebe i hvala ti puno na pomoci sto si mi pomogao oko ovoga...Ne zelim da uzimam polovno da imam odmah problema s'njim, ako uzimam onda cu da uzmem novo...I kazi mi samo, jel ima ikakvih problema s'njim?Dal moze IMT - 539 da ga vuce?

Mislim da grešiš za jedno 7,8 hiljada evra ali ti znaš svoje.
Za jednoredni treba 18 a za dvoredni 30kw
Montoya,druže,to je uzrečica,nisam mislio na zmajev berač.Svi smo mi imali,ko zmaja,ko šenpetera pre Berka.U Rusiji ima više berkovih berača nego kod nas (razgovarao sa serviserom koji se nedavno vratio iz Rusije).Jednoredni je dobar ali dvoredni jede malu decu jer je pogon komušačkih valjaka preko lanaca i lančanika.
 
Nazad
Vrh