Balirka

Bravo Bubu racunica je na mestu sad su svi tu a kad nedaj boze masina stane nigde niko pa radi za 15 din
 
Izvinite sto upadam u ovu raspravu, posto nemam presu, nit ju planiram nabavljati.

Osvrem se na racunicu koju je Bubu napisao, pa me zanima jedna stvar.

Bubu, ti od presanja i kupujes traktor i odrzavas ga a rad ne zemlji uopce ne zaradjuje nista, nit trosi ista? Ne mozes u racunici predstavljati trosak guma te cjenu kostanja traktora te popravke koji nisu nastali u presanju i redovne servise, jer taj traktor ne radi samo na presanju i racunica ti, dakle, ne stoji. Gume se u presanju trose minimalno po jedinici povrsine, pogotovo jer proklizavanja NEMA, ako pricamo o normalnim uvjetima rada.

Eto, toliko, nadam se da cu neki odgovor dobiti zasto je kompletan trosak traktora uracunat u cjenu presanja...
 
zasto je kompletan trosak traktora uracunat u cjenu presanja..
Kod mene Zetor 7211 samo presu vuče,ništa drugo ne radi.Na strnjištu,naročito na sojištu za 5 god pojede mi prednje nove gume a zadnje za 8-9god.Naravno ide i na asfaltu nekad od 7-8km i do 20-30km u jednom pravcu.
 
OK, ako samo radi u presanju, tebi bi se ovakva racunica mogla pokazati dobrom, ali taj tvoj zetor je onda sve samo ne isplativ... Mozda baliras svaki moguci dan bez prestanka s njim, pa onda i ima nekog smisla, ali u zimskim mjesecim taj traktor sam ostoji, a iako te ne poznam dao bih se kladiti da taj zetor u zetvi vuce prikolice, i da radi neke ostale poslove, a ne samo da je presa zakopcana za njim...
 
eeee ja nemam nameru da se raspravljam ni sa kim bolje :ppozdrav: :ppozdrav: da popijemo..... Pazi ovako proteklih godina smo radili za 15 din... prosle i pretprosle smo krenuli svi sa 18 ... i odma su neki ...kojima je krava stala na nogu pustili na 15 i ispod 15 ...... tako da kad moja musterija dodje ...eee pa ti presujes 18 pa ima jeftinije .... meni se ne isplati da ga pustim kad ima samo vise hiljada bala slame ..... i onda moram da pustim na 15 ::novac:: ....... al necu da se jedim ::namigivanje:: sve je to dobro.....
 
@Bobo

Racunica je prosta-grubo sam izracunao amortizaciju po radnom satu traktora i naveo sam koliko treba radnih sati da bi se izbaliralo 1000 bala. Amortizacija traktora mora biti uracunata u cenu baliranja jer se i traktor trosi kao sto se i presa trosi! Ako ti neces da prihvatis racunicu-tvoja stvar. Ko ne veruje neka racuna sam za sebe pa ce videti sta na kraju ispadne...

Sto se cene baliranja tice-ja ladno odbijem te sto dodju kod mene sa par hiljada bala pa traze 3 dinara jeftinije! Oni da su hteli da im radi taj sto radi jeftinije, isli bi kod njega a ne kod mene jer znaju kako radi taj sto radi jeftinije a kako ja radim. Prosle godine sam imao jednog sto me je nedelju dana zvao i ubedjivao da mu radim jeftinije i na kraju je platio 25 dinara po bali za kolicinu od oko 3000 bala! U selu ima oko 25 presa i zna se kako ko radi i posto radi. Velika je psihologija i poslovna filozofija kako se postaviti prema musteriji no o tome ne bih da pricam da ne bude off topic!
 
nije mi najjasniji lik koji ima da balira 3000 bala i placa 25 din po bali?? 75ooo din?? pa zasto ne kupi sebi presu?? ja cu doci u vas kraj da radim sa presom i to puno jeftinije.
Post je spojen: [time]1271937862[/time]
_________________________________________________
milanco@, da li su ti caure koje ti je strugar radio u kvalitetu i ako nisu moj ti je savet da ih obavezno nosis na kaljenje. jel to neki stariji NH?
 
U mom selu ima 50+kojekakvih presa i skoro svakog vašara u Rumi stigne po jedna i svi rade,neko uslužno neko ortački a kad bi nabio cenu ne bi morao da izvlačim presu iz garaže sem kada radim svoje.Svuda je drugačije ali nije isto kada uradiš godišnje za sezonu 20.000 bala i 70.000 bala.Normalno da ti se neće isplatiti na malu količinu urađenih bala.
 
2ds30j.jpg

33ug7b4.jpg

2m296ph.jpg


stigli delovi vezaca... ::namigivanje:: :D
 
cene:

zahvatnik kanapa 72,51 eura/komad
zupcanik petljaca 31.61 eura/komad
zupcanik puza 32,52 eura/komad

eto, sto se mora-mora se! ::namigivanje:: dogodine jos ponesto, i bice lepo... :D
 
@cukaneca

Dodji slobodno ali ne znam koliko ces dugo raditi. . . :udri:
Inace, lik ima presu (Welger 52) ali zbog povrede ne moze da radi i ne radi mu se pa mu je lakse da plati nego da radi!

Ne razumem kako u nekom selu ljudi ne mogu da se dogovore oko cene usluga i da se svi drze te cene? Slazem se ja da uvek ima odstupanja i izroda koji prave ta odstupanja ali je to sve sitno! Poznajem jednog sto je pre par godina balirao samo za kanap i naftu da 'utera' svima sto rade usluge-presu vise nema i ja sam mu prosle godine balirao! :nono:
 
ja neznam...mi smo 2002god. tukli 80000 bala u sezoni,sa 2 prese.da bi prosle godine jedva utukli 10000,al 9kj deteline je moje,tako da velika kolicina bala otpada na moje,druga presa nije presovala brat,bratu 2 sezone sigurno....
za 15din sigurno necu ici,
ti kojima treba u sezoni 2000-3000 bala,oni imaju svoju presu.
lakse mi je da upresujem 100 bala sena,slame,deteline pa sa ulice da prodam,nego da se usluzno jebavam.
 
@mzupanski de si uzeo delove,mene interesuju petljaci za new holland 270r zvao sa danas firmu botos iz ade nemaju trenutno ali cena je kazu 70e,zna li neko kakvog kvaliteta su im delovi?
 
Nazad
Vrh