Arma Trak

Poštovanje svima ,ja imam armu 110 lux kupljen po zadnjoj ceni od koje me je zabolela glava al sta je tu je . Prošle godine smo ga terali više na transport pa nisam primetio nešto posebno sem da kad mu ukljuciš zeca oce mozak da istera ,normalno pored agrotrona koji imam ovaj je bio kupljen da radi lakse poslove. U zimskom oranju pojavio se problem kod dajca sa diznama i tu je turcin uskocio muski . Zakacen mu je Lemken varioopal 120 3+1 naravno tu +1 smo skinuli i radio je sa tri brazde . Poceo je sa 30 pošto mu je najmanja mera a onda po potrebi i do 35-40 preko toga nije mu bilo dobro pricam o ritsoj zemlji ( Pancevacki rit) . Al je zato vuko tanjirace Ferocopove sa 28 diska da samo zvonilo tu se dobro pokazao i ne mogu da se požalim. Imali smo problem sa razvodnikom kipovanja dok smo radili sa plugom morao sam da obelezim flomasterom topling i podizac visarke jer kad god bi okretao plug na kraju propuštao bi neki ventil i ili bi produžio topling ili skupljao i isto tako i podizac visarke. Jedanput su to menjali kod nas kuci ceo razvodnik al nije urodilo to plodom pa su oterali traktor kod njih u servis kad smo zavrsili poslove i tu mu još podesili lamelu koja je bila užasno tvrda sad je dosta mekša ,zamenjena sajla revezera jer je zapinjala i stavljena je prohromska koju sam narucio kod drugara koji radi za camce sajle i ostale zajebancije. Prednji led far je dva puta zamenjen jer je ulazila voda u njega ,crkla je sirena sama po sebi . Sad zapinju sajle prva dva izvoda za kipovanje i to bi trebalo zameniti i klip na vratima . Probali smo malo da spremamo proletos sa njim drljaca je SATEX 5 metara vuko ju je nije da nije al mora da ga zavrtis dok krene , Što bi rekli ožeži po gasu. Kad smo je zakacili na dajca druga pesma leti preko njiva. Sad jurim uzane felne jer mi se ne daje baš 4-5 hiljade evrica za navigaciju dali je neko upoznat od cega bi pasovale ?
Da ga rezimiramo nisam terao daca malog od 100 ks ili Lambo ili NH doduše vidjao sam ih ulazio u njih sve mi to deluje skoro isto pricam za 110 -ku . ali pored velikog kojeg imamo ovaj mu dodje ko da si uzjahao jarca uvatio za rogove i teraj . Da nema suspenziju kabine ja mislim da bi poludeo
 
Kupio felne sa gumama,felne su nove pravljene da ide u trag 150 i 200cm a gume polovne.
IMG-20230419-075212.jpg

IMG-20230419-075221.jpg
 
Ima li neko broj od servisera za Armu da radi privatno?
Kolegi istekla garancija pa da ne zove Agrotech, nego privatno neko da mu odradi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidim u zadnje vreme brdo armi na oglasima...vecinom nemaju ni po 1000 sati...o cemu se radi?
 
@lucijan013 moze malo detaljnije sta ti se ne sviđa?
Ja sam bio dugo zainteresovan za turske arma,basak ali cenovno su prevazisli moj skromni standard...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Шта је проблем са 854 ако их има толико колико кажете на продаји? Ја сам купио беларуса 2011. годиште пре 4 године од човека који је купио новог 854. И каже да је звао људе на част и доле уље. Ови га питали јел од беларуса а он каже не, већ од 854. Три пута му отварали мењач а и даље цури. Само што га је дотерао од Трешњевца до Н. Милошева (30 ак километара). И рекао ми је да нема снаге да вуче две пуне змајевке пуном брзином.
 
Nazad
Vrh