Balirka

Pazi samo da ti ne otpadne kardan od prvog dodavača u toj raboti. :osmeh:
 
Maticu moram ti priznat da ta presa po slikama na netu sto sam sad pregledo izgleda vrlo mocno. Ima ogroman zamajac a on kad se zaleti ta guta malu djecu u 2 dijela :haha: jel na njima taj neki stari tip vezaca?
 
Ja sa 71 koju i sad imam ,imo najmanje kvarova,nije brza ko 730 al radi posao,a i kvarovi sto su bili potrosni materijal petljaci i te sitnice.
 
Davno u ovoj temi nisam komentarisao. Presa je valda najcudljivija masina koja je izmisljena i bas treba da se potrefi sve da bi to islo kako ovde mnogi pricaju. Da bi presa lako gutala, mora biti bas raspustena da lako ispadaju bale i onda kad naidjes na rdjav otkos moras 5 brzina da presaltas da mozes da je nahranis da bale ne odstupaju. Kad stegnes u tom rdjavom otkosu onda u dobrom mumla i hoce da se razidje. I to nije samo kod odredjene prese jer moji dobri drugari imaju svi razlicite prese od mene i znam kako ko radi i na kraju ispadne kod svakog tako. Nabalirao sam se ja svega i svacega za ovih 15 godina, imam profesionalnu deformaciju gledanja u desnu stranu :D
 
Pa mindjusar odlika dobre prese i jeste da joj ne treba velika snaga za pokretanje.
I kod nas su welgerice najzastupljenije i ljudi ih teraju vecinom sa malim traktorima 52-ke,53-ke sa imt539 i 542 ove vece 61,63 ,630 ,730 sa rakovicama.
A da su najbolje , i nisu.....
 
Pošalji ti tog tvog rođaka da mi natovari na dve zmajevke 450 bala pa ću ga pitati da li da otpustim malo...?
 
Nazad
Vrh