Berko

Nismo mi Bubu druže preterali, nego vi utrčavate papodcenjujete berka,koji uopšte nije loš berač a nije ni supersoničan,niko to nije rekao a isto tako ni zmaj ni sip nisu loši samo što svaki berač i ne samo berač ima svojih dobrih i loših strana.
Ja sam recimo izneo šta mi se na berku ne sviđa i ja pokušavam da to odradim i otklonim a vi nijednom rečju niste spomenuli šta vam se ne sviđa na zmaju pa da pokušamo zajednički da rešimo probleme a mi raspravljamo hoće li jutro biti obrano za 2 sata ili 2 sata i 10 minuta a ako zaglaviš u kafani prethodno veče i 2 i po sata.Laku noć društvo,sutra se ustaje u 4 i 30:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 16-11-11 u 00:15 ---------- Prethodna poruka je 12-11-11 at 00:46 ----------

Evo malo kako radi moj berko sa koleginim 549 jer je moj traktor u kvaru
http://www.youtube.com/watch?v=XqiNUTj_Iz0
 
Prvi put teram 549 i ide1 brzom ali kad ga kolega tera a ja sam terao4-om sporom i 5-om.
Ne vidiš da to nije zetor nego 549.Ja iz zetora sve vidim a ovde ko u bunar da sedim.
 
Ja iz 549 ne vidim ni kardan ni crevo od hidraulike a iz zetora mi je sve ko na dlanu,zetor ima dobar raspored brzina,ja još imam i ručicu za isključivanje kardana,milina a kod ovih moram uvek da isključujem i uključujem.
 
Izgleda neki misle da je taj zetor stroj ali naprotiv neznam ko može s tim uopće raditi.
A da ne govorim o njegovoj brzini u radu spor je ko puž.
I pretežak odozada propinje se na beraču.
 
Dobro je da nisi rekao da ne vidis ni berac iz IMT-a ...

Zatvoren je zadnji deo pa ne vidim deo kardana a kljuovi kod berka su dugački i treba mu više mesta da se okrene a i prvi put ga terao.

Moj zetor nije brz,nije to auto nego radna mašina,samo je 6ks jači od 549 a nosio bi takva dva na leđa
 
joj al se ja onda patim čime ia berem.Ašto se tiče berača nemam BERKA ni ZMAJA imam SIP 40 EOL 8 komušača i odličan je. Pogledaj te na mom profilu moju kombinaciju 1ha u brdu 2,5 sata
 
Fino je brat sa dobrim strojem ja berem sa zetorom 11441 forterra i 2 reda zmajem, milina je to kada sjediš oko tebe prašina a tebi svira radio klima radi, vidiš gore u onaj visoki bunker, jednostavno odmoriš se lane sam brao po 12-15 sati s tim traktorom dnevno .. !
 
ovo je moja muka ..
album.php


---------- Poruka napisana 02-01-12 u 19:26 ---------- Prethodna poruka je 01-01-12 at 20:48 ----------

moja kombinacija a svaka čast berki
attachment.php
 
dobro radi nema šta naš najveći problem i jeste što smo skeptični prema domaćem proizvodu al ja prvi volim platiti i skuplje a da je provjereno nego da nešto testiram al zato je forum super sutra da kupujem novi berač uzeo bi berka puno jeftiniji a dobro radi barem na ovim snimcima
 
Problem je u našim glavama.Radio sam ja i sa šenpeterom,isto su po meni dobri berači ali ko ima zmaja tvrdiće suprotno.Samo za dobrog polovnog šenpetera treba izdvojiti 3.500-4000 E a on već ima 20ak godina.Najbolje komentare će dati oni koji su radili sa ove dve standardne solucije a sada rade sa berkom.
 
Nazad
Vrh