Balirka

Najbolje je i najeftinije original čaura koja je ista i za fahr i za simpu z 224.Obavezno promeni i čaure na nosaču osovine vezača jer to je boljka presa sa ovakvim tipom uključivanja vezača.Svaki luft na čaurama ima za posledicu ostavljanje igala na pola i pošto nema zaštitu igala zana se šta sleduje.Ako ne kupuješ novi zupčanik uključivača obavezno proveri stanje brega na zupčaniku jer se on zna zaobliti što dovodi do iste stvari.Kad rastavljaš obavezno promeni valjčić za uključivanje mislim da je fi 30 mm.Ako ti igle podrhtavaju kad su u stanju mirovanja proveri ispravnost i naštelovanost lamela kočnice vratila vezača jer sve ove stavke utiču na lom igala kod df balirki. Nadam se da će ti ovo biti od koristi.Čaura zupčanika je od sinterovanog materijala tako da je najbolje uzeti original..
Neznam šta je bolje mesing ili bronza. Majstori insistiraju da im donesem oodgovarajući komad bronze. Ali videću kad krenem u nabavku.
 
Poslednja izmena:
Svaki savet je nama poljoprivrednicima koristan jer mi nemamo toliko iskustva i retkost je čuti pravu od pravog čoveka.


Gledao sam breg na zupčaniku paljenja nije zajeden a točkić ima vrlo malo lufta možda oko 0,1mm.
 
Poslednja izmena:
planiram da kupim presu za baliranje imam traktor imt 539 godisnji kapacitet baliranja mi je oko 1500 bala, sta da kupim? a da me ne kosta mnogo
 
Ja mislim da za tih 1500 bala nastaviš kako si i do sad radio. Plati uslužno i ne sikiraj se. Bilo šta da kupiš jeftino to bi od prilike bilo ili suviše staro ili pokvareno. I opet si osudjen da plaćaš popravke. Neznam kako ti je išlo do sad ali za taj broj bala ti je isplativije da platiš uslugu.
 
planiram da kupim presu za baliranje imam traktor imt 539 godisnji kapacitet baliranja mi je oko 1500 bala, sta da kupim? a da me ne kosta mnogo

New holland 265, ja je imam i iz iskustva ti govorim... Imam je 6 godina i tada kupljena za 1600 evra plus komplet farbanje 250 evra. Godisnje uradi oko 7500 bala, i od toga ne veze svega 30-tak komada... Ne kazem da je najbolja, ima i boljih verovarno, ali ja sam prezadovoljan...
Evo da vidis kako ona izgleda...

- - - - - - - - - -

Bog te zaboravih kako se ubacuju slike.... :bravo:
2vl1z82.jpg

ddoroo.jpg

30lz7sy.jpg

a1lqja.jpg

2ahxpnr.jpg
 
Ma njemu je i 500 evra mnogo za balirku da da (kupi). Vila u šake i ručno tovari kakva balirka, teka kad predješ bar duplo više ( 3000 bala) za godinu računaj da će ti se isplatiti presa. Ili bi da se malo vališ pred prodavnicu ....

- - - - - - - - - -

A lep ti traktor, isti ka moj. Jel el si to slikao traktor ili balirku...
 
Onda neka kupi balirku za meko baliranje, nju moze naci za 500 jEvrica

- - - - - - - - - -

U tom trenutku oboje
 
E u pravu si, onda će u selo da bidne glavni baja i niki neće da ima nešto tako...
Nac90 ako si za balirku za meko baliranje izjasni se da vidim kod jednog u Vojvodini-Bajmok dal je prodata, jer su one retkost..

- - - - - - - - - -

I to Welger

- - - - - - - - - -


A može i DF pa kad je bal nek je bal...
 
Zarko- U pozadini se vide silo jame i iznad njih veoma masivna konstrukcija jer je ta konstrukcija samo za krov tako masivna ili si planirao jos nesto odozgo??? Vidim da se na betonu nije stedelo... Izvinjavam se na :off_topic: moze odgovor na PP.. :ppozdrav:
 
ne zanima me meko baliranje... nema u mom kraju puno tih balirki, i zasto bih svake godine placao, ako bi mogao da je kupim pa da nekom ja usluzno odradim... zanima me new holand, i class e samo ne znam zbog mojih potreba koju da kupim?
 
Presa je uvežena nije korišćena što bi prodavac rekao da nezna dali je ispravna ili nije zato je i farbana da bi izgledala privlačnije. Dobro ti to pregledaj to uveženo i nije korišćeno miriše na neki težak odpad iz uvoza....
 
Pregledaj da nisu, možda, igle dobile po "repu" jer je nosač igala u gornjem položaju što je neobično
jer je praksa kad se ručno uključuju igle da se vrate u početni položaj...Inače za te pare presa izgleda sasvim okkk....
 
Jeste majstore za te pare izgleda sasvim okej, ali izgleda... Ali po meni se farbanjem i poliranjem samo zamazuju nedostaci na mašinama. Ja kad sam kupio DF nije bio farban i nisam bio zavedem umećem nekog auto lakirera nego sam sagledao nedostatke i tako je kupio i dan danas sam zadovoljan.
 
Jeste majstore za te pare izgleda sasvim okej, ali izgleda... Ali po meni se farbanjem i poliranjem samo zamazuju nedostaci na mašinama. Ja kad sam kupio DF nije bio farban i nisam bio zavedem umećem nekog auto lakirera nego sam sagledao nedostatke i tako je kupio i dan danas sam zadovoljan.
Danas sam gledao presu ,presa nije Massey Ferguson nego Case F 200 nije u losem stanju ,lepo radi ali se gazda predomislja ima li neko iskustva sa Case, unapred hvala
(samo je nalepnica Massey Ferguson 105)
 
Nazad
Vrh