Balirka

ah soo :haha:

Još sam čitao u ovoj temi pišu koja debljina špage ide za koju balirku.
Samo je pitanje kako je naštelana,ti nju možeš naštelat da radi na tip 400,500 ili 800,uopče nije bitno.
Samo ako je naštelana na recimo tip 500,na tipu 400 neče dobro vezat!
E tu se ljudi zajebu pa kupuju recimo skuplju špagu nego što bi morali...
 
E grešiš,to zavisi od tipa vezačice i petljača,te stare za SCHOLZa nemogu baš sa T500,a za T800 i na Claasu i na Welgeru treba adekvatan petljač,kad je stisnut da se čeljusti dodiruju a špicevi se zatvaraju jedan u drugi
 
Tovljač junadi je napisao(la):
hahahha
Evo nešto u čemu se i slažemo.
Welger je balirka za silovanje,to što ona trpi je nemoguče,prije ugasi traktor preko kardana nego prokliže lamela na preši a da ti puknu štiftovi, cjepanica ti mora uletit.
Za nju je snaga min 60 konja a ne kao što neki rade sa drugim balirkama sa 539,pa im crkava pa balirka ga gura po 20 cm naprijed-nadaz,to nije posao.
Samo dijelovi su za nju skupi,auuuu,ako razvališ kučište bolje ju onda prodat.
Za claas-a neželim komentirat pošto takvu nismo imali...

Da bi ti reko dal je slična fahrovoj moro bi vidjet unutrašnjost tunela,jer to je ono najbitnije...
ova presa nema veze sa farom ne nosi farov vezacki aparat na klipu su drveni klizaci a ne lezajevi kao kod fara i ima vise lanaca od fara ali sve u svemu nije lose resena presa dosta je slicna new hollandu samo ima spuz kao far
Post je spojen: [time]1291238706[/time]
_________________________________________________
ljudi sto neko ko ima galignani presu na ovom forumu ne izadje i kaze pravo stanje stvari vi kad bi to jednom poterali vise ne biste poterali drugu verujte nisam umislio ja sam probao bas svaku da teram ama bas svaku jer sam ih popravio ni sam ne znam time se bavim godinama ali nista bolje i lepse ne radi od galignanija a ucinak nenormalam verujte
 
levak je napisao(la):
ljudi sto neko ko ima galignani presu na ovom forumu ne izadje i kaze pravo stanje stvari vi kad bi to jednom poterali vise ne biste poterali drugu verujte nisam umislio ja sam probao bas svaku da teram ama bas svaku jer sam ih popravio ni sam ne znam time se bavim godinama ali nista bolje i lepse ne radi od galignanija a ucinak nenormalam verujte

a na jednom glasu sam vidio da se prodaje galignani (ili kako se već piše) , iznenadio me podatak da joj je širina pikapa 180cm :D
pa to može progutati boga-oca
 
Da,Galignani,dobro što niste počeli diskusiju oko McHale balirke,verovatno mnogo vas ni nije čulo o njima,ali su sam vrh,što je Fendt(bio)u traktorima,tu je i Galignani,iskreno,iznad Claasa i Welgera,mislio sam da pričamo o balirkama koje se koriste kod nas masovnije i koje svako od nas može kupiti,makar polovnu
 
mindjušar je napisao(la):
Da,Galignani,dobro što niste počeli diskusiju oko McHale balirke,verovatno mnogo vas ni nije čulo o njima,ali su sam vrh,što je Fendt(bio)u traktorima,tu je i Galignani,iskreno,iznad Claasa i Welgera,mislio sam da pričamo o balirkama koje se koriste kod nas masovnije i koje svako od nas može kupiti,makar polovnu
u valevskom mionickom i oko arandjelovca u svakom selu ima po nekoliko galignanija a ima da ih kupis u krusevcu koliko hoces zastupljena je ta presa poprilicno i fabrika jos radi nalazi se u gradu russi u italiji
 
Znam,i gledao sam lane,ali nisam našao nijednu da odgovara mojim kriterijumima,zato sam uzeo claasovu 65icu,uglavnom,hteo sam kupiti do 6000 lepu,mladu,moćnu presu,u toj klasi sam našao galignanija,koji ima čak do 104 udarca u min.,180 pikap,ali je bila daleko ofucanija nego što bi kod mene prošlo,a cena je bila oko 9000,2002god,našao welgera 730 2003god za 7000,malo lepšu i uzeo na kraju markant 65 sa hidr,rudom,hidr,pikapom,širokougaonim kardanom iz 2006,koja neverujem da je izbacila više od 30000bala,kao lutka bila,i još uvek je,a ja prezadovoljan,šta da ti kažem
 
Za 30000 bala ne moze da se oriba pick-up i ulaz kao sto je kod tebe. Moja presa je po felnama '85. ili '86. godiste. Kada je dosla kod mene bila je slicno 'izlizana' kao tvoja ,Mindjusar. Sada, 10 godina kasnije i preko 200000 uradjenih bala kod mene nema vise farbe na pick-upu a bogme nema vise ni pocinkovane zastite...
 
O čemu ti pričaš? kod mene farba na pikapu stoji 90%,a kod mene uradila 50000,ja ti pričam o claasu,vidi na profilu,a ne o onoj ripidi Kola,ta nije više kod mene,ta je bila presa 76.god,za svoje godine sa fabr,bojom je to bilo super očuvano
Post je spojen: [time]1291413474[/time]
_________________________________________________
Po felnama nemožeš gledati,a tih godina još 65ica nije proizvedena imaš pločicu na haubi kod vezača,iako nepiše god.proizvodnje,serijski broj sadrži izedju ostalog i godinu proizvodnje HEHEHE
 
Video sam koliko imas farbe na pick-upu i od koga si pazario presu. Doduse tvoja presa je novija i verovatno je uradila dosta manje od moje ali nije bitno. Za broj znam ali nisam siguran da je godiste sadrzano u broju. Kod ovlascenog uvoznika mi je receno da godiste mogu da provere u bazi ali to do dana danasnjeg nije ucinjeno.

Tvoja presa nije sigurno godiste koje tvrdis a reci cu ti i zasto. 2005 godine su vec ugradjivali drugaciji okidac vezaca, zvezda koju sama bala pomera da okine vezac treba da stoji na sredini tunela a kod tebe kako vidim stoji sa strane kao i kod mene. Beli limovi se isto kace kao i kod mene a na novijoj ima neke metalne bravice, slicno kao WELGER novijeg datuma...
 
Ljudi evo snjega a mi jos baliramo :haha: .Ja sam sa svakakvim presama presao ali JD je zakon bar za mene.Nju mali traktor goni a isti posao da bi clas odradio treba traktor od 55ks minimum sto odmah povecava visinu troskova.
 
koja je preporucena snaga za velgericu 45 posto planiram da je tjeram sa 35ks do sad sam je tjero sa belarusom 82 ali nije bas rentabilno
 
prebaciš na 1000 o/min kardana i teraš je do 1500 o/min motora,dođe ti na isto
Post je spojen: [time]1291500750[/time]
_________________________________________________
kao da vučeš sa 35ks,rus na malim obrtajima troši neverovatno malo
 
da li neko ima ili je cuo za balirku marke JONES BALERS?

Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1291530370[/time]
_________________________________________________
zanima me cija je.ko je pravio?
Post je spojen: [time]1291555691[/time]
_________________________________________________
kod mene je dve sezone izbalirao sam oko 3000 bala.imam problema sa vezivanjem.cas radi kao sat cas zeza.petljaci su joj kao na zmaju 132,133.sumnjam na igle da ne donose lepo kanap
 
ja sam ih popravljo nisu lose prese engleska je presa gde si uzeo ova tvoja je bas stara model negde oko 1955 god imam delova za nju
 
Nazad
Vrh