Beli luk

Mislio sam lagano da pojačavam, pa da kažem ženi za koliko godina da ona ulazi sa klupe na teren:sjasi:
 
Po ha beli luk zasadjen u jesen moze da donese prinos okvirno od 6 - 12 tona.
Zasadjen u prolece daje duplo manji prinos.
Ima dosta i do povrtara. :osmeh:
 
Ljudi kakave novosti stizu sa vasih plantaza belog luka??kod mene sve stoji korenje je pusteno,ali klica nikako da protera,neznam kako kod vas ali meni ovo nezvuci bas najbolje...?sta vi mislite?
 
Dobro ja nemam plantažu, samo u bašti,krajem oktobra sam zasadio, ali ni kod mene se još ništa nevidi.
 
Meni je nikao ima mesec dana, samo što sam ja moj par puta zalio a i toplije je ovde dosta, slikaću ga ali pera su mu oko 10-tak cm.
 
Meni je nikao ima mesec dana, samo što sam ja moj par puta zalio a i toplije je ovde dosta, slikaću ga ali pera su mu oko 10-tak cm.

Kada će te slike da vidimo već jednom

Ja sam malo zakasnio ,jedva sam nabavio luk našao sam kod jednog drugara iz Hajdučice 2-3 kilograma odradio sve po protokolu kako ste opisali ( 18 prošlog meseca ) i još ništa nema?
 
Izvinjavam se na neažurnosti, evo je slika, pored belog zasađen je posel 20-tak dana i crni luk koji upravo niče.http://imageshack.us/photo/my-images/24/beliluk.jpg/

beliluk.jpg
 
Nikola pa to lepo izgleda, da li je crni neka zimska sorta ili običan i da li je to uobičajeno da su prvi listovi na belom luku žuti
ja ga prvi put ove godine radim
 
Nemam pojma, rekla mi keva da kupim luk i one okolo krupnije čenove da posadim, to sam i uradio a bili su svi listovi do skoro zeleni.
 
Normalno je da ti listovi budu zuti...makar je i meni tako bilo prosle god....nego ove godine smo posadili luk i poavaljali,i sad kako je pocelo da tera korenje kao da se gura napolje iz zemlje...samo se pojavljuju cenovi na povrsini. Mislim da smo zeznuli sto smo ga povaljali...inace je korenje razvijeno,gusto i dugacko! sta vi mislite?
 
Tako sam i mislio...reko da cujem sta vi iskusniji mislite! sad makar znam za iducu godinu da radimo bez valjka...inace nama posle ovih kisa poceo da tera i klicu!kako napreduje vas luk?
 
Pozdrav svima
Imam vocnjak pa bi mozda posadio beli luk izmedju vocaka.
@Albert
Video sam na slici da ti nije ogradjen luk jel njega ne diraju zecevi,srne,divlje svinje
 
Čitao sam u nekim kljigama o organskoj poljoprivredi da beli luk širi neki miris koji odgovara povrću jer tera štetočine.
 
Nazad
Vrh