Balirka

Radio sam sa 630kom,za nju je 65ica Klasova i Bog i batina,jedino 830ka može šišati 65icu,ostale su srčani bolesnici :ppozdrav:
 
Kad se potrudim,90ks zadimucka sa njom,dok od 630ke je mogla 75ica izvući
Tako da netreba svoje da dižeš u nebesa,raduckamo i mi sa raznim presicama
 
Ne dižem u nebesa.Samo ti iznosim činjenice.630 je sporija od 61/63 provereno.Ne pravim valjuške.Dužina bale je tolika da odgore na nju stanu dve druge bale okrenute dužom.
 
Matiću i ja imam Welger AP42,i sve stoji što si reko, ali nisi naveo duljinu bale, jer nije isto 50 i 80 Ispričavam se Matiću, sad sam prebrojio svoje za pola sata 200 komada
 
Kad se potrudim,90ks zadimucka sa njom,dok od 630ke je mogla 75ica izvući maximum
Kod mene se neradi bala kraća od 100cm
Tako da netreba svoje da dižeš u nebesa,raduckamo i mi sa raznim presicama
 
Možda bi i moglo brže ali pun gas. Pošto baliram sa 542 hoće da nabije temperaturu ako ga po ovom vremenu vozim pod punim opterećenjem. Tako da meni i ovo odgovara pošto ne radim usluge. Bitnije mi je da ne odvezuje pa da moram da izlazim :)
 
Minđušar tebi ni Ajnštajn nije ravan.Ako je širina bale 49 cm puta 2 eto ti dužine pa računaj.Valjušak jel da?
 
Ne znam kakav je welger al ja znam da sam ja jednom uspio za 10 minuta 110 da uradim sa svojim Neh hollandom parcela duga 1100 metara. A ovo sto matic pise i nije nemoguce jer ne treba vise od 6 udaraca da se napravi bala a na 6 udarcu i veze. Nista nije nemoguce ako se poklope svi uslovi za baliranje :)
@Maticu znaci 630 i ta serija sporiaj od ovih starijih?
 
Zet je imao 630 kupljenu novu 2004 godine i nikada nije mogao na crtu sa mojom 61.Ove veće 730 i 830 su avioni sa stare modele.
 
To je jedan od snimaka.Piše gore kada radim sa 577.Na snimku je Univerzal pogonski traktor i on nije dovoljno kadar za tu presu jer ima spor kardan i mali izbor brzina.
 
pa ja koliko vidim razlika izmedju 530- ( 630,730) 830 je vellicina bala, broj udaraca malja, sirinu pick upa i broj dodavaca. 530 ima 100 udaraca ostale po 90 a ujedno ima i uzu balu za 1cm. Sve imaju 2 dodavaca 830 ima 3 i 830 ima najsiri pick up. 630 i 730 gotov u potpunosti iste osim dimenzije guma. Sto znaci da 830 je zvijer zbog velike protocnosti na pick upu samo. Ove balirke dosta dobru cijenu imaju preko 6 k€ ali mislim da se ispalti kupit ko radi dosta malih kockica.
A Maticu de mi reci jel 61 brza o 52? cisto onako infomativno ako si imo priliku probat
 
Što bi bilo svašta?Od 98 godine radim sa presom.Valjda sam nešto naučio i video za tolike godine.Šta je bolje nikada se niko neće složiti a pogotovo oko pitanja koja je presa Mercedes nad presama.
Pottinger 61 je veća od 52.Veća dimenzija bala i kapacitet.Na 61 imaš 2 dodavača sa po 3 prsta na svakom.Kod 52 takođe 2 dodavača ali sa po 2 prsta.52 je mlađa serija od 61.
 
Danger imam pravu presu. :osmeh:
Fiat615 zavisi od mase.U lucerki i senu kada su otkosi skupljeni 3 na 1 može drugom i trećom brzom ako je parcela iole ravna jer u suprotnom hoću da ispadnem iz traktora.U slami ide od pete sporohodne do druge brze opet u zavisnosti od mase.Ako je sve u redu i presa se ne ućudi kao što ume laganica 500 bala za sat pod uslovom da se vozi u krug bez isključivanja kardana.

Zato i pitam sto imas pravu presu,reko ajd malo da podesim retrovizore pa da vidim kako je to kad se prelamaju crvena i zelena boja u pozadini.............:osmeh:
 
Nazad
Vrh