Behaton u dvoristu za i protiv

Mi smo jesenas uradili kompletno dvoriste sa behatonom. Prvo je vadjen stari beton i radila se tampon zona od 50cm,preko toga su stavili mrsavi beton 8cm,kako ga oni nazivaju,i malo armaturne mreze. I na njega su redjali behaton kocke.

To je odradjeno vrhunski.Tako treba da se radi tampon i mrsavi beton ili na beton i obavezno mreza, pogotovu gde prolaze teske masine.Radi se i samo na tampon ali debljine behatona 6cm ali posle vremenom krene trava izmedju i nije to to_Ovo govorim iz iskustva posto smo mi radili liveni program behatona.
 
Potreban mi je savet.Predstoji mi uredjenje prilaza kuci i dvorista,sve mora biti tvrd prilaz i verovatno bi najbolje bilo tu staviti behaton.Mene zanima njegovo svojstvo propustanja vode posto mi je put nesto visi u odnosu na dvoriste i moram tu vodu sa puta svesti negde,sta mi je najbolje resenje?
 
Najbolje je preseci prilaz kanalom,preko kog su resetke.Kanal u zavisnosti od slucaja odvedes u kisni kanal,ili iskopati drenaznu rupu koju zaspes starim betonom.Moze da popije cudo vode,tj kisnice.
Mislim na ovako nesto http://www.aco.hr/xtradrain.html
 
Hvala na odgovoru.Vidjao sam te drenaze,to su komadi betona samo nabacani u jednu rupu i na vrh rupe kanalizaciona cev?Majstor me ubedjuje da bi dobar tampon pre behatona morao da popije kolicinu vode koje ce ovde bti dosta,ali me brine sto po gradu vidjam unistete parkinge od behatona sa barama na sebi.
 
Hvala na odgovoru.Vidjao sam te drenaze,to su komadi betona samo nabacani u jednu rupu i na vrh rupe kanalizaciona cev?Majstor me ubedjuje da bi dobar tampon pre behatona morao da popije kolicinu vode koje ce ovde bti dosta,ali me brine sto po gradu vidjam unistete parkinge od behatona sa barama na sebi.
Pusti tu pricu.To ce popiti kad rominja,a kad pljusti kao sto zna ima da plivas.Ja sam kod mene uradio ovako nesto sto Dule kaze.Celo dvoriste ima pad na jednu stranu i ide u kanal.Ipak mislim da je taj kanal plitak,ako ti sa ulice jurca voda u dvoriste.Ovo sto sam ti napisao je resenje,estetski je lepo,al da je skupo,jeste.
 
Pa bolje i tako kako je Dejan (SAMA) napisao nego da ti bude dvoriste poplavljeno kada odvali pljusak i krene voda sa ulice prema dvoristu. Voda se mora negde svesti, e ti sada vidi sta ti je ciniti. Behaton nece popiti veliku kolicinu vode i ona se mora negde svesti dal u taj presek sto SAMA kaze il u kanale sa strane ali mozda ni oni nece pomoci za vreme velikog pljuska nego samo taj presek.
 
Video sam ovo Dule i izgleda kao dobra kombinacija da jedan deo dvorita odvedem tim kanalicima do preseka a iz preseka u drenazu.SAMA,zasto kazes da je tako skupo?
 
Video sam ovo Dule i izgleda kao dobra kombinacija da jedan deo dvorita odvedem tim kanalicima do preseka a iz preseka u drenazu.SAMA,zasto kazes da je tako skupo?
Zato sto su te resetke mnogo skuplje od betonskih kanalica.Ima i varijanta betonskih resetki,koje su jeftinije,al moras prilagoditi svojim uslovima i zahtevima sto napisa Dule.
 
U Novom Sadu u Uradi sam je 1000 din metar tih resetki sirine 10 cm.sirina prilaza mi je 4.5 metra,ne deluje mi tako skupo.Ne znam samo kakav je kvalitet za te pare.
 
U Novom Sadu u Uradi sam je 1000 din metar tih resetki sirine 10 cm.sirina prilaza mi je 4.5 metra,ne deluje mi tako skupo.Ne znam samo kakav je kvalitet za te pare.
To je verovatno plasticna.Ove sto sam ti ja pokazao su metalne,livene.Moze preko njih sleper i sve sa kanalom kosta cca 60e duzni metar.:osmeh:
 
beton.jpg



može i ovako
 
Jel betonirao skoro neko dvorište? Treba mi par informacija. I ako ima neka bolja tema neka neko premesti.
 
Nazad
Vrh