AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ovih kombija krs Boziji, sta izabrati a ne nasukati se...
Jedan isti tip postoji sa prednim i sa zadnjim pogonom, sta izabrati?
Cale me tera da to bude Vito '09-'10god a ja se vodim time da ako vec kupujem kombi uzmem malo veci...
Vozio sam jednog tranzita, maksi verzija, iz '07 uzivanje voziti, zato i gledam njega.
Covek ga kupio novog, sad ima nesto vise od 200.000 predjenih i nije imao vecih kvarova.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Вито је добар ако је очуван и иде као невреме. Све остало 0. Волксваген стандард,ако је очуван и мотор ок добар је ал их рђа уби,и генерално товарни простор им је мањи него у Транзита. Крафтер је ок,можда ускоро узмем путара 2020 видећемо како ће се показати. Од Боксера,Џампера са 3.0 мотором ,Волксвагена са 2.0 и 2.5,Трансит је најлакши за одржавање. Јесте слабији ал тако је како је. На Боксеру и Џамперу мораш да скинеш предњи крај комплет ако хоћеш нешто да урадиш на њему. Мана је што су им свима цене порасле ненормално. Сада Транзит у клот опреми и белој фарби кошта око 47 000е.
 
Francuze ne uzimam u razmatranje.
Bitno mi je da je pouzdan i da ima tovarni prostor iza, za djubrivo i seme kad treba na njivu, stocna hrana i tako neke potrebe da zavrsi na gazdinstvu.
Bio bi umesto drugog auta...
Imamo prikolicu tandem 1600kg ukupne nosivosti, povremeno bi i sa njom bio uparen.
Striktno zadnji pogon, velika snaga mi nije neophodna, bitno da je razumna potrosnja za jedan takav auto.
Interesantni su mi transit-ovi kamioncici, moze se naci za 5-6000e ali sve sto sam nalazio na oglasu su bili sa prednjim pogonom ali to mi ne odgovara.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sprinter ili Crafter mozda ? Crafter do 2017. je u sustini Sprinter sa VW motorom i znakom. Sprinter od 2000 do 2006 odlican pouzdan ali rdja, motori CDI fenomenalni - dvoredni lanac, nije kvarljiv, ako je fabricki teretni nema cak ni EGR ventil. Posle 2006 ide druga generacija i Euro 4 i svi problemi koji sa tim idu (DPF i slicne gluposti). U Crafteru 2.5 TDI dobar motor i nema nikakve veze sa problematicnim R5 iz Tuarega i T5 kombija, baza je stari Audijev redni 5ak iz 90ih, samo nadogradjen komon rejlom
 
Poslednja izmena:
Жива истина!

Добро, не мислим да 2121 мотор са карбом, (тај што је 1,6, осим картера, практично исти као мотор 2106 са 1600 Специјал) баш неки као што је најбоље за "Ниву", али је истина да је читав строј тако рационално избалансиран, да ако се појача мотор, да би све радило поуздано, мора да се појача квачило, мењач, кочнице и ко зна шта све не. Хоћеш да урадиш лифтовање и веће котаче, онда мораш да појачаваш мотор. Не може никако да се унапреди једна ствар, већ и још пет других.

Е, а јеси ли случајно набасао на клипове по Нету "Ниве" са суфиксом "Спорт"? Дали да се провозају којекаквим блогерима на прототиповима тих "Спортова" (обе каросерије, и стара и ова што је друга генерација) чију производњу почињу крајем ове године: атмо мотор 1,6 од 122 коња, измењено вешање позади, доск кочнице свуда у круг, којешта ситно по кабини...

Kada sam ja bio u tripu da nešto pojačavam moju Nivu, najbolja opcija, skoro 'šraf na šraf' je bio ceo 'power pack'(motor, kvačilo i menjač) od fiata 132/131. 2000 kubika, 115 konja, bila čak i opcija sa mehaničkim kompresorom, ma milina.. ranih 2000-tih bilo tih agregata k'o đubreta. Cela turska se vozila sa klonovima tih fiata.
Međutim, ubrzo se turska ekološki osvestila, za dve/tri godine su sve njihove makine istopili, a počeli voziti strana vozila iz njihovih fabrika(sa subvencijama kao domaća), tako da je nestalo u vidu magle i tih motora.
Inače, niva i ostale lade su nastale od fiat dizajna, ali se u sssr-u kasnije zapatili i unapredili pa se zovu ruska vozila..
 
Razmisljam da uzmem neki pick up na metan. Sta mislite fiat doblo ili volkwagen caddy. Nudi mi se neki caddy 2009. god, 2,0 motor,108 ks, boce vaze do 2036. god. Kaze covek da je to jednostavan motor koji je ugradjivan u pasata, neunistiv. Doblo ima malo veci prtljaznik ali cujem da koriste specijalne boce i kad istekne 20 god, mozes ga baciti. Inace motor od dobla je 1,4 sa 120 ks.
 
Koji je dobar lepak da zalepim gumenu lajsnu za soferku, u vrnoj boji da bude?

Po ks tesko da nadjem nesto bio sam u delmax i u wint nemaju nista.
 
Pozdrav svima, kako utvrditi da li su šolje amortizera zrele za zamenu. Hoću da zamenim oba prednja amortizera na Elantri pa kad već skidam sve da pregledam i šolje.
 
Ako menjas amortizere, menjaj i šolje kakve god da su. Ne verujem da su skuplje od 2000din po komadu. A loše se čuju kako škripe čangrljaju kada motaš volan levo-desno. Pogotovu u mestu kada motaš
 
Nazad
Vrh