Balirka

Pošalji ti tog tvog rođaka da mi natovari na dve zmajevke 450 bala pa ću ga pitati da li da otpustim malo...?

Tovarimo oko 20.000 bala godišnje,a momci Boga pitaj gde još ne tovare,ako su vile dobre,nema problema!
4ica utovare i istovare nekad i preko 1500 za dan,uveče sednu,a nevidi se na njima da su radili,mali a žilavi
 
Pista kroz dosta tema se uvek slazemo,al ovde je savim drugacije na presi logicno je da bude bolje sabijena bala sa 10 udaraca neg sa tri ali u praksi nije tako.Moj primer kad baliram ista debljina otkosa isti obrtaji prebacim u vecu brzinu i budu bale dosta teze,sto bi mu doslo u prevodu da sa manje udaraca klipa bude teza bala.Nije logicno al je tako.
 
Što više udaraca bala je lepša i sabijenija.Što manje udaraca bala je sva čerupava kao otrcana kokoška.Kada recimo naiđeš na naviljak u detelini i presa ga uvuče odjednom tu izleti bala kao sto velika i dugačka.Isto tako kada se naiđe na gomilu slame koja je nastala prilikom zastoja kombajna ili kada uvuče ne vezanu balu koja je prebačena na ne urađen otkos.Tačno je da sporijom vožnjom bale budu kao kutija šibica i jednake sve kao jedna ali retko ko vozi sporo jer se uvek žuri i juri.
Minđušar gde metneš tolike bale?
 
Imao juče havariju. Otišao da završim drugaru jedan otkos slame, raspakovao presu, uključio a pikap počeo da skače ko jarac. Ugasim, pogledam, 2 ležaja na zvezdi se razletela, iskočilo i pokrivilo svašta nešto. Spakujem se i kući. Zovem majstora, pošto je zimus remontovao ceo pikap, ne može 3-4 dana da dođe. Detelina spremna, ne mogu da čekam toliko. Uzeo da sam sredim pa šta bude. Kad sam rasklopio vidim da se na "bubregu" odvalilo parče pa su ležajevi tuda iskočili. Već je vidim tu bilo ojačavano al bolje da je žvakom zalepljeno bilo. Odneo kod rođaka da zavari, ispravio zvezdu, stavio nove ležajeve, sklopio i ponovo na onaj jedan otkos u probu. Radi odlično, sutra detelina :) Malo truda al nisam bar čekao 3-4 dana.

mAsf6UR.jpg
 
To im je boljka.Kada se jednom raspadne više dugoročnog rešenja nema.Kod drugara na 61-ci smo radili remont.Sve novo ubačeno počevši od ekscentra do cevi,osovine i nosača i opet se raspadalo.Ležajeve moraš ojačane jer ovi klasični ne mogu dovoljno da se uklope u ekscentar i onda se desi šta se već desi.10 eura ti je originalni ležaj.Glavni razlog raspadanja pick upa je spojnica koja na 99% presa ne vrši svoju funkciju jer zariba.Treba je skinuti(rodiš mečku dok to ne uradiš)rasklopiti i lepo sve očistiti i oribati unutra.Izbaciti jedan red osigurača,nabiti masti,sklopiti i vratiti na svoje mesto.Prilikom kupovine većih Welger presa obavezno obratiti pažnju na stanje pick up uređaja jer sve ostalo može da se reši i sredi bez ikakvih problema dok pick up teško i skoro pa ne moguće.
 
Poslednja izmena:
Maticu,u mene tunel 47cm,bala kad izađe je širine 49-50cm,zato treba bala da bude 100-110cm,visina bale je oko 36-37cm,i bude bala žitne slame dosta preko 15kg
Ako je bala sa strane čupava,menjaj škrge,a ako je čupava do dodavača,onda menjaj ili šteluj noževe,ili su potrošeni ili je veliki zazor
Za pravilan zazor,moraju ležajevi na klipu biti savršeni
 
Napisao sam da dve bale dužom okrenute poklapaju balu po širini a to je dužina oko 100 cm,duže nema potrebe.Eto vidiš koliki je kapacitet W-61.Tunel 36*49 a kod tebe Skoro pa ista dimenzija.U preksinoćnoj diskusiji ispade sve i svašta pa i to da treba traktor od 100 ks za pravilan rad jer su manji prdavci a pomenuti su i traktori na pedale.Ne tvrdim da je Welger najbolji na svetu ali mi se sviđa što ne zahteva veliku snagu traktora za pogon već brzinu kardana i izbor brzina.Zamajac ima okruglo 130 kg(meren na kantaru) i pored prenosa on je glavni i odgovorni urednik u radu.
Što se tiče čupavosti bala slažem se sa tobom ali isto tako iz iskustva mogu da kažem da što suvlja masa to je bala lepša.U slami možeš da napraviš kakvu hoćeš balu dok u lucerki i senu teško jer velika većina balira sirovu masu ne dovoljno suvu po mogućstvu u ranim jutarnjim satima da se ne omlati a to je smrt za presu.
 
postovanje listo sam po forumu nisam sve ni izlisto intresujeme dali sine u tunelu moraju biti orginalne ili mogu se napraviti i od obicne vinkle otisla mi sina na rivieri kr50g
 
Maticu jel imas ti na 61 onu zvezdu na osovini sto usmerava lezajeve kad se priblize osovini,ja to nisam imo na 71 pa sam naknadno ugradio posle ugradnje nisam imo problema.I ja sam polupo tu plocu sto je pajac postavio upo taj kraj prese u sahtu,i posle me isto zezalo dok nisam stavio zvezdu.
 
Ne znam da li je ima.Ajde slikaj da vidim šta je i gde stoji.Da kucnem u drvo na ovoj presi nisam nikada imao problem sa pick up-om.Na prošloj presi ako sam nešto popravljao to je bio pick up.
 
Pozdrav,imam balirku Welger ap41,lijeva strana odvezuje,formira samo na jednoj strani cvor,video sam da je jezicak veoma labav,probao sam dotegnuti onaj saraf sa 17kom kljucem sto ispod njega ima opruga,sto pritiska onaj flah koji bi trebao da pritisne rolnicu,al i kad ga skroz zavrnem on ne moze da pritisne jezicak.Sta treba tu promjeniti?hvala unapred
 
Slikacu i postaviti tek za 10 dana kad se cerka vrati sa mora,nece biti kasno.Stoji nuz same nosace lezajeva i tu one kontra glave naspram lezajeva upadaju i tako ne dolazi do sudaranja lezaja posebno kad se zaustavi presa i pocne zamajac da okrece unazad.Al kad vidis sliku bice jasnije.
 
@Matic

Jel može malo detaljnije oko te spojničke što je spominjana? Nisam siguran o čemu je reč. Još sam jako neupućen oko prese pa učim kako naiđem na neki problem. Uzeo bi to da odradim van sezone ako će pomoći oko pikapa. Isto i za original kežajeve. Gde se oni mogu nabaviti?
 
Nazad
Vrh