Autoput Beograd - Zrenjanin - Novi Sad

To u praksi nije tako, ovaj novi autoput bg zr prolazi pored mog sela i sece ceo atar, sad ti ljudi da prodaju njive dobili bi sigurno bar 20 do 30 % vise nego od drzave...
Jel su već dobili ponudu od države?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Михајло па зар није та земља откупљена по око 33 евра пут се завршава или почиње код економијског воћњака ту ће бити наплатна
 
квадрат али су откупљивали 15 метара фронта у дубину овде је земљиште скупо одма смо до новог сада на јако добром смо месту
 
Михајло па зар није та земља откупљена по око 33 евра пут се завршава или почиње код економијског воћњака ту ће бити наплатна
Kad gledaš od NS-a, levu stranu su otkupili još davno, tih 15 metara. Ali kako sam gledao po projektu i spisku parcela koje će kačiti taj put, treba da se širi i na desnu stranu. A sa desne strane nisu ništa odkupili...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
квадрат али су откупљивали 15 метара фронта у дубину овде је земљиште скупо одма смо до новог сада на јако добром смо месту
Mislim da će na kraju ispasti da ste na jako lošem mestu.
 
Знаш оно некон добро неком лоше ево пример ловцима су смањили површине Радиће се два ауто пута на нашој месној заједници пошто се ради ауто пут за зрењанин по већ постојећој магистрали по закону морају да ураде пут за Жабаљ јер мораш да имаш пут без наплате тако да ће асфалтирати стари жабаљски друм од римских шанчева до жабља и тај нас пут исто качи урадили су континтал из тога проистиче да ће цела западна страна прећи у грађевнску зону Сад размеравају од каћке петље -зрењански ауто пут до тунела који ће копати на фрушкој гори за руму тако да ће ина тој страни земљу узиматида би се заобишао новисад и петроварадин зато им је исто потребан овај закон ЗЕМЉЕ ће бити све мање а онда се мора снањити број СЕЉАКА илити СЛОБОДНИХ НЕЗАВИСНИХ људи
 
Ja cuo da se kod nas menjala trasa autoputa, ne mnogo ali kao bilo nekih izmena. Gledam na sajtu gde je zvanicno jos je stara trasa, a navodno treba da krene izgradnja 20 februara. Da li je moguce dan dva pre pocetka da izmene trasu??? I da do tada niko ne zna precizno gde su i sta manjali...
 
Ja cuo da se kod nas menjala trasa autoputa, ne mnogo ali kao bilo nekih izmena. Gledam na sajtu gde je zvanicno jos je stara trasa, a navodno treba da krene izgradnja 20 februara. Da li je moguce dan dva pre pocetka da izmene trasu??? I da do tada niko ne zna precizno gde su i sta manjali...
navodno je pao projekat koji je radio ag institut,i dat je cip-u da uradi novi,pretpostavke su da ce biti autoput bez 5 krivina oko kovacice,samim tim ce biti slican prvom projektu(najblizi put,bez krivina do zr),ako agros i matijevic ponovo ne izlobiraju....taj prvobitni projekat je bio skoro napravljen,medjutim sekao je parcele aldahre,agrosa i matijevica pa su izmenili projetansku kucu koja je bila spremna da napravi samo u okolini kovacice 5 krivina (pupak oko kovacice)i produzi duzinu autoputa 9km ako me pamcenje nevara.... sve je u igri,navodno i petlja kod kovacice ce biti u debeljaci da spoji se sa novim putem ka opovu .inace trasu mogu pomeriti 5 min pre pocetka izgradnje ako hoce
 
A kad kreće eksproprikacija za taj put? Jel neko već dobio neko obaveštenje, poziv, rešenje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
A kad kreće eksproprikacija za taj put? Jel neko već dobio neko obaveštenje, poziv, rešenje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Niko nista, bila prosle godine samo neka javna rasprava u debeljaci gde su svi kao nesto vristali i bunili se, i na kraju opet nikom nista. Kako ovi veliki pomeraju trasu autoputa kao da igraju domine i sah, malo tamo malo vamo gde njima odgovara...
 
To sto su uradili sa PKB-om je sramota,neki su tu dobili debele pare od arapa da bi im to omogucili ....Koliko je tamo radnika dobilo otkaz ili ocekuje isti ,ja kad sam bio da gledam prikolice koje su isle na licitaciji neki ljudi koji su tamo tad radili kazu kao ocekuju otkaze uskoro,jer navodno ne treba im toliki broj zaposlenih ...
 
navodno je pao projekat koji je radio ag institut,i dat je cip-u da uradi novi,pretpostavke su da ce biti autoput bez 5 krivina oko kovacice,samim tim ce biti slican prvom projektu(najblizi put,bez krivina do zr),ako agros i matijevic ponovo ne izlobiraju....taj prvobitni projekat je bio skoro napravljen,medjutim sekao je parcele aldahre,agrosa i matijevica pa su izmenili projetansku kucu koja je bila spremna da napravi samo u okolini kovacice 5 krivina (pupak oko kovacice)i produzi duzinu autoputa 9km ako me pamcenje nevara.... sve je u igri,navodno i petlja kod kovacice ce biti u debeljaci da spoji se sa novim putem ka opovu .inace trasu mogu pomeriti 5 min pre pocetka izgradnje ako hoce
E pa ja ovo prvi put čujem a radim u CIPu 😁
Mislim d aje druga igranka u pitanju koju sam već pisao. Previše su de razgranali i ne mogu sve da postignu pa sad rade prioritetnije puteve. Ista firma koja radi Valjevo-Lajkovac, radi trenutno tj počinje Požarevac-Golubac, a treba da počne i BG-ZR-NS
 
To i mene zanima, kad će se znati konačna trasa? Velike su šanse da će mi seći bar jednu njivu po dijagonali...
 
Ima nekih skica na netu, neznam da li su konacne. Kako vidim i meni ce seci neke njive i zakupe, ali ne bi to voleo da se desi.
 
На сајту неке државне институције (mgsi.gov.rs) сам нашао документ у коме, поред свега осталог, пише и које конкретно бројеви парцела у свакој катастарској општини где би требало да иде тај пут, па ако знате бројеве ваших парцела, можете да проверите да ли је и она на траси. О среће, ни једна моја није на том списку.

Тај .пдф документ је први на списку и почиње са PPPP- па онда још нешто.
 
Nazad
Vrh