Beli luk

Odrezati...posto dosta vlage i hranljivih materija izvuku ti izdanci...pa umesto u glavicu on gura u te cvetove i bice manja glavica.
 
Ma to nije moja fotografija, već sa neta.
Ja budem svoje poslikao ovih dana pa ću postaviti slike.
Ali ipak na kraju nisam rezao te vrhove, jer veli mi stari da smo prošle godine od tih vrhova radili "pac" za kobasice za klanje u zimu.
Prošle godine baš nisam bio doma pa se ne sjećam,ali eto ostavit ćemo ih skoro sve, samo ćemo neke odrezati da vidimo promjene na podzemnom dijelu i kakve su razlike.
 
Imam jedno pitanje:
Idem da posadim pola lanca luka al ne znam sa cime da pravim redove... Drugar mi pricao da se to radi sa setvospremacem, skinu se oni valjci i one "pipke" ne znam kako se zovu :) i podese se na 30-35cm.... Medjutim buraz mi kaze da je to jako komplikovano, pa reku dal postoji neko drugo resenje?
 
Imam jedno pitanje:
Idem da posadim pola lanca luka al ne znam sa cime da pravim redove... Drugar mi pricao da se to radi sa setvospremacem, skinu se oni valjci i one "pipke" ne znam kako se zovu :) i podese se na 30-35cm.... Medjutim buraz mi kaze da je to jako komplikovano, pa reku dal postoji neko drugo resenje?
Napravi sam "crtalo" najeftinije a i malo se rekreiraš:osmeh:
 
Ne mogu da verujem, jel vi to pričate o belom luku?? Još će da ispadne jeftiniji ok kukuruza...
 
Za hektar ti je potrebno oko 1000 kg a prinos bi trebao biti 6000 do 7000 kg.
Dali trebaš luka za sadnju?
 
Hvala na ponudi ali ne trebam.Imam svoga od jesenas.Zanima me samo koliko je prinos po kj,ipak vidim da ovdje ima dosta članova koji se time bave ,pa onda i znaju.Išao bi u ugovoreni otkup za jednu trgovačku kuću u HR.Pa je potrebno više info.iz prve ruke.
 
Nazad
Vrh