AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Koliko znam na fusion-u nije jeftino, neznam dali su na fiesti ležajevi isti.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
SKF VKBA 3532 ležajevi...
Set od 2 ležaja u čeličnoj košuljici , a za jedan točak, 3.920 dinara, pa puta 2..
Odrađeno danas popodne, naravno , u sopstvenoj režiji, i ovaj levi raspadnuti, i desni, kad se već mastim, auto je opet u voznom stanju...😃
 
Kome neradi klima , ili treba da dopuni neka pozuri jer nema vise jeftinog hladjenja . Npr boca freona za auto klime koja se do sada nabavljala reda velicina 100e sada je nova cijena nabavna reda 500e. Razlozi ekolosko , kinesko ,transportno,... da ne ulazimo , al nece biti vise jeftine dopune
 
Nemoj me drzati za rijec , frka je na trzistu pa ima svakakvih cijena . Oko 450e mala boca 4kg.
U preduzece dogovorimo posao sa Hr kolegom za 200 boca iz ruke u ruku ,zarada 4000e . Za dva sata dok sam uplatio , dobijem samo 30 boca .
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Kod nas je frka jer mogu samo sa sertifikatom da kupuju gas i pune klimu. A sertifikat izdaju samo u Kaću i sad bi svi odjednom pa ne stizu. Odmah je i cena gasa na crno skocila...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Stari tip zabranjen u eu , al prekogranicna saradnja cini cuda , da ne ulazim ulazim u detalje . Zato mislim da trenutna nestasica nije u vezi toga , nego u vezi abnormalne potrosnje freona u servisima za april.
 
Nastao vakum , malo Huti prepadaju brodove , preko eu luka nemoze zbog zelenih , preko Rusije neide Zelenski i Putko nisu trenutno dobri , april postao jun ,itd
 
  • Like
Reagovanja: SDF
SKF VKBA 3532 ležajevi...
Set od 2 ležaja u čeličnoj košuljici , a za jedan točak, 3.920 dinara, pa puta 2..
Odrađeno danas popodne, naravno , u sopstvenoj režiji, i ovaj levi raspadnuti, i desni, kad se već mastim, auto je opet u voznom stanju...😃
Bogami to poskupo.
Mislim da je golfa dvojku nekada set ležaja koštao oko 400-500 dinara, bilo ekstremno jeftino, ali nije moglo izdržati ni po 20hkm..
 
Kod mene na Žabarki se menja komplet sa glavčinom.Cena je bila 4.500 za komad pre 2 godine otprilike.
Na gospodaru nisam još menjao a kažu da odlaze pa ću se spremiti.
 
Bogami to poskupo.
Mislim da je golfa dvojku nekada set ležaja koštao oko 400-500 dinara, bilo ekstremno jeftino, ali nije moglo izdržati ni po 20hkm..
Zato je i bilo jeftino jer su toliko i trajali. Koliko se sećam na ležajevima nije bilo oznake proizvođača, a kutije su bile čiste bele, toliko su štedeli. Za Forda nema toliko jeftinog seta. Najjeftiniji je oko 1000din, ali nepunih 4000 za SKF uopšte nije skupo.
 
Nazad
Vrh