Behaton u dvoristu za i protiv

Kocka je isto dobra.Tesko je samo doci do nje.Moze se naci i za dzabe samo treba teska veza sa putarima.Drugar je to postavljao.Krajnje se uliju u beton da se ne razupiru,a ispod je bacao so da ne bi trava izlazila.Proslo je dve godine od kako je postavio i super izgleda.
Cak je i ogradu,kao i cokl od kuce oblagao sa lomljenim biber crepom,pa prelakirao.
Izgleda veoma mocno.
Rodjak mi je imao u dvoristu ciglu,koja je sva ulegla.Resio da postavlja behaton i dotero masine.Kad su odradili tampon tip mu predlozi da vrati ciglu posto je dobrog kvaliteta.To su i odradili i izgleda fantasticno.
 
Meni se ove godine podigle betonske ploce na stazama i to bez ikakvog tereta (duple staze duzine 150 metara!). kad je kisno vreme nismo ni rizikovali da prolazimo sleperima po njima, inace leti izdrzavaju bez problema.
Debljine 10 cm, ispresecane na svaki metar, armirano mrezom osmicom, sljunak ispod, prolazio sleper 40 tona
i sve ok.

Razmisljam o nasipanju tucanikom tamo gde se okrecu masine u radnom dvoristu i behaton u prednjem. Nasao sam jednog lika koji prodaje 8cm behaton u blizini, cena 80 evra/10 m2. tucanika za 10m2 u debljini 40 cm izadje oko 5.000 dinara. uz postavljanje i licno angazovanje izadje isto koliko i beton, a i ako se podigne ili pokrivi, mozes ga popraviti, a uz ovaj beton koji me kostao kao zlato mozes samo da gledas i da se nerviras sto si bacio pare.

Kod mene beton VISE NE ULAZI!
 
Post je spojen: [time]1299925461[/time]
_________________________________________________
futurefarming je napisao(la):
Kocka je već druga priča, ploče imam u dvorištu i pokajao sam se što nisam svuda uradio asfalt već samo od ulice do kapije.

asfalt bez prave podloge je pet puta gori od kocke i od betona,a tek sto je ugodjaj na +40c. :cool:
 
sorin je napisao(la):
Meni se ove godine podigle betonske ploce na stazama i to bez ikakvog tereta (duple staze duzine 150 metara!). kad je kisno vreme nismo ni rizikovali da prolazimo sleperima po njima, inace leti izdrzavaju bez problema.
Debljine 10 cm, ispresecane na svaki metar, armirano mrezom osmicom, sljunak ispod, prolazio sleper 40 tona
i sve ok.

Razmisljam o nasipanju tucanikom tamo gde se okrecu masine u radnom dvoristu i behaton u prednjem. Nasao sam jednog lika koji prodaje 8cm behaton u blizini, cena 80 evra/10 m2. tucanika za 10m2 u debljini 40 cm izadje oko 5.000 dinara. uz postavljanje i licno angazovanje izadje isto koliko i beton, a i ako se podigne ili pokrivi, mozes ga popraviti, a uz ovaj beton koji me kostao kao zlato mozes samo da gledas i da se nerviras sto si bacio pare.

Kod mene beton VISE NE ULAZI!
mala je to debljina betona za slepere,ispod 15,16 nikako,20 optimalno!to ti je mraz sjebao staze!ako su tanke i ako su izlivene po povrsini(nisu ukopane) mraz ih podigne za par godina!
 
Komšija je postavio velike ploče msm da 40x40, priprema je bila ekstra odrađena, sve po propisu, bila je ekipa iz novog sada, kada je bilo utovaranje kukuruza gazio je sa velikim teretima i uleglo se, celu zimu mu je tu voda i led gde se uleglo......Beton i mreža u njemu su i dalje majka ::namigivanje::, behaton jeste dobar, ali za ne poljoprivredna dvorišta, gde se gazi velikim teretima nije mu mesto, nemojte mi zameriti možda i grešim, ali ovo je moje mišljenje, voleo bih da me neko razuveri ! ::namigivanje::
 
Ma ploce su ukopane, nisu na povrsini.
Nijedna ploca nije pukla, sve su u komadu, prolazili su sleperi preko i vidi se kako se ugibaju i uvek sa vracale na
staro. Podignu se svake zime, verovatno mraz i podzemne vode, nema sta drugo da bude
 
andrija imt 542 je napisao(la):
futurefarming je napisao(la):
Kocka je već druga priča, ploče imam u dvorištu i pokajao sam se što nisam svuda uradio asfalt već samo od ulice do kapije.

asfalt bez prave podloge je pet puta gori od kocke i od betona,a tek sto je ugodjaj na +40c. :cool:

Na +40 je pakao šta god da se stavi.

sorin je napisao(la):
Ma ploce su ukopane, nisu na povrsini.
Nijedna ploca nije pukla, sve su u komadu, prolazili su sleperi preko i vidi se kako se ugibaju i uvek sa vracale na
staro. Podignu se svake zime, verovatno mraz i podzemne vode, nema sta drugo da bude

Ista priča i kod mene samo što se neke na kritičnim mestima nisu vratile već potonule a podlogu sam radio istu i za ploče i za asfalt, on ravan kao staklo a kod ploča sam morao da pojačavam podlogu i opet nije sve idealno. Jeste velika površina ali mislim da je do neozbiljnih majstora a ne do materijala. ::lose::
 
kako god

Deo ispred supa za masine ide 30 cm tucanika
Deo ispred garaze i radionice ploca u vagresu za popravke i intervencije
Staze, popravka i obavezna drenaza zbog nadzemnih i podzemnih voda
Pesacke staze behaton
i to je to
 
Ako vas baš zanima mogu vam proveriti šta su stavljali kao podlogu i pripremu ispod ploča, znam samo da je kopano 40cm u dubinu i da je doterano nekoliko kamiona tucanika, da je bila ona mašina što sabija i da je komšija par dana vukao valjak i posipao vodom, nema tu posla, sada mora ponovo da ih podiže pa da ih zove da postave ponovo i srede podlogu gde je ulegla, tako mi je rekao...
 
sorin je napisao(la):
Ma ploce su ukopane, nisu na povrsini.
Nijedna ploca nije pukla, sve su u komadu, prolazili su sleperi preko i vidi se kako se ugibaju i uvek sa vracale na
staro. Podignu se svake zime, verovatno mraz i podzemne vode, nema sta drugo da bude
male su ti kocke ako su ispresecane na 1metar,one moraju imati odredjenu masu da ih mraz ne bi podizao,sto znaci duzina od 2-2.5m, sirina 0.8-1m ,debljina0.15-0.20m i naravno dobar tampon koji ima svojstvo da propusta vodu
 
To mi nije palo na pamet da su suvise lagane, a majstori mi nista tako nisu rekli.

Sad, sta je tu je
 
Ovuda je prosalo oko 500 kamiona punih zemlje.Regulisana je reka Vitovnica koja je iza ovih zgrada i tuda su izvlacili zemlju.Za velike terete nista bez 50cm dobre podloge i ako je podvodno obavezno drenaza.Kod nas kuci smo spremili
jedan deo dvorista za poplocavanje,podloga 60 do 70cm svaki dan prolaze kamioni,viljuskar,traktori,itd.Stepen sabijenosti tolki da ni sare od tockova ne ostaju.


2v8n3f7.jpg



33uemwi.jpg
 
Ako je to tako @andrija imt 542 onda mi je drago da sa pogrešio...koliko je onda m2 ovakvog behatona sa tih 50 cm pripreme ?
 
Zna li neko koliko kosta kubik rizle za tampon i koliko kvadrata pokriva na 40cm kad se sabije ili uvalja.
 
matke. je napisao(la):
Ako je to tako @andrija imt 542 onda mi je drago da sa pogrešio...koliko je onda m2 ovakvog behatona sa tih 50 cm pripreme ?

m2 kosta 22 evra
Post je spojen: [time]1300049732[/time]
_________________________________________________
SAMA je napisao(la):
Zna li neko koliko kosta kubik rizle za tampon i koliko kvadrata pokriva na 40cm kad se sabije ili uvalja.
[/quot

Od 200 do 1000 din bez prevoza.
 
Hvala na informaciji.Samo jos ne znam koliko % otpada na sabijanje.Ili koliko kvadrata ce pokriti kubik na tih 40cm.
 
SAMA je napisao(la):
Zna li neko koliko kosta kubik rizle za tampon i koliko kvadrata pokriva na 40cm kad se sabije ili uvalja.
koliko kvadrata ce pokriti kubik zavisi od povrsine, a koliko ce se sabiti zavisi od granulacije i od toga cime ces nabijati otprilike sabije se i do 30%
 
Nazad
Vrh