Autoput Beograd - Zrenjanin - Novi Sad

На сајту неке државне институције (mgsi.gov.rs) сам нашао документ у коме, поред свега осталог, пише и које конкретно бројеви парцела у свакој катастарској општини где би требало да иде тај пут, па ако знате бројеве ваших парцела, можете да проверите да ли је и она на траси. О среће, ни једна моја није на том списку.

Тај .пдф документ је први на списку и почиње са PPPP- па онда још нешто.
Ma to znam, to je od prosle godine jos, to je ova stara trasa kaci mi samo jednu njivu. Petlja je skroz kod kovacicke prve krivine od pruge, ali sad kao nesto izmenjeno sam cuo od lika koji radi u opstini. Kao ide put pa petlja na dva km od sela i prema sakulama, vama ima onda da osakati atar. Ova prva varijanta ni ne dira skoro ko sakule...
 
Ma to znam, to je od prosle godine jos, to je ova stara trasa kaci mi samo jednu njivu. Petlja je skroz kod kovacicke prve krivine od pruge, ali sad kao nesto izmenjeno sam cuo od lika koji radi u opstini. Kao ide put pa petlja na dva km od sela i prema sakulama, vama ima onda da osakati atar. Ova prva varijanta ni ne dira skoro ko sakule...
ako ide prema sakulama,jel seku parcele agrosa ili su napravili krivine da obidju?jel ima nova mapa u opstini?
 
Uf i meni bi odgovaralo da odbiju dalje od Crepaje, Debeljace, sto i jeste logicno.
A kada sam kod logike, mogli su kinezima da daju parcelu ngde uz vec postojeci autoput, pa da ne prave nepotrebne troskove izgradnje novog, po meni nepotrebnog puta.....i jos autoputa.....
 
ako ide prema sakulama,jel seku parcele agrosa ili su napravili krivine da obidju?jel ima nova mapa u opstini?
Nema jos zvanicno nigde mapa, to sam cuo ovako od lika iz opstine usmeno. Navodno je on video, seku te velike njive i petlja ide na 2 km od idvora prema kovacici. Put prelazi odmah u ko sakule i ide dalje prema beogradu. E sad kako ce biti videcemo...
 
На зрењанинском сајту стоји шарена карта са две варијанте трасе - зелена, која иде ближе Баранди, Сакулама и Идвору и љубичаста, која иде ближе Дебељачи и Ковачици: http://www.zrenjanin.rs/uploads/files/2020 godina/Vesti/avgust/AUTOPUT BG ZR NS_graficki prilog.pdf

Која ће траса до краја бити реализована и да ли ће бити нека од те две или нека трећа - ко то може да зна.
 
E navodno ide zelena trasa, e sad videcemo kad krenu. Jeste kao kraca par kilometara...
 
Кроповао сам део те карте, део атара од Сакула до Ковачице са том зеленом трасом и упоредио са кропом "Гугл" мапа истог подручја на којој сам обележио моје њиве које би можда могле да буду "благословене" аутопутом и... канда ме маши.
 
zorge
Ono nase Jarinje ce da prokopaju sigurno ako bude ona zelena trasa da se prihvati i po njoj radi..
Ne znam zasto su tu bas napravili savijutak prema Kovacici kad je logicnije da se drze pravca..
 
Ја сам мислио да хоће, али ако се држе чак и зелене трасе - пази кад канда неће. Та зелена траса сече ту задружну таблу (те две дужи) на коју излазе и твоја и која њива у Јарне - тај "зелени" аутопут излази на око половини те задржне табле, што је не више од двадесетак ланац далеко од нас, па онда иде нешто у шрех, али не толико да захвати и наше њиве. Ал'.... видећемо...
 
Da li neko zna koja je zvanična trasa auto puta ona bliza Debeljači ili Opovu ?
 
Danas me je zvala neka gospodja u veza autoputa. Pita za neke parcele..... Trebalo bi da se cujemo ponovo posto nnisam bio pri brojevima parcela.
Uglavnom, koliko sam je razumeo nece biti auto put nego obican brzi put......Sto je dobro, ako je tako.
A ja mislio ucutrali se.....odustali.
 
U čemu je razlika? Mislim zašto je bolja brza saobraćajnica od autoputa?
 
I nas ceka glupost od saobracajnice od Sombora do Rumunske granice. Dobili obavestenja da ce biti sastanak za blize informacije. Sta nas i zovu kad je to svrsen cin. Navodno placaju 90 dinara po kvadratu. Koliko su vama placali??
 
Inace nije cak ni bila to moja parcela zbog koje je zvala....jbg zajebala se, al smo se ispricali..... Kaze ti si danas prvi sa kojim sam mogla da se sporazumem. Trasa je ona stara, prva, evo gledam plan, onaj krivudavi, ta njiva je na toj trasi.
https://postimg.cc/ZW7T6N2X]picture upload[/url]
 
U čemu je razlika? Mislim zašto je bolja brza saobraćajnica od autoputa?

[ QUOTE="DusanA, post: 1751557, member: 1149"]Pa manje povrsine zauzima, valjda.....
[/QUOTE]


И мање кошта за одржавање. Људи нису свесни колико је направљено штете са изградњом свих ових аутопутева, апсолутно је непотребно сем за међународни коридор.

Али су зато идеални за власт: огромни трошкови што значи огромно извлачење државних средстава у приватне џепове, пуне вести о томе „како се гради“ што уши пензионера који су „радили“ за време комунизма желе да чују. Добитна комбинација.
 
U čemu je razlika? Mislim zašto je bolja brza saobraćajnica od autoputa?
Nema putarina,nema zaustavne trake.Lakse je kada prolazi pored vise mesta zbog ukljucenja/iskljucenja ne zahteva zastitni pojas kao autoput tako da je znacajno jeftinije za onog ko gradi.

U prevodu obican motoput samo pompeznije zvuci kad se kaze brza saobracajnica.
 
Nazad
Vrh