Balirka

Posla će biti kao i svake sezone ali nešto i nemam volju da radim jer polovinu prošle sezone ne mogu još uvek da naplatim. ::lose::
 
pa kad radite..... za 30 dinara....... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:.....aa da radite za 15 dinara ko mi nebi imali takih problema....... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ...salim se @MATICU IMA TO I KOD NAS al treba biti uporan i svaki dan na kucu...... jer svaki ::novac:: treba...... ::svaka cast::
 
15 dinara je i ovde Zeko išao sam već ne znam ni sam koliko puta i zvao telefonom redom sve i niko se ne pojavljuje.Bliži se sezona 2010 i opet će doći da im se radi samo što će neplatiše vući u rinfuzi što se mene tiče.
 
Matić je napisao(la):
Posla će biti kao i svake sezone ali nešto i nemam volju da radim jer polovinu prošle sezone ne mogu još uvek da naplatim. ::lose::
i kod mene je ista situacija razmisljam da uopste neradim usluge ove godine nestizem svoj posao da uradim a posle me zajebavaju za pare
Post je spojen: [time]1271881610[/time]
_________________________________________________
15 dinara je kod nas bila pre dve godine prosle 20,a ove necu nikome ici ispod 25din
 
Ja takođe ne stižem svoje zbog tog prokletog dinara.Prošlu sezonu sam balirao danju slamu,noću detelinu rasturao sam se od nespavanja i sada da me jbu.Što se tiče cene ja se uklapam na 15-din.jer imam i previše posla a konkurencija je jaka.
 
Kod mene 24 din bilo a u 15 din jedino mogao uklapati kad bi nasledio presu a kanapa dobijao džabe
 
ove godine ce mo videti koja ce biti cena....al sto se nas tice moramo biti konkurentni.......a za ne platise...iumam ja takvih ...al ozbiljno ti kazem nesme se odustajati..... svaki dan brajko moj na kucu .... ::novac:: pa kad ti plati il ti da nesto umesto para...taj ti vise nikad nece doci da mu radis :nono: :nono: :nono: jer je probao da te zajebe da ne plati ::novac:: pa nije uspeo . :nono: :nono:....iii odma ce on sebi naci nekog ko je tek sad kupio masine pa oce da radi usluge.....e kod tog ce on da oma proba za dzabe.....
Post je spojen: [time]1271884161[/time]
_________________________________________________
vi u backu uzivate ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: vi vise od 15 dinara stavite cisto u dzep ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
da da tako je ROBERTE .......sve ja to postujem ::svaka cast:: ::svaka cast:: al znam koliko ima presa u selu .....a ima zdravo, zdravo mnogo...... i ja drugi izlaz nemam...... a ima presovali su i za 11 pa sta sad.....:) oskudacija je velika..... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
zato ja ne radim ispod 25 pa ko hoće nek izvoli ako niko ne dođe uradim moju parkiram je i mirniji sam nego da idem da naplaćujem
 
tibor je napisao(la):
Kod mene 24 din bilo a u 15 din jedino mogao uklapati kad bi nasledio presu a kanapa dobijao džabe
Nemoguće da se ne uklapaš.Prostom računicom na 1000 urađenih bala uložiš 3 klupčeta veziva i ajde neka bude 10l nafte(a ne potroši se toliko)što mu dođe oko 4000 dinara a dobiješ 15.000 dinara i još ako dnevno omlatiš 4-5000 bala šta ćeš lepše.
 
vi vise od 15 dinara stavite cisto u dzep
Zeka je napisao(la):
da da tako je ROBERTE .......sve ja to postujem ::svaka cast:: ::svaka cast:: al znam koliko ima presa u selu .....a ima zdravo, zdravo mnogo...... i ja drugi izlaz nemam...... a ima presovali su i za 11 pa sta sad.....:) oskudacija je velika..... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Vi radite na svoju štetu,jer amotizaciju ne naplaćujete.
 
bas tako :D ...... a za onih 10L nafte ...... sve zavisi kako kad nekad manje nekad vise...... :cao:
 
ako dnevno omlatiš 4-5000 bala šta ćeš lepše.
Meni će biti dovoljno i 2000bali na dan i dobiću ko ti 4-5000
Post je spojen: [time]1271885933[/time]
_________________________________________________
I ja sam bio mlad al sam se ubrzo opametio.
 
mi u banatu ko da smo u guzici pravljeni...... :haha: :haha: :haha: :haha: jbg sta mozemo.... dinar je jebeno napraviti..... a treba se ziveti..... :D
 
Drugari jedno pitanje posto tek sam nabavio presu i nuisam radio do sad kako ovu prvu detelinu balirate nece li da se ubudja posto je nju tesko osusiti bas ekstra i u koje doba dana balirate detelinu hvala na savetu!!! Kod nas niko ne izlazi na detelinu bez 20 din
 
Moja presa je vec balirala ove sezone!!! :ppozdrav: Imao sam malo posla da prebaliram oko 200 bala slame u jednoj supi.. :D

Sto se lezaja za klip tice-drugar je na Markant 55 stavio neke najjeftinije lezajeve i odradio je sezonu. Moram otici do njega da cujem utiske. Mislim da je uradio preko 20000 bala...

Inace, ja sam prosle godine radio po 25 dinara i drzao sam cenu u selu. Ove godine ce biti izmedju 25 i 30 dinara jer je cena repromaterijala skocila.

Primer racunice za 1000 bala: 3.5-4 sata opustenog baliranja x 4l nafte je grubo receno oko 15l + voznja oko 5l jer nisu sve njive blizu sela = oko 20l nafte grubo racunato 2000 dinara.
Za 1000 bala se potrosi 3 klupceta kanapa tip 350-400 x 1100 dinara da je kanap kvalitetan = 3300 dinara.
Svakih 2500-3000 bala (10 sati rada) potrosi se 1-2 kg kvalitetne tovatne masti koja vredi 500-1000 dinara sto znaci da se na 1000 bala potrosi masti za oko 300 dinara.

Amortizacija traktora: konkretno moj primer-uzmimo da IMT 577 DV koji kosta oko 20000 evra traje 5000rh i da se posle toga proda za 5000 evra. Za tih 5000rh ima 2 zamene prednjih guma i jednu zadnjih sto dodje oko 130000 dinara, oko 30 redovnih servisa u vrednosti 150000 dinara, 2 zamene ulozaka dizni sto kosta 10000 dinara i jos nepredvidivih kvarova u vrednosti 100000 dinara. Utrosak novca za 5000rh je oko 18900 evra sto dodje 3.78 evra/rh ili 378 dinara/rh. 577 ima 540 o/min kardana na 1700 o/min motora. Kada se vozi na 1500 o/min motora kao sto ja obicno vozim 1h=1rh. Vreme potrebno za baliranje 1000 bala sa vozanjem neka je 4h sto dodje 4rh x 378 dinara = 1512 dinara!

Amortizacija prese: opet moj primer-CLAAS Markant 65 kosta nova oko 18000 evra. Uzmimo da uradi 300000 bala i da se proda za 5000 evra. Za vreme rada sa njom neka se ulozi 2000 evra u remont. Amortizacija po bali izadje 0.05 evra ili 5 dinara...1000 bala-5000 dinara!

Sofer koji radi na poljoprivrednim masinama otprilike zaradi 150-200 dinara/h sto dodje oko 800 dinara za izbaliranih 1000 bala.

Suva svih troskova: nafta 2000 dinara + kanap 3300 dinara + mast 300 dinara + amortizacija traktora 1512 dinara + amortizacija prese 5000 dinara + sofer 800 dinara = 12912 dinara. Da se ustedi na necemu-tesko da moze jer su uzeti u obzir skoro idealni uslovi. Ako uzmete za primer traktor i presu drugog proizvodjaca-opet ce vam racun biti slican sto znaci da baliranje jedne bale kosta 13 dinara ili vise. Ako se nekome ispati da radi po 15 dinara-neka radi, ja necu jer takav posao ne vodi nicemu. . . . .
 
Nazad
Vrh