Balirka

Ne mogu a da se ne nadovezem na raspravu. Tacno je da nema lose balirke sto kaze Levak, al kad kanap nevalja mozes i trubace da dovedes pa nece. Sto se tice kanapa iz leskovackog kraja ni jedan nije kako treba :nono:, jedino se tu malo ''mitic'' drzi sto se kvaliteta tice al je i on tanak i slab :udri:. Za Makital plast tvrdim da je dobar i tu nema sta vezes jedno za drugo, slusalice u usi i pici. :cao: :ppozdrav:
 
ima jedan iz rume prodaje slovenacki kanap, na prolece cu probati sa njim raditi, ovi nasi su postali katastrofa... drvoplast sam nalazio samo zeleni neki ove godine i ne svidja mi se uopste...
 
steva mrštanac je napisao(la):
mzupunski je napisao(la):
ima jedan iz rume prodaje slovenacki kanap, na prolece cu probati sa njim raditi, ovi nasi su postali katastrofa... drvoplast sam nalazio samo zeleni neki ove godine i ne svidja mi se uopste...
Koja je cena tog slovenackog?
pazi ovako, zovu ga chava, i oko 900 din klupko. to mi rece moj majstor za presu, i on kod njega uzima :D e sad mozda je i poskupilo u medjuvremenu, pa je 1100 din sto matic kaze ::namigivanje::
 
Matić je napisao(la):
To prodaje Stojić ako ne grešim.Cena je 220 din po k.g iliti klupče 1100 dinara
Po tu cenu je i segedinski, i nema mu ravnog.... Kakav bre drvoplast,to je sranje spram segedinskog...
 
Slovenci su uvijek bili picajzle to znam jer sam tamo kao dijete svako ljeto isao po 2 mijeseca.Nisu htjeli slicicu za slicicu mijenjati mislili su da si ih zeznuo.Poslje svremenom sam odlazio kako sam podrastao cesto tako sa jezik znam odlicno a i njihove navike.Znam da su kao svabe precizni i mislim da nema na nasem trzistu veziva boljeg od Slovenackoga i Austriskoga.(nemoj da bude ovo reklama)
 
Matić je napisao(la):
Ja bih pre rekao po pozamašnom iskustvu da je Drvoplast kao žica a ne vezivo.Nije ni blizu kvalitetu od pre 5-6 godina.
slazem se s Maticem :zli:
ja sam radio ove godine sa ''miticem'' i mogu da se pohvalim nije tako lose
 
Ljudi su veliki prevaranti :udri: Šta da se radi kada je sezona baliranja u punom jeku i nastane nestašica veziva,kupuje se šta se stigne samo da se radi pa tako i ne gledamo kolika su klupčad
 
Matić je napisao(la):
Ljudi su veliki prevaranti :udri: Šta da se radi kada je sezona baliranja u punom jeku i nastane nestašica veziva,kupuje se šta se stigne samo da se radi pa tako i ne gledamo kolika su klupčad
ja sam potrošio ove godine bezmalo 100 klupčadi iz mikrona u sirigu,kanap je fenomenalan,cena je 1100,ja sam dobio po1000,tip500 od dva klupčeta 750-780bala dužine 105cm
 
mindjušar je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Matić je napisao(la):
To prodaje Stojić ako ne grešim.Cena je 220 din po k.g iliti klupče 1100 dinara
Po tu cenu je i segedinski, i nema mu ravnog.... Kakav bre drvoplast,to je sranje spram segedinskog...
samo je 4 kile i nešto,a NE 5!!!!
Pa šta ako je klupče 4kg... Cena mu je bila 750-800din.... To je isto kao da si dao 1000din za klupče od 5 kila....
 
dok neprobaš drugi neznaš dali kanap sa kojim radiš dobar,ili baš i ne toliko
tip500 iz mikrona može čak i za kukuruzovinu,a moja 65ica Claas ga baš vole :D
 
mindjušar je napisao(la):
dok neprobaš drugi neznaš dali kanap sa kojim radiš dobar,ili baš i ne toliko
tip500 iz mikrona može čak i za kukuruzovinu,a moja 65ica Claas ga baš vole :D
slažem se i to iz klupčeta izađe dosta bala a baš bi voleo da vidim da ostali presuju sa njihovim tip 500 kukurzovinu
 


Ja trosim oba kanapa sa slike samo sto gutam tip 350. Radio sam i sa tipom 500 ali mi se ne svidja zato sto je jako tanak kanap i kada proveravam bale kao da sam uhvatio za 2 konca a ne za dva kanapa..
 
Todore presovao sam kukuruzovinu uvek sa tip 500 ne bitno od kog proizvođača ide lepo.
Bubu za tvoju presu i jeste tip 320-350.Primer na Poljakinji ne može drugi kanap sem tipa 320 jer tip 500 puca i ne može da radi :cao:
 
Nazad
Vrh