Balirka

Evo ljudi da vam pokazem koju presu ja koristim..
030720111087.jpg
030720111088.jpg
 
Slagacu te,ne znam stvarno,mislim da od te kategorije nema vecih bala,izmericu pa ti javim... na zmajevku u 11 redova od lifama staje 240 bala ovih jedva 200..
 
Bez starca nema udarca.... salim se , mislim da su ove sa oznakom A posle broja modela malo novije i ima razlike u sirini ulaza i broju pik-a prstiju.
A nemoj bezati ni od starije prese sam ako je u dobrom stanju, moja je matora ali za sad radi dobro i po misljenju nekog majstora jos dugo ce tako raditi...
 
Montoya vec su ti odgovorili drugi,nemoj da te brine godiste vec stanje, "A" iza oznake modela nema veze sa god proizodnje to oznacava da ima automatsko podmazivanje..ja sam licno to razmontirao i svuda zasrafio mazalice,i lepo znam koji je lezaj podmazan a koji ne,onako ja drukam na jedan izadje kilo masti a na drugom nista.. jedna od poslednjih malih presa je 359 recimo.. primer 456 je iz devedesetih a 459 od 2000te..mada su potpuno iste..imao sam tu cast da tovarim bale od 50kg..maciji kasalj..;);)
 
Nisam siguran ,al mislim da 359 i 459 prave ,,standardne" bale. Cini mi se da je razlika medju njima sto na istom broju obrtaja kardana 459 ima vise udarca klipa ,i veci je pickup za 20cm.
 
Ko nema original papire od john deere prese nemoguce je znati koje je godiste,na presi nigde ne pise,tako da na oglasima mogu da stave sta hoce..Ja sam u res trade-u kupio katalog za moju i tamo pise u kom su razdoblju pravljene te prese,tako da ja znam da su u pitanju devedesete,e sad dali 91. ili 99. ko bi ga znao..
 
Mislio sam da nisu radjene samo poslije 2000g,nego da su pravljene i mnogo ranije (a mozda i poslije 2000g, to ne znam). Odnosilo se na Sremcev post gore, gdje tvrdi da se jd459 pravio OD 2000g.
 
Zar u BiH ''Agromehanika'' nije zastupnik za JD, zasto onda porudzbina iz NS, zar ne dodje skuplje? Jedino ako nije islo bas za ''Agromehaniku''?
 
Nazad
Vrh