Berko

Sta to moze biti dvoredni berko jednostavno gusi na ulazu odkidackih valjaka i namotava na valjke imali tu pomoci covek staje na svakih 20metara zagusi mi traktor je 560,valjci su razmaknuti koliko treba
 
berko.jpg


Ове године се нисам надао да ће Берко имати толико посла, а за дивно чудо он далеко више посла урадио него комбајн. Неретко нас питају, је л' Берко још у функцији или више не берете са њим.
 
Sta to moze biti dvoredni berko jednostavno gusi na ulazu odkidackih valjaka i namotava na valjke imali tu pomoci covek staje na svakih 20metara zagusi mi traktor je 560,valjci su razmaknuti koliko treba
Nozevi ispod odkidackih valjaka nisu lepo nastelovani, zato ne mogu da ociste masu koja se nahvata na valjke.Najvise zeza na njivaa gde ima trave.Steluju se na 1 mm od valjaka
 
Ja teram bez kontra-noževa i nema problema.Ako ih imaš skidaj ih dole-meni su serviseri još u garantnom roku poskidali.
 
Nema sanse bez kontra nozeva ako o njivi imas veceg moura jos ujutu dok je vlazan ,samo da popizdis.Ovo me je paralo tako da iz nekog mog iskustva sa dobro nastelovanim pod.nozem nisam imao problema..Da se razumemo podnoz mora biti ostar.
 
Nozevi ispod valjaka maximalno odmaknuti 1mm, razmakni valjke, povecaj broj obrtaja i malo uspori brzinu kretanja.A mogu biti potroseni i otk. valjci i spiralni dio na njima za privodjenje stabljika.
 
Vidi kolko su ramaknuti nozevi od valjaka,hoce oni da se pomere ponekad ...danas kad sam po kisi brao 2 puta mi zagusilo i potpuno zaustavilo heder beraca,prvi valjak od strane bunkera na gornjem delu tj prema puzu je u oba slucajeva namotao tanje stabljike kukuruza i tako je stao ...
Kad sam dosao kuci zavukao sam se ispod i posto na svaki valjak ima 2 noza bar kod Zmaja u mom slucaju je bas taj gornji noz gde je gusilo bio oko 1 cm dalje od valjka.
 
Neces nista dobiti sa skupljanjem ili sirenjem valjaka kao i sa okidackim plocma,sasvim druge funkcije one obavljaju.Probaj da na 1mm nastelujes podnozeve i proveri na samom nozu kako sek stoji,hteo sam da kazemdali secivo nije suprotno {nisu li nozevi zamenjeni}levi na desnu stranu i suprotno ..Proveri pa pisi.
 
Sad nesto gledam i vidim da on nema one spirale na otkidackim valjcima(na vrhu) kao sto je na zmaj beracima. Na njih sam mislio, da kad im se zameni mesto da hoce da zeza, a hoce dosta da zeza ako se zameni mesto i otkidackim valjcima.
Zato pogledajte uputstvo ovde na forumu za berka pa pogledajte dal neko nije prilikom remonta nesto pogresno namontirao ili se u fabrici jednostavno zeznuli
 
Da li je sečka sa fiksiranim noževima.
Nemojte se okrećati oko kontra noževa-već 8 godina teram bez njih bez problema.
Možda če delovati smešno ali letve probaj na ulazu da raširiš a gore da skupiš ali ne preterano.
Probajte tako pa nam javite.Kod mene je tako naštelovano jer kad god naštelujem po P.S-u guši.Posao od 5 minuta.
Uvlakačke roljr se razlikuju u odnosu na ostale tipove berača a isto je i sa letvama.
 
Nazad
Vrh