Balirka

Ima svega, na jutru 57 bala ječmene slame, a ječma 30 meteri... U žitnoj slami na jutru 180 bala a žita po gazdinom kazivanju jedva bilo 23 metera...
 
Bilo je svašta ove godine. Na parceli od 3kj sam imao 700+ bala, žita je bilo oko 53-54 meteri. Da napomenem da nije moje žito, ja nisam imao toliki prinos ove godine :) A danas je oboren i rekord al u negativnu stranu. Na stričevom ječmu, površina 1kj, ravno 16 bala :) Neki prosek je 130-140 bala po kj.
 
Evo jedna fotka od ove godine,vidi se koliko je usečen kanap,pa prosudite sami kakve su bale :ppozdrav:

IMG_20150711_080958.jpg


...takvih bilo na ovih nepunih 4kj 785kom
 
Danger imam pravu presu. :osmeh:
Fiat615 zavisi od mase.U lucerki i senu kada su otkosi skupljeni 3 na 1 može drugom i trećom brzom ako je parcela iole ravna jer u suprotnom hoću da ispadnem iz traktora.U slami ide od pete sporohodne do druge brze opet u zavisnosti od mase.Ako je sve u redu i presa se ne ućudi kao što ume laganica 500 bala za sat pod uslovom da se vozi u krug bez isključivanja kardana.
 
U slami idem od 3. do 5. spore. Ne može brže, heder 6 metara, otkosi ogromni. Detelina 1 brza, nema potrebe brže, iovako imam rupa od miševa i još koječega pa štrucka strašno.
 
Minđušar dođi na časove.Za tebe će biti gratis.Ako nisi radio sa Welgerom nikada ti i neće biti jasno kako to može da ide.
 
Minđušar dođi na časove.Za tebe će biti gratis.Ako nisi radio sa Welgerom nikada ti i neće biti jasno kako to može da ide.
Апсулутно се слажем,сам број удара "тучка" наспрам класа на истим обртајима кардана је сам показатељ.
 
Ja sam presao lucerku imt 539 2 brza presa someca 2500 ali je bila rijetka, inace vecinom presam 3 sporom, a sa deutz 62 sijeno presam 3 sporom negdje 1 brzom, slamu sam ove godine presao sa deutz vecinom 1 brza negdje gdje je redje i 2 brza.
 
Raspravljalo se o ovome dosta puta u ovoj temi.Uglavnom vlasnici Welger presa ispadaju lažovi.Kod Welgera jednostavno nema izuzetaka.Što veći otkos to veći gas i udri Milju po fitilju.Naravno boj bije srce u junaka(traktoriste)i njegove smelosti.Zupčenje je preko krute veze a sigurnosni šraf na zamajcu nikada ne strada jer ima 2 zaštite od preopterećenja(ferode na zamajcu i sklopke na dodavačima).Radio sam sa Ap 12 i bio brži od većine presa a sa ovom da ne budem.
 
Nazad
Vrh