Autoput Beograd - Zrenjanin - Novi Sad

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.736
Lokacija
Crepaja - Banat
Najavljena je gradnja novog puta, navodno za kraj 2021. Kako stojimo?, Ko sta zna? koliko sam ja video, meni ce trasa zakaciti jednu parcelu u Glogonjskom ataru.
Da li da se radujem ili ne ?
 
To su zemunci.. Pa jos gradjevinsko.. Ima na sajtu grada zrenjanina plan koje parcele uzimaju kompletne a koje delimicno.. Za otkup cujem da ce biti trzisne cene, a sa obzirom da je to zemljiste poljoprivredno a ne gradjevinsko bice vise stete nego koristi..
 
Kada se uzimala zemlja za prugu Beograd-Subotica (i dalje traje eksproprijacija), ljudi su dobijali oko 1000 din po kvadratu, poljoprivredno zemljište. Ali zavisi i od lokacije, da li je bliže ili dalje od grada.
 
To su zemunci.. Pa jos gradjevinsko.. Ima na sajtu grada zrenjanina plan koje parcele uzimaju kompletne a koje delimicno.. Za otkup cujem da ce biti trzisne cene, a sa obzirom da je to zemljiste poljoprivredno a ne gradjevinsko bice vise stete nego koristi..
Daj neki link gde to može da sevidi.
 
Meni su skoro zakacili jednu livadu novim putem i za poljoprivredno zemljište su plaćali 800din/m2 ako ima useva onda ti oni proračunaju kolika je šteta pa i to nadoknade,a za livadu nema nadoknade.Jos je katastarski ta parcela zavedena kao vocnjak 3 klase,a realno stanje je livada.

Ovi iz ED su plaćali 2000din za dalekovod i platili nešto sitno što su gazili,pa smo završili na sudu i onda su radili sanaciju terena podrivanjem i platili prosečan prinos za kukuruz na tadasnj cenu (to mi je bio najbolji prinos ikada :ROFLMAO:)

Sve u svemu gradjevinsko zemljište donosi pare ovo ostalo slabo.Jedino ko ima volje da radi prenamenu jer gradjevinsko zemljište moze da se koristi kao poljoprivredno dok ne počne gradnja.
 
I Meni kaci jednu parcelu samo jedan deo, to samo i otkupe po nekoj trzisnoj ceni. Kada sam citao parcele gde prolazi samo sam se molio da mi sto manje parcela kaci autoput. Cak smo morali da pisemo ministarstvu saobracaja prituzbu na generalni plan ciji uvid traje do 25 maja da nam naprave nadputnjak da mozemo preci sa masinama preko puta da ne idemo do kovacice na petlju ( izadje oko 30km u jednom pravcu).
 
Kod nas su pre dve godine eksproprijatisali delove njiva uz reku Krivaju jer treba da se pravi brana na reci i akumulacija. Ne mogu sad da nađem zvaničan papir, ali mislim da su nam platili negde oko 150 din/m2 (možda koji dinar gore dole). Srećom kod mene je jako visoka obala pa mi nisu mnogo otkinuli od njive.

A treba da se gradi i brza saobraćajnica Sombor - Kikinda, i kroz atar su prolazili mernici koji su razmeravali teren i ucrtavali sve moguće prepreke (bandere, salaše, stabla...). Jedan salašar ih je pitao gde će biti trasa i rekli su mu da još nije definitivno utvrđena trasa, ali da će biti unutar nekih 100-400 m gde oni razmeravaju. Kad mi je objasnio gde su merili, vrlo verovatno (99%) će mi preseći jednu parcelu, a od druge će takođe otkinuti deo na jednom kraju.

Kad na to dodam da dve njive treba da mi raskopaju i polože cevovod za punjenje te akumulacije (cev fi 110), opšti interes će mi napraviti priličnu ličnu štetu...
 
Za noravski koridor placali smesno, 170 e /ar.

Zemlja pored reke je kvalitetna.
Opstina van zakona uzima.

Zakon je donet da je jedan deo industrijska zona jos 2012, naravno cekaju da pokupuju za sicu pa da promene u industrijsku kada dodle opstini na koricenje objekte kamp i zemlju okolo.Naravno tu ce lepo Gasic da se ugradi.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Izcitao sam kompletan elaborat izrade pomenutog autoputa...ni reci o ceni zemljista koje ce biti eksproprijanisano...u KO Glogonj priblizno 120 ha...meni licno prolazi kroz 6 parcela tj 15 kj! Drzava ce angazovati advokatsku kancelariju(najverovatnije Aleksic-NS),koja ce pregovarati i ponuditi neku ,,trzisnu" cenu za zemljiste...ko ne prihvati morace na Sud da potrazi svoja prava i novce! Po meni je najbolje gde se oduzme cela parcela...put ce seci parcele dijagonalno...zajebano je kad ti ostane neki patrljak trouglastog tipa...doci ce do poremecaja trzista, pa samim tim i vece cene usled vece potraznje...realna cena koja bi to mogla da amortizuje je 20 000 evra/ha.
 
Za noravski koridor placali smesno, 170 e /ar.

Zemlja pored reke je kvalitetna.
Opstina van zakona uzima.

Zakon je donet da je jedan deo industrijska zona jos 2012, naravno cekaju da pokupuju za sicu pa da promene u industrijsku kada dodle opstini na koricenje objekte kamp i zemlju okolo.Naravno tu ce lepo Gasic da se ugradi.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
A što je to smešno, garant se kod vas može kupiti zemlja za 3 puta manju cenu
 
Ta zemlja vredi mnogo vise, drugo to je industrijska zona.To sto opstina radi je protivzakonito nekoliko vlasnika je pokrenulo tuzbu visi sud je potvrdio da opstina radi mimo zakona...
 
Izcitao sam kompletan elaborat izrade pomenutog autoputa...ni reci o ceni zemljista koje ce biti eksproprijanisano...u KO Glogonj priblizno 120 ha...meni licno prolazi kroz 6 parcela tj 15 kj! Drzava ce angazovati advokatsku kancelariju(najverovatnije Aleksic-NS),koja ce pregovarati i ponuditi neku ,,trzisnu" cenu za zemljiste...ko ne prihvati morace na Sud da potrazi svoja prava i novce! Po meni je najbolje gde se oduzme cela parcela...put ce seci parcele dijagonalno...zajebano je kad ti ostane neki patrljak trouglastog tipa...doci ce do poremecaja trzista, pa samim tim i vece cene usled vece potraznje...realna cena koja bi to mogla da amortizuje je 20 000 evra/ha.
Nema tu sta da se traži na sudu,sta ti ponude to ti je.Gledaju katastar i cenu odredjuje da li je gradjevinsko ili poljoprivredno zemljište,a za poljoprivredno zemljište gledaju klasu zemlje.Surčinci su za drugu klasu dobijali do 4000din/m2,a za gradjevinsko sitan narod do 6000din,a oni koji su znali šta i gde da kupe su izvlačili i više.

Kad su radili put Batočina-Kragujevac davali su 6000din/m2 i to za gradjevinsko zemljište,a ulazili su u dvorišta i po 1m.

Za Moravski koridor najveća cena je 4000din za deonicu puta Pojate-Kruševac.

Ako je pod usevima tu je standardna priča prosečan prinos na cenu koja je tada i tu najgore prodju oni koji imaju dobar prinos i zemlju jer ih ubije taj prosek.

Ja imam "srecu" da zivim u naselju koje tek sad krece da se razvija pa me svasta javilo,trasa kanalizacije prosla kroz sumu dobio sam supalj nos do opciju,doduše nisu veliku stetu napravili.
 
Ta zemlja vredi mnogo vise, drugo to je industrijska zona.To sto opstina radi je protivzakonito nekoliko vlasnika je pokrenulo tuzbu visi sud je potvrdio da opstina radi mimo zakona...
Koliko ona vredi to je sve relativno bitno je za koliko se trguje ako se uopšte i trguje a tu cenu sigurno niko nije dobio
 
Nazad
Vrh