Arma Trak

@lucijan013 moze malo detaljnije sta ti se ne sviđa?
Ja sam bio dugo zainteresovan za turske arma,basak ali cenovno su prevazisli moj skromni standard...

Послато са SM-A525F помоћу Тап

@lucijan013 moze malo detaljnije sta ti se ne sviđa?
Ja sam bio dugo zainteresovan za turske arma,basak ali cenovno su prevazisli moj skromni standard...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
Zavisi pre svega sta si pre toga vozio...ako si vozio IMT,Ursus,Rus i sl...onda ce ti Arma biti ok...ja sam Armu kupio kao treci traktor,za medjurednu obradu pre svega...imam dva Kejsa,Maksuma i JX...Nervira me kako radi tj bucan je...los izbor brzina...nekako mi je nakrivljen na zadnje tockove...ulazak i izlazak iz kabine nekako otezan...klima na jedinici radi kao na ostalim traktorima na trojci,cetvorci...kao da duva kosava u kabini...nije mi elastican u prevozu,nekako lose izbalansiran...itd...
 
Arma 854 jeste malo trom u najvećoj brzini ali u njoj on bi trebalo da ide blizu 40 a to je ipak traktor od 80 KS. Što se curenja tiče traktor je suv za razliku od mtz koje imam. Cureo je jedino na brzim spojkama od spoljeg hidraulika što je promenjeno. Za onu cenu koliko je bio u početku sasvim pristojan traktor, buku su mogli da reše. Za ovu sadašnju cenu možda ima i nešto bolje, mada sumnjam i svi drugi su poskupeli.
 
Шта је проблем са 854 ако их има толико колико кажете на продаји? Ја сам купио беларуса 2011. годиште пре 4 године од човека који је купио новог 854. И каже да је звао људе на част и доле уље. Ови га питали јел од беларуса а он каже не, већ од 854. Три пута му отварали мењач а и даље цури. Само што га је дотерао од Трешњевца до Н. Милошева (30 ак километара). И рекао ми је да нема снаге да вуче две пуне змајевке пуном брзином.
Ja nemam armu ali imam new holand td5.75 i td5.110.Turski oba dva.. Na manji traktor je spori menjač i lepše vuče teret ali zato ide sporije oko 35 kmh.ovaj veći sa vagonkom kad vidi blagi uspon odmah se usere. Tako da malo je nerealno sa dve zmajevke, očekivati da puca od snage traktor.
 
Ni ja nemam armu,al mogu da konstatujem istu stvar kao caran...mtz 820 slabiji al sporiji ušije u transportu 892 koji je jači al mnogo brži..
Tamo da ako 854 neće najbržom da vuče dve zmajevke ići će brzinu ili dve sporije i opet dobro...
Meni se na njoj sviđa podizna moć na polugama,broj izvoda hidraulike i tako te stvari...
E sad dobro je kad neko od vlasnika hoće da ukaže i na mane,i hvala im..
 
Ni ja nemam armu,al mogu da konstatujem istu stvar kao caran...mtz 820 slabiji al sporiji ušije u transportu 892 koji je jači al mnogo brži..
Tamo da ako 854 neće najbržom da vuče dve zmajevke ići će brzinu ili dve sporije i opet dobro...
Meni se na njoj sviđa podizna moć na polugama,broj izvoda hidraulike i tako te stvari...
E sad dobro je kad neko od vlasnika hoće da ukaže i na mane,i hvala im..

Imamo u firmi i 854 i 1104 3 god stari sa 2500-3000 Rh u njima , znači jedino ih vikend ponekad promaši da ne rade... Osim redovnog servisa menjan je na oba lezaj , na osovini prednje vuče od 1000 dindzi... 854 je zaista bučniji od 1104 u kabini...mislim da i od rusa. Ulazak u kabinu zavisi od gabarita vozača.. Ja sa svojih 191 i 90 kg uskačem kao antilopa u njega bez problema, dok traktorista sa svojih 130 kg i 180 visine planinari uz nesto joge dok se ugnjezdi... Dve zmajevke zaista ne zaukava kao 1104, ali ni ne očekujemo to od njega da ih horba na 40 km/h... ovo je Banat...imamo 3 " kade i 2 " sad ću " ...stići ce i sa 30... ;)
 
Imam armu i uklapa se u moj budzet.Dosad sam zadovoljan i sluzi za poslove za koje je predvidjen.Mane pa to ih je uvek lako pronaci samo je tesko pronaci novce za bolji.Problem je sto su cene bezobrazno podigli bez nekog preteranog razloga.Vidim uporedjujete traktore od 80ks i od 110ks pa kako to?
 
Ne znam, covek je ok, sto nije zadovoljan
Muči ga isto sto i mog brata.Pumpa mu crkla posle 100 sati nema snage da radi gasi se,posle su mu ugradili drugu polovnu ali odradjenu kod majstora isto problem.Treću su mu ugradili pumpu od 105 konja verovatno neku polovnu i sada je ok.Na 700 sati mu se nesto odvrnulo u menjacu nemoze da ubaci u brzinu nije mogao serviser da ga sredi mora kabina da se skida da majstor pridje nema uslova u dvoristu pa su ga odvezli.Sada je oko 1200 sati radi lake radove sa njim i transport.
 
Imam armu i uklapa se u moj budzet.Dosad sam zadovoljan i sluzi za poslove za koje je predvidjen.Mane pa to ih je uvek lako pronaci samo je tesko pronaci novce za bolji.Problem je sto su cene bezobrazno podigli bez nekog preteranog razloga.Vidim uporedjujete traktore od 80ks i od 110ks pa kako to?

Jedan od prodavaca u Tornjošu mi reče da je Bata podigao cene traktorima jer je bilo dosta reklamacija u garantnom roku koje im fabrika nije priznavala.. pa da nadomesti gubitke i prosle i buduće....ako laze on, lazem i ja....
 
Imam taj 704 radim samo lakse poslove i idealan je.Imam i 560 i ne bi uporedjivao za snagu ne tvrdim ali ostalo neudobno bilo i kad je bilo novo.Godisnje ga koristim jedanput da ga pomerim i premestim sejalicu .Tako da moje misljenje nije merodavno.Pre 4 godine kostalo je 17.999 +pdv
 
Pre dva dana postao sam vlasnik jednog Armartaka.
376f7db1df6715e3990ae72c5ae48656.jpg


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh