Balirka

sta to pricas mityoo ja sa revierom uradim 450 bala na sat :cao:
 
Gde nam je velečasni panonstib,bolje bi vam on objasnio koliko su dva i dva,on mi je provereno stručan za peticu! Juhuu....panonstib :bravo:
Post je spojen: [time]1291037013[/time]
_________________________________________________
65ici je dozvoljeno koliko ja znam do 96udaraca u minuti
Post je spojen: [time]1291062553[/time]
_________________________________________________
pardoniram,93
 
Gospodine @mindjušar
Pogrešili ste za 3 udarca. ::svaka cast::
1ta7fr.jpg
 
Ne zameram ja.Eto naš član Minđušar je izgleda živa enciklopedija znanja o balirkama čak i kardiolog za mašine ::svaka cast::
 
Ja imam MARKANT 65 ali mi se jos nije desilo da uradim vise od 500 postenih bala za sat vremena. Moze vise bala da ispadne samo ako su kratke trgovacke ili raspustene.. :haha:
 
galki je napisao(la):
sta to pricas mityoo ja sa revierom uradim 450 bala na sat :cao:
ja sa mojom rivierom uradio 250 djeteline i sav sretan :sta: meni dovoljno , možda bi moglo i malo više sa traktorom koji ima bolji raspored brzina ali bi bilo sve u knap , bolje (po meni) izbaciti par desetina bala manje na sat i ne okretati se
jedno zaglavljivanje mase na pikapu će da ti oduzme vremena što mi sabrao jurcanjem

opet kažem nemam nekog iskustva sa presama ali mogu da prepoznam ''silovanje'' mašine
 
mindjušar je napisao(la):
odlična je presa,zagarantovano.....ćeš od nje dobiti čir želudcu,kad više nebudeš izdržao,kupićeš CLAASovu,veruj mi,iz iskustva ti govorim,imao sam i ja sličnu,Kola rivale,dobio čir,al zato mi je Claas markant 65 zalečio,90ka torpedo druga crni zec 1800-1900 obrtaja i 600-700bala slame od soje na sat zlo gledati HEHEHE :ppozdrav:

Ma to je za moje potrebe 3 hektara, 3-4 kosidbe godisnje i to je to, ne jurim ja 600 bala na sat.
 
Ja imam 540 o/min kardana na 1700 o/min motora ali nije ni bitno. U svakom slucaju, lepo se slaze 577 sa tom presom...

Nego, jel ima neko iskustva sa presom Claas Rolant 66?
 
90ka torpedo druga crni zec 1800-1900 obrtaja i 600-700bala slame od soje na sat zlo gledati HEHEHE
Da bi mogao tolko uraditi na sat naročito od soje ,ti moraš terati u četvrti crni zec!
 
Nazad
Vrh