Autoput Beograd - Zrenjanin - Novi Sad

Nasao sam na sajtu ministarstva, mislis na ona PPPPN ?
Ili imas nesto drugo?
 
Po zakonu, država je dužna da isplati parcele koje ostaju sa druge strane autoputa, jer postaju nerentabilne zbog teškoće prilaza i udaljenosti. Ali potrebno je podneti zahtev za ovo odmah, država čeka da prođe zakonski rok za prijavu kako bi naknadne zahteve odbila. Ovo je informacija iz geodetskog zavoda, kancelarija BG.
 
ljudi saljite primedbe na na nacrt prostornog plana,do 25 maja je rok.ako nekom treba adresa ,savet,tu sam.idvorci jel radite nesto?
 
ljudi saljite primedbe na na nacrt prostornog plana,do 25 maja je rok.ako nekom treba adresa ,savet,tu sam.idvorci jel radite nesto?
Poslali smo ministarstvu saobracaja i opstini primedbu na nacrt da nam dozvole prelazak preko autoputa bez da dolazimo do petlje kovacica. Cekamo odgovor....
 
Poslali smo ministarstvu saobracaja i opstini primedbu na nacrt da nam dozvole prelazak preko autoputa bez da dolazimo do petlje kovacica. Cekamo odgovor....
trebali ste da napisete da se nesaglasite sa izgradnjom autoputa jer gubite obradivo zemljiste,zauzvrat dobicete beton(autoput),gubite najkvalitetniju zemlju,kao i mi sto gubimo...autoput nije potreban poljoprivredi,imamo dva puta za zrenjanin koja su sasvim dovoljna.dzaba nam autoput,setalista sto prave,a omladina bezi u inostranstvo,jedino jos u poljoprivredi mozes da radis,a oni ti uzimaju 400ha zemlje.poz
 
Ko Vam pise primedbu prostornog plana? Jel mozemo Mi da Vam se prikljucimo potpisima?
primedbu formular nam napisao advokat,pa svako ponaosob salje,a rok je do 25.05 da se posalje.dosta je to kratak rok.ali mozete da organizujete peticiju,za to ima vise vremena i manje posla...da vi kao selo se nesaglasite sa izgradnjom autoputa,mogu da ti posaljem kako peticija izgleda
 
Pa barem tu u Banatu ima podosta drzavne zemlje koja bi se mogla dati vlasnicima cije se parcele uzimaju, naravno oni koji zele novac, omoguciti im da to i dobiju............
 
Pa barem tu u Banatu ima podosta drzavne zemlje koja bi se mogla dati vlasnicima cije se parcele uzimaju, naravno oni koji zele novac, omoguciti im da to i dobiju............
Velika vecina mestana naseg sela je tu opciju...da se umesto eksproprijacije da Drzavno zemljiste u zamenu...videcemo da li je to izvodljivo...?
 
trebali ste da napisete da se nesaglasite sa izgradnjom autoputa jer gubite obradivo zemljiste,zauzvrat dobicete beton(autoput),gubite najkvalitetniju zemlju,kao i mi sto gubimo...autoput nije potreban poljoprivredi,imamo dva puta za zrenjanin koja su sasvim dovoljna.dzaba nam autoput,setalista sto prave,a omladina bezi u inostranstvo,jedino jos u poljoprivredi mozes da radis,a oni ti uzimaju 400ha zemlje.poz
Da treba poljoprivrednog zemljista treba, da treba autoput treba nije lose stici do bg i ns za 30 min. Tako da mislim da mi na izgradnju puta ne mozemo da uticemo, oni kazu da je to od nacionalnog znacaja. Ali da urqde prelaze da ljudi mogu preci taj autoput je nesto elementarno, nama ostaje 2/3 obradive zemlje preko (pod nama mislim na stanovnike idvora). To da idemo do petlje kovacica pa nazad nam uzima mnogo novca i vremena...
 
Pa barem tu u Banatu ima podosta drzavne zemlje koja bi se mogla dati vlasnicima cije se parcele uzimaju, naravno oni koji zele novac, omoguciti im da to i dobiju............
Nema drzavne zemlje, vracena restitucijom to sto valja, to lose dato stocarima na 10 godina. Tako da nema nista za razmenu da valja.... Ima ljudi kojima uzimaju njive od po 5-8-12 kj najbolje zemlje pored samog puta idvor kovacica ( koliko god da im plate malo je jer se ta zemlja retko prodaje).
 
@pexkap taj autoput nije od nikakvog nacionalnog znacaja vec ultimatum Kineza. Sasvim slucajno taj autoput ce proci pored same kineske gumare koja se gradi nadomak Zrenjanina. Kada ih je Vucic dovodio da otvaraju fabriku jedan od uslova je bila i razvijena saobracajnica. Dali su debelu kintu da se Begej ocisti i bude besprekoran za plovidbu kako bi se u buducnosti brodovima dopremale sirovine i otpremali finalni proizvodi, tako i autoput ce sigurno biti eksploatisan. Drumski i recni saobracaj iskoriscen do maksimuma.
 
@pexkap taj autoput nije od nikakvog nacionalnog znacaja vec ultimatum Kineza. Sasvim slucajno taj autoput ce proci pored same kineske gumare koja se gradi nadomak Zrenjanina. Kada ih je Vucic dovodio da otvaraju fabriku jedan od uslova je bila i razvijena saobracajnica. Dali su debelu kintu da se Begej ocisti i bude besprekoran za plovidbu kako bi se u buducnosti brodovima dopremale sirovine i otpremali finalni proizvodi, tako i autoput ce sigurno biti eksploatisan. Drumski i recni saobracaj iskoriscen do maksimuma.
Dobro recni saobracaj je mnogo jeftiniji od drumskog, koristice taj autoput jos neko valjda osim kineza 😀 samo mi se ne svidja sto mnogo krivuda, tacno se nesto zaobilazi sta treba po direktivi. I nisu dobro regulisali prelaze i petlje, mnogo je bilo uticaja nekih ljudi...
 
Svaki planski dokument ima zakonsku proceduru i redosled radnji.
Rani javni uvid
Javni uvid sa javnom raspravom o primedbama
Ponovljeni javni uvid sa javnom raspravom (tu može i samo deo plan ada bude u pitanju).
U sva tri uvida može da se piše prigovor na koji prvo obradjivač (onaj ko pravi projekat) daje mišljenje pa onda i komisija posle rasprave.

E sad ne znam kako je kad na primer skupština (samo ona može) nešto proglasi od javnog interesa onda je verovatno drugačije nešto.

A fino može da kapne prilikom izgradnje puta, auto puta, kroz gradjevinske firme koje izvode. A zna se ko izvodi 😉
 
Sada gledam u PPPPN-u širina puta ce biti 110-120m, ostalo ostaje isto, tj njive ce ostati bez obzira na pojase i zone oko autoputa.
 
Usvojen zakon o eksproprijaciji. Biće autoput od nacionalnog značaja. Biće veselo.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh