ASOCIJACIJA POLjOPRIVREDNIKA SRBIJE

pa to je ocigledno da sit gladnom ne veruje.nismo mi naravili asocijaciju da bi nam sutra bilo bolje vec da bi uopste bilo bolje ako je moguce, svesni smo mi ekonomske situacije ali ne mora bas sve preko nase grbace, neka svi zarade, i treba tako ali ne da nama ostaje 1/3 .ako postoji ta neka trzisna utakmica ne moramo mi uvek biti na klupi vec da se i mi malo ukljucimo u igru, jer bez obzira na subvencije i podsticajna sredstva opet je vecina poljorivrednika samofinansirala svoju proizvodnju i onda dodje neko i kaze ja ti nedam vise od 120din za kg svinje jer ima iz uvoza jeftinije?a ko je dozvolio taj uvoz?e to je jedno od milion pitanja.prvo se unisti stocni fond ,a onda se podstice ,pa zasto je to dozvoljeno kada se zna koliko je grla manje u toku jedne godine,e to je ono za sta hocemo i mi da se pitamo, pa da zanm sta cu da gajim , sta cu da sejem koliko da orem itd itd.verujte da u asocijaciji ima mladih ljudi i ispod 30 god koji su extra i bogati i opremljni kako masinama tako i kolicinom zemljista, ali su ipak uz nas jer uvek moze bolje, a i nima niko ne garantuje STA CE BITI SUTRA, jer ocigledno je da nemamo ni dugorocni plan ni program tako da samim rikljucenjem EU mnogi mogu biti zbrisani sa karte poljoprivrednih proizv, kao sto se desilo u madjarskoj ,rumuniji, bugarskoj, a sam pokazatelj toga je unistenje nasih velikih polj giganata do te mere da ih vise i nema, da ne pricamo o kombinatima i zadrugama.e otuda je nas strah sta ce biti sa svima nama ne suta vec za 5 10 god jer niko se od nas ne bavi ovom granom samo na god dana, vec na duze.pozzzz
 
Kengur je napisao(la):
Oladi me malo Rabadzija... inace hteo sam reci nesto a to je .... DOSTA majmunisanja, osnujte partiju i onda se zalazite za paore... ovako necete nigde stici... ko ovo cita od ljudi iz vlasti :sta: :spavam: :udri:
prijatelju, ti iz vlasti znaju sta sam ja jutros doručkovao zbog mojih postova,a da ne govorimo o nekim većim radnjama.Ništa se nije promenilo od završetka drugog svetskog rata.Što bi rekli"isti konji iste kočije,samo su drugi kočijaši".

Svako dobro :cao:
 
provac je napisao(la):
pa to je ocigledno da sit gladnom ne veruje.nismo mi naravili asocijaciju da bi nam sutra bilo bolje vec da bi uopste bilo bolje ako je moguce, svesni smo mi ekonomske situacije ali ne mora bas sve preko nase grbace, neka svi zarade, i treba tako ali ne da nama ostaje 1/3 .ako postoji ta neka trzisna utakmica ne moramo mi uvek biti na klupi vec da se i mi malo ukljucimo u igru, jer bez obzira na subvencije i podsticajna sredstva opet je vecina poljorivrednika samofinansirala svoju proizvodnju i onda dodje neko i kaze ja ti nedam vise od 120din za kg svinje jer ima iz uvoza jeftinije?a ko je dozvolio taj uvoz?e to je jedno od milion pitanja.prvo se unisti stocni fond ,a onda se podstice ,pa zasto je to dozvoljeno kada se zna koliko je grla manje u toku jedne godine,e to je ono za sta hocemo i mi da se pitamo, pa da zanm sta cu da gajim , sta cu da sejem koliko da orem itd itd.verujte da u asocijaciji ima mladih ljudi i ispod 30 god koji su extra i bogati i opremljni kako masinama tako i kolicinom zemljista, ali su ipak uz nas jer uvek moze bolje, a i nima niko ne garantuje STA CE BITI SUTRA, jer ocigledno je da nemamo ni dugorocni plan ni program tako da samim rikljucenjem EU mnogi mogu biti zbrisani sa karte poljoprivrednih proizv, kao sto se desilo u madjarskoj ,rumuniji, bugarskoj, a sam pokazatelj toga je unistenje nasih velikih polj giganata do te mere da ih vise i nema, da ne pricamo o kombinatima i zadrugama.e otuda je nas strah sta ce biti sa svima nama ne suta vec za 5 10 god jer niko se od nas ne bavi ovom granom samo na god dana, vec na duze.pozzzz

Kada mu se pruzi prilika uzece jos... stim ce staviti u nezavidni polozaj sitnijeg paora koji se ne moze nadmetati sa njim... nemojte mi o tome pricati... kod nas na licitacijama samo veliki mogu opstati... oni koji imaju politicku zaledjinu... nema ravnopravnosti, :udri:
 
Kengur @

jeli to za tebe znaci da samo paori sa 2-5 hektara zemlje treba da udju u asosicjaciju ?
Sto vise dobrih domacina bude u asocijaci ona ce biti bolja i veca i samim tim ce se vise pitati.
 
Pa ko je najugroženiji danas... onaj sa 1000 ha ili onaj sitni... šta je cilj onoga velikog :sta: sigurno da se još više širi i da mali propadne.... znam za primer kod nas... mi manji ne možemo da uzmemo u zakup jer onaj veliki nabije cenu i do 50000 rsd za ha i posle je pitanje hoće li moći da plati... uvek imaju popust i propust.... da ne dužim... neće biti promena to je sigurno
 
Kengur@

Ni onaj sto ima 1000 hektara se ne bavi poljoprivredom iz humanosti ili iz dosade , on zeli kao i onaj mali paor sa 5 hektara da napravi profit . I taj veliki se mora boriti za prava od kojih ce i mali zemljoposednik da profitira :)
 
procitao sam temu od pocetka do kraja i mislim da je tema dobra jos samo da se neprepucavate mozda bi i bilo nesto zanimljivo :spavam:
Post je spojen: [time]1293380561[/time]
_________________________________________________
zoran kjlajicevo je napisao(la):
procitao sam temu od pocetka do kraja i mislim da je tema dobra jos samo da se neprepucavate mozda bi i bilo nesto zanimljivo :spavam:
 
nisam se bas najbolje izrazio kada sam mislio na mlade i bogate polj jer nisam mislio na one sto kaze nas BOTA koji su se neprimerno obogatili vec sam mislio na malde ljude koji poticu iz bogatih seoskih domacinstava i koji su to stekli radom a nisam mislio na ljude tipa Kostica ,i ostalih .tek da se razumemo ja nemam nista protiv takvih vec protiv onih koji su pokupovali hiljade hektara za male pare.pooozzzz
 
Za tog sa 1000 ha, nema zime. Jer su to mahom lopurde koje su se nakrale. ::lose::
Sazaljevam postene male i velike proizvodjace koji ulazu svoj znoj.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_javgy7kj-4&feature=related
[/youtube]nadjoh jedan snimak sa protesta koji ni ja nisam video do sada.
 
obavestenje za sve clanove asocijacije i za one koji nisu je: da APS nije podrzala budzet za 2011 i da nije ni na koji nacin podrzala min poljoprivrede ,jer je ocigledno da i min polj nije do sada nijedanput podrzalo nasu asocijaciju kako u zahtevima tako i u protestima koji su bili usmereni ka poboljsanju stanja u polj kao i samog seljaka.pozzzz
 
imali vasa asocijacija neku kancelariju u somboru i imam pitanje za sve sta kazete na zaharijevu stranku (cuveni 10evra (pa prica za drzavu))
 
zorane nas stav o zahariju je davno iznet i poznat,, POGREBNIK,, srpske poljoprivrede.takvi kao taj gdin su donekle zasluzni za stanje u polj jer je to masinerija za varanje naroda ,,puzevi nojevi, cincile itd,.svaka mu cast ako je bio NEKO u vreme kad se oralo volovima ali covek ne uvidja koliko je zalutao ,vec zeli da se i politikom bavi .posto je ovo forum na kome ne pricamo na tu temu ne bih da remetimo pravila.poz i cim dalje tim bolje mislim na pomenutog.
 
ako zelite da cujetee neke novosti i akcije APSe ili mozda cisto da cujete gledate sutra ujutro na b92 ce biti ukljucen predsednik sa svojim izlaganjem u emisiji ,,znanje na poklon,, pozzz svima
 
Nazad
Vrh