Beli luk

Rođak je komercijalni direktor u tom trg.lancu pa će i cijena biti prihvatljiva za oboje.Imaš li ti što za prodaju da ga pitam,koliko imaš kg za prodaju.
 
170 kg, za trgovačke lance je to sitnica, nadam se kad dođe jesen da ću ga prodati.
 
Totalni sam laik sto se tice ovog, a imam jedan plac na koji bih posejao beli luk, pa me zanima da li je moguce da se vise puta uzastopno sadi beli luk na istu parcelu i kako to utice na rod i samu zemlju. Hvala unapred.
 
Kako sada pristupiti obradi zemlje za beli luk?
Dal bacit stajnjak (imam goveđi) sada pa zaorati ili umjetni?
 
Pozdrav...koja je cena belog luka za proletnju sadnju i koliko je potrbno semena za sadnju na 40 cm i 8 cm za 60 ari...hvala..

Sadnja se sprovodi u šestorede trake na rastojanje 20 cm red od reda, posle svakog šestog reda ostavlja se razmak od 50 cm, a rastojanje u redu je 10 cm. Sadnja u baštama se odvija na razmak 30–40 cm između redova, a u redu na 10–12 cm. Količina sadnog materijala zavisi od planiranog broja biljaka i krupnoće čenova za sadnju. Kod jesenjeg belog luka se kreće 1400–1600 kg/ha.
 
Zna li neko koji se herbicid moze koristiti u belom a i crnom luku u jesen odmah posle sadnje? Da li se uopste prska u jesen ili samo u proljece.
 
Nazad
Vrh