Beli luk

Prvi put prskao krajem marta i sada drugi put...trebalo bi svake dve nedelje sto zavisi i od hemije koju koristis, ako nista drugo pitas od onog od koga kupujes - on bi morao da zna pravilnu upotrebu.
Onda si dobro prosao, kao sto si i video meni je dosta otislo i to pred berbu...sada ga prskaj redovno i ako do sada nije usla onda ne bi trebalo da bude problema :cool:
 
Ljudi kako stojite sa lukom? Meni poceli vrhovi listova da rumene i zute,zvao coveka-strucnjaka a on mi kaze da su to neki tripsi neki sitni insekti...pa sam ga sada isprskao protiv toga i preventivno protiv plamenjace...cekam par dana da vidim rezultate,pa cemo videti.
 
Ovako izgleda moj luk, ako sam uspeo ubaciti slike!
 
Da pitam dva pitanja,posto nemam pojma sto se tice cesnjaka jedno pitanje i za sve ostalo drugo.
Cuo sam da ga je sada dobro zalijevati i to dosta,jer ce tako dobit lisne mase a ona ce onda hraniti samo lucicu.
Jel to stoji da ga sad zaljevam pojacano?

I dal bi bilo dobro natopit od kokosi izmeta u vodi ga otopit i sa tom vodom onda zaljevati vrt?
ili ima da nekoj biljici to ne pase?
 
Trebao si da stavis pre obrade zemljista stajnjak mada mozes da pomesas sa vodom,a sto se tice zalivanja sad nije potrebno pala je velika kolicina kise pa je zemlja vlazna,kada bude suncano par dana za redom mozes pomalo zaliti
 
probacu sa zalivanjem,to mi jedino preostaje,e sad ureje je dobio malo sve nekih 10-15etak kg,na 7,5ari to i nije neka kolicina,po mome misjenju,a prethodno je bio kukuruz,e sad provozikao sam se malo po opstini kod mojih drugara koji proizvode beli luk na veliko na nekoliko lanaca,e sad i kod njih se pjavilo isto ovo,tako da nisam jedini,- tako da nisam preterao jedini sa urejom ako je to u pitanju,ima na vise mesta problema sa rumenilom imaju i drugo,,tako da neznam sta da radim,moram da ga okopam,pa onda da ga zalim nakon dan dva jer ako ga sad zalim onda sam ga ugasio jer je korov poceo da buja,pa tako da videcemo sta cemo :D sve u svemu hvala na savetima..... pozz

---------- Poruka napisana 03-05-12 u 21:40 ---------- Prethodna poruka je 02-05-12 at 19:28 ----------

@zis na jednom mestu je bila lucerka a na drugom kukuruz...ali to su vise baste nego njive,kao sto se moze videti i na slikama!okopam i zalijem pa sta mu Bog da.
 
Nece ga unistiti, ali mu bas i ne odgovara jer ce vise vlage navuci u glavicu pa ce se prilikom skladistenja pre pokvariti...odnoso kraci mu je rok upotrebe :osmeh:
 
Данас жена купила у продавници бели лук, изгледа тако једнолично и као пластика. Увоз из Кине. :udri: А о том кинеском сам чуо све најгоре. Тако да ми је гадно да га једем. Надам се да неко од сељака има да продаје домаћи српски бели лук на пијаци па да купим.:ppozdrav:
 
Planiram da posadim jesenas 10-15 ari belog luka pa me interesuje cena semena i koja se sorta najbolje pokazala?Kakvi su vam prinosi?Dosad sam sadio u prolece samo za svoje potrebe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh