Balirka

To ne znam jer nisam išao sa njim.Video sam je kada ju je dovezao kući.Inače balirka je ofarbana ako to nešto znači.
 
Због тога сам и питао,кад сам гледао неке сијачице,одем код тог трговца,има нодет продаје,приступачна цена,кад ја мало да погледам,ставио руку на њу,кад сам подигао длан ми комплетан зелен,буквално сва фарба се пресликала на длану,ја га питам шта је ово,он гледа ко сом..
 
Mislim, kad sam rekao neofarbanu bilo je iz nekih razloga koji laike kakav je @Jevtić dovodi u dilemu. Naime mnogi kad kupe omah farbaju i posle godinu dana prodaju kao malo radila. Svako farbanje znači skrivanje mogućih kvarova od potencijalne grupe kupaca kakav je Jevtić i mnogi drugi. Jer se mnogi vode za tim da je malo radila i šta bi moglo njoj da fali , lepo izgleda. A prodavci obično je prodaju jer im ne treba ili kupuju drugu ili ko zna sve razloge navode da bi nekog kupca doveli na tanak led. Medjutim ima kupaca koji gledaju da samo ubiju cenu ne razmišljajući da je prodavac već sebe ukalkulisao i da tačno zna šta radi a masa kupaca tek kad dodje kući i posle par dana bez obzira koliki laik bila vidi da je duboko zagazila u neku vrlo sumnjivu investiciju. Dobro je znati da i medju prodavcima ima fer ljudi koji daju i garanciju.
 
Zato je najbolje povesti nekoga ko se razume sa sobom ako sam ne znaš šta da gledaš a svaka balirka ima mane na koje treba obratiti pažnju.
 
Pozdrav!!!
Ja pazario presu
International McCormick B47 :cool::cool:

23h24jb.jpg
 
Poslednja izmena:
Ta presa ima problem sa nozevima za odsijecanje kanapa, ako su fiksni. Ako su pokretni, dobro je. Inace sve ostalo je pravljeno da traje 100 godina, veoma jednostavna pregledna i pristupacna. Nek' je sa srecom.
 
Zato je najbolje povesti nekoga ko se razume sa sobom ako sam ne znaš šta da gledaš a svaka balirka ima mane na koje treba obratiti pažnju.
U svakom slucaju najbolja varijanta prilikom kupovine masine o kojoj se u tom momentu vrlo malo zna. Ovaj forum je imao mnogo kvalitetnih majstora i poznavaoca materije, ali zbog razlicitih razloga su razjureni. Krivo mi je zbog novih clanova kojima je i sitnica ponekad bitna da nastave posao u sezoni. Izvinjavam se za:off_topic:
 
JD 332 moze da se nadje 2300-2700e ,JD 336 je oko 3000 zavisi od stanja ,dobre pouzdane prese sa dobrim ucinkom delova ima i male privrede i originala pa ko je koliko spreman da plati.
Uglavnom kad promenes deo vise o njemu ne mislis .
Cijene su tu negdje, ja sam svoju kupio u 12 mjesecu i platio 3000e u Njemackoj, +500e prevoza + 250e carine, poreza. Presa je stvarno ocuvana, uvijek bila garazirana, ima na sebi i traku. Neki kazu da je to previse, vidjecemo sad kako ce se pokazati u radu. Radim oko 15000 kocki usluge i 2000 kocki sebi...
 
@dragan 83 samo kupi još jedan par noževa dobro naoštrenih, i ne okreći se za njom. Noževi su jedino što mora da bude na njoj ok, i šajbne na njima prilikom šrafljena, tako ih pozicioniraš da prave ravnomeran rez, sve ostalo je pasulj. I ja imam istu nek ti je korisna.
 
Hvala,namesteni su novi nozevi prosle sezone.
Covek od kog sam kupio presu je balirao kod mene predhodnih 4 godina.
Stize sezona,videcemo :)
 
Ja sam je imao više od deset godina. Retko kad sam bio zadovoljan njome. Znala je lepo raditi ali znala se uzjoguniti. Zadnju godinu je lepo radila i zadnjeg dana nije više htela ni jednu da veže. Prodao sam je u takvom stanju. Želeo bih da sa tvojom budeš neizmerno srećan i da ti donese mnogo para. Ja sam imao isto stabilne noževe na mojoj, I ako ti možda zatreba neka pomoć pitaj pomoći ćemo ti svi mi na forumu.
 
3epuheva.jpg


Juče stigla prinova :) U dobrom stanju, ima par sitnica da se reši pre sezone, plaćena 3100 evra.
 
Proveri joj ekscentar od pick up uređaja on joj je mana zbog spojnice koja zariba u 100% slučajeva.Koji tip vezača ima stari ili novi?
 
Uzeo sam je po preporuci, majstor koji ju je održavao i ja imamo zajedničkog prijatelja i on tvrdi da je u dobrom stanju. Trebalo bi zameniti jedan petljač i još nešto, zaboravih kako se zove :) Ja bih još zamenuo noževe i nosače manile. Pikap je navodno remontovan prošle godine. Ovo mi je prva presa pa ću učiti usput. Što se tiče vezača nemam pojma koji je tip zato evo slika

9ajehany.jpg
 
Stari tip vezača.Dobar je i ako je sve upakovano kako treba služi jako dugo.Pick up hoće da pravi ozbiljne probleme a sanacija istog zna da košta kao Sv.Petra kajgana.Ako treba neka pomoć javi se.Imam dosta iskustva sa Welgerom 61.
 
Nazad
Vrh