Balirka

dacha je napisao(la):
samo jedno objasnjenje molim vas sta znaci NISKOTLACNA a sta VISOKOTLACNA :sta:
niskotlacne su prije nosili kombajni na sebi , ono cudeso sto im je visilo iza slamotresa
ta presa samo malo stisne masu i zaveze je u balu koja i nije bas kockasta , malo je oblija da ne kazem bucmastija

visokotlacne su one koje se vecinom i vidjao , ona masu presuje udarcima malja i ta bala je dosta zbijenija i pravilnijeg oblika
 
Niskotlacne-prese niskog pritiska,odnosno mekane bale

Visokotlacne-prese visokog pritiska,tvrde bale
 
2vc6l90.jpg




2r768h3.jpg



2n6zxuv.jpg



2hmj6mt.jpg




1zqajdj.jpg



13zdhj4.jpg



evo i moje "new holand" prese :bravo:
kupio sam je prosle godine i malo radio sa njom, ako neko ima istu ili slicnu bio bih zahvalan na par saveta.
mnogi su mi rekli da je njena velika mana lanac koji pogoni vile, koje ubacuju seno, kazu da puca
mada ja mislim da su to samo price nekih neukih majstora, a mozda je ipak istina :sta:
pocinjem da je sredjujem jos malo, pa bi mi svaki savet dobrodosao :D
 
Drugar je imao slicnu, prodao je i kupio Claas Markant 52. Od tada nema vise problema. Sto se saveta tice-ne znam sta da ti kazem. Znam da je pomenuti drugar imao problema sa pick-up om i sa jos nekim sitnicama...
 
Meni je jedan rekao sto ima slicnu kao moju, da za 6 godina uradio oko150000 bala i da nije imao nekih vecih kvarova i kaze covek da je zadovoljan.
Dok mi neki pricaju da je kod nje glavni problem lanac koji pogoni vile za ubacivanje sena, kazu stalno puca.
Nego krecem sad da je malo cackam da rastusim da vidim kako to radi i kupicu taj lanac nov, pa cemo da vidimo kako radi.
Ako ne valja ide odmah na prodaju, nema druge ::lose::
 
jagodinac, ja imam new holland 940 i prezadovoljan sam. ova tvoja je naoko manja. sto se tice tog lanca, imam ga i ja i menjao sam samo drveni klizac po kome lanac klizi. slikaj i okaci koji god problem imas resicemo. proslog leta sam imao problem sa lezajevima na klipu koji su specificni ali sam uz pomoc mog strugara i to odradio na "srpski" nacin. kod mene je centralno podmazivanje i to je stvarno ekstra stvar. u pocetku sam se malo mucio sa uljima dok nisam poceo da sipam redja 15-40
 
izgleda da su ti lezajevi na klipu kod svake prese spec i ja ovih dana upravo se s tim zabavljam na moju francuskinju ali ga resavam kao i ti ''cukaneka'' bice mi problem kako ga nastelovati
 
Nije nikakva mudrost da se klip nasteluje. Kod mene na Claas-u ima jedan ekscentar lezaj pomocu kojeg se steluje nagib klipa da bi gornji i donji kraj nozeva imali isti zazor, jedna sina koja odredjuje pravac klipa i zazor izmedju nozeva i gornji klizac sa lezajem koji se uteze da klip ne poskakuje. Ima ukupno 7 zelajeva koji su malo specificni zbog zastite pa je preporucljivo kupovati samo originalne kao sto ja radim i onda nema problema.

Ako se ne varam, drugarove presa je bila NH 346 sa kojom je imao problema verovatno zbog istrosenosti vitalnih delova i nekih losijih tehnickih resenja na presi...
 
kod mene ima 5 tih lezajeva i cele zime sam pokusavao da ih pronadjem pa sam zbog toga resio da je budzim. Gde vi uspevate da nabavite ili ih nirucujete iz inostranstva
 
dacha je napisao(la):
kod mene ima 5 tih lezajeva i cele zime sam pokusavao da ih pronadjem pa sam zbog toga resio da je budzim. Gde vi uspevate da nabavite ili ih nirucujete iz inostranstva
Koji tip ležaja? Jel ima neku oznaku? Koje mere? Stavi sliku ležaja ?
 
Ja sam davne 2001. godine preko prijatelja kupio lezajeve iz inostranstva. Malo vremena posle toga su kod nas neke firme pocele da rade sa originalnim Claas delovima tako da nemam potrebe vise da uvozim delove. Almex mi je najblizi-u Temerinu a i sa rezervnim delovima za prese su korektni sto se cena tice... :D
 
gde naci lezajeve za klip? jel almex drzi samo za claas ili? ima li neko da drzi lezajeve za vise proizvodjaca presa?
 
lezajevi na klipovima presa nisu obicni lezajevi. to se vise mogu nazvati kao delovi za prese i tesko se mogu naci kod nas, a ako i ima cene su im kao za delove za prese. mislim da sam neke slike moje zamene lezaja vec stavljao al evo opet.
28wie5l.jpg
 
Nadjes katalog od prese pa ces naci i oznake lezajeva ako nosu zavedeni samo po kataloskim brojevima.
Almex drzi delove samo za Claas prese.
Cene lezajeva za klip su dosta skuplje u odnosu na redovan lezaj-primera radi, lezaj klipa za moju presu koji je najvise opterecen pa je zato i malo jace kontrukcije kosta oko 30 evra u Almex-u. Takav isti lezaj je placen 100 DM-a pre skoro 10 godina kada je radjen remont..
 
uzeo sam lezaj sa unutrasnjom merom koja mi odgovara za nosac. spoljnu meru smo uzeli tako da udje i ima dovoljno mesa na kosuljici od drugog lezaja ciju sam spoljnu kosuljicu iskoristio tako sto je sa unutrasnje strane brusenjem /da se ne greje/ skidan materijal na meru za lezaj. prilikom obrade ostavljen je zub na kraju, isekli smo krug od celicnog lima i ubacili ga da stiti lezaj od mase spolja. nadam se da me razumete. prosla sezona odradjena besprekorno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh