Balirka

mindjušar je napisao(la):
90,ali je srčani bolesnik,vole meso, al ga nesme jasti
ta ti je prava
Post je spojen: [time]1291136941[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
@galki
Od onog što je rekao pola baci u Tisu i što preostane podeli sa dva i dobićeš pravo stanje stvari.....

@mindjušar
Po toj tvojoj računici jedna bala treba da ispadne iz 6-7 udaraca klipa..... ili su ti bale jako kratke ili ti nešto neštima...
ja sam gledao ludake nateraju na tri ja sam sa jd uspeo jednom da nateram na tri i jurio parce vezaca po njivi
Post je spojen: [time]1291162309[/time]
_________________________________________________
mindjušar je napisao(la):
odlična je presa,zagarantovano.....ćeš od nje dobiti čir želudcu,kad više nebudeš izdržao,kupićeš CLAASovu,veruj mi,iz iskustva ti govorim,imao sam i ja sličnu,Kola rivale,dobio čir,al zato mi je Claas markant 65 zalečio,90ka torpedo druga crni zec 1800-1900 obrtaja i 600-700bala slame od soje na sat zlo gledati HEHEHE :ppozdrav:
ma od cira se ne umire moze gore da prodje
 
Ja pravim balu na 9 udaraca.... nežurim se nigde a presa mi treba i dogodine.....
 
Čitam ove prethodne postove i čudim se kako svi vi balirate na tako visokim okretajima motora,ja baliram na max 1400,ako stavim preko 1 500,balirka se hoče raspast.
Baliram sa MF-om 590 i balirkom welger ap 42,u sat vremena onako lagano bez silovanja napravim 600 komada.pravo nabitih bala!

EDIT: evo i video u sijenu

[youtube]HyHLVjxcodQ[/youtube]
 
Oooo pa i traktor je registrovan a stroj radi dobro samo sto tako cini mi se da udara.Ma jasno mi je da nije mercedez :D .
 
jbg snimak je loš jer sam to snimao još sa starim mobitelom...
hahahha
Naravno da je registrovan! :)
Istina je,dost se čuje da udara,i plan nam je ovu zimu da balirka dobije nove ležajeve na onoj ruci što ulazi u tunel balirke.
A čuj,među balirkama skoro i je mercedes! :D
Jedan dobar majstor iz našeg kraja kaže da su, broj jedan john deere, broj 2 fahr, broj 3 welger,a sve ostalo da je šrot!
Nemojte me sad osobno shvatit ili napast,nisam htio nikog uvrijedit, Ja sam samo prenjeo iskustvo jednog velikog majstora za balirke iz moga kraja!
 
Kaži majstoru da traži brzo nazad pare što je dao za diplomu,jer nema pojma,U presama ti je ne zato što je ja imam ali broj 1 Claas,2 welger,pa ostali,a pogotovo johan je amater
 
mindjušar je napisao(la):
,a pogotovo johan je amater

ne razumijem se u prese dovoljno da bi ih klasifikovao , ali samo se ne bih složio da je JD amater ni po čemu
nijedan priključak,traktor ili mašina od JDa ne bih rekao da je amterska :cao:
 
Pretpostavljam da claas po tvojoj hvali.
Ali uopče nije bitno tko je prvi napravio nego kako je napravio i kako je razvio do danas.
Ima nekih strojeva koji su bili prvi prije 50 ili 30 godina pa danas ne postoje. A netko ko je počeo 10 godina iza njih sad je najpoznatiji i najuspješniji...
Ovim redosljedom kojim sam ja napisao,nisam to napisao po kvaliteti dijelova ili koliko se koja manje radi.
Nego po kvaliteti bale,jer jd najbolje sabije balu,onda fahr i onda welger kako sam več napisao.
Evo vidiš prvi primjer je da fahr balirki ima malo,barem kod mene,a na drugom su mjestu po kvaliteti pravljenja bale,ali nisu tako nahvaljene kao claas,možda su i malo skuplje,malo je teže doč do dijelova,pa su se zato ljudi odlučivali za claas,kužiš!?!
bez zamjerki :)
 
Claas je prvu vezačicu sa pikapom napravio 1934,i dan danas pravi izuzetne balirke,welger 10god kasnije,fahr takodje,zatim par godina kasnije john deere i ostali,ko radi malo ozbiljnije radi sa welgerom ili claasom,jer odlično trpe forsiranje,pogotovo claas ,ostalo se vidja po srbiji dole gde je jedinica za merenje površine m2 a ne ha
Nehvalim zato što je ja imam,nego jer je to činjenica,a evo moje prve "prese"
es27ip.jpg

Post je spojen: [time]1291208194[/time]
_________________________________________________
Matić je napisao(la):
Nema ništa drugo da se kaže osim toga da svaki cigan svoga konja hvali!
a koji cigan bi hvalio onu sa slike majketi? Ni ja nebi dao para za takvu,ali nisam drukčije mogao izvući pare od usluga
Post je spojen: [time]1291233479[/time]
_________________________________________________
to ti je kad bolje pogledaš jako slična presa fahrovoj,jel tako?
 
hahahha
Evo nešto u čemu se i slažemo.
Welger je balirka za silovanje,to što ona trpi je nemoguče,prije ugasi traktor preko kardana nego prokliže lamela na preši a da ti puknu štiftovi, cjepanica ti mora uletit.
Za nju je snaga min 60 konja a ne kao što neki rade sa drugim balirkama sa 539,pa im crkava pa balirka ga gura po 20 cm naprijed-nadaz,to nije posao.
Samo dijelovi su za nju skupi,auuuu,ako razvališ kučište bolje ju onda prodat.
Za claas-a neželim komentirat pošto takvu nismo imali...

Da bi ti reko dal je slična fahrovoj moro bi vidjet unutrašnjost tunela,jer to je ono najbitnije...
 
Nazad
Vrh