AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Bili su i za 1800 i 2300 po komadu...
Ne sećam se proizvođača...
Ovo je originalni deo, znači, skinuo stari delimično ispravan, i uporedio, identični su, kao i proizvođač i zemlja porekla, Španija...
VKBA%203532.JPG
 
I onda dodje i kaže nešto mi trza i nema lep ler :D Kod njega auto 50k km a jelte ko još menja svećice ipak je 2k din ogroman novac.

Epilog sjebale i bobinu pa ode još 70€ iz džepa uz 2k za svećice.Zazori ludački i svaki priča za sebe.A još kaže čovek primetio sam ja odavno da malo podrhtava :ROFLMAO:

 
I onda dodje i kaže nešto mi trza i nema lep ler :D Kod njega auto 50k km a jelte ko još menja svećice ipak je 2k din ogroman novac.

Epilog sjebale i bobinu pa ode još 70€ iz džepa uz 2k za svećice.Zazori ludački i svaki priča za sebe.A još kaže čovek primetio sam ja odavno da malo podrhtava :ROFLMAO:

A kako zakljucujes da su one s...le bobinu?
 
A kako zakljucujes da su one s...le bobinu?
Kad probije svećica onda treba više struje za normalan luk, isto je i kad se poveća zazor sve to bobina mora da nadoknadi većom voltažaom,pa zbog veće voltaže krene da se greje i ode u večna lovišta.Ili zbog veće voltaže probije izolacija na kablovima i opet ode bobina.
Вероватно није имао кључ за свећице...
Čari Francuza, ne može klasičan ključ, mora dugačak nastavak i tanak zid.
 
Kad probije svećica onda treba više struje za normalan luk, isto je i kad se poveća zazor sve to bobina mora da nadoknadi većom voltažaom,pa zbog veće voltaže krene da se greje i ode u večna lovišta.Ili zbog veće voltaže probije izolacija na kablovima i opet ode bobina.
Delimično tačno.
Kada probije svećica ili cvakne kabel onda bobina nema gde sa strujom pa nahebe. Povećan zazor ne smeta bobini....
 
14mm kao i većina Francuza.A još duboko pa kad ispadne svećica iz nastavka.

Onda lepo uzmeš cev, zagreješ načukaš na M9 unutra gurnuo neki jak magnet koji se našao pri ruci i radi posao već godinama.

 
Da naravno da se zazor šteluje prema bobini tj tipu paljenja. Staro platinsko ide na 0,5-0,6mm ostala uglavnom idu na 0,7mm. A zazor koji se sa 0,7mm poveća na npr 1mm neće imati nikakvih negativnih posledica po bobinu jer je ona u stanju da opali bar 2mm varnicu.
Ali ok, ti imaš tvoje mišljenje, ja svoje... (y)
 
Kod razvodnika ni 2mm nije problem, zato se više i ne koristi.Kod modernih bobina sve igra ulogu pogotovo kad u jednačinu ubaciš knock I senzor radilice.Kocke su pogotovo osetljive na zazor jer okidaju dva cilindra u paru pa su osetljive na promene zazora pogotovo na višim obrtajima, jednostavno ne mogu da postignu.Zato se i one izbačene I prešlo se na COP bobine tj da svaka svećica ima svoju bobinu.

Niko ne spori da bobina može da opali znatno preko deklarisanog zazora, ali po koju cenu ;)
 
Ja iz iskustva prodaje , znam samo da bobine uglavjom crkavaju zaredom ubrzo jedna po jedna . Kad crkne prva , ubrzo ce i ostale . Kako mi se cini nevezano za proizvodjaca. Zasto ,neznam . Isto se pokazalo da produzi vijek ciscenje kontakta bobine i svjecice i mazanje odgovarajucim sredstvom
 
Nazad
Vrh