Arma Trak

Ma to je smeće od traktora. Ja za dve godine i 1000rč sam imao ne znam ni sam koliko reklamacija. Rekao sam sebi tursku mašinu više u dvorištu neću doterati. Kvaćilo još nije otišlo, ali ima još godinu garanciju pa se nadam da će otići i ono pa neka ga urade u garantnom roku.
Ne mogu da ih kudim , jer za cenu kostanja nudi zaista najvise, da ne pominjem konfor u odnosu na rusa i slicnu cenovnu kategoriju. To sto je otisla lamela, a kasnom reakcijom i korpa, spada u tekuce odrzavanje. Traktori se hajče svakodnevno 365 dana, i na kolicinu obavljenog posla u dve godine zaista nemam primedbi. 1104 ima 3 godine, ne znam sate , ali sigurno 3500, za sad samo lezaj prednje vuce od 1000 dindzi i amortizer vrata, koji nije nizasta...moz' ga menjat jednom godisnje...
 
Ovde ako neko zeli da prikupi informacije o traktoru radi kupovine istog nece na kraju znati sta da misli
. Jedni pisu sve najgore,drugi suprotno. I obavezno na kraju neciji komentar kako nema nista bez IMTa... Moja 105ica ima 2700 radnih casova i do sada bez ikakvih problema. Sta ce u buduce biti ne znam.. ali je cinjenica da vise novih imta i rakovica nema i da ko hoce novi traktor mora kupovati turske i kineske. Takva je realnost
 
1104 pre poskupljenja je bio skuplji za par hiljada od 1054, a dosta ozbiljniji traktor, neke od prednosti su ogibljenje kabine,jaca hidraulika,vise izvoda hid,odvojeno hid ulje od transmisionog,dve brzine kardana vise,elektro ukljucivanje blokade i prenje vuce, hidrulika preko potenciometara EHR , i menjac sa powerom na dugme. To su neke od prednosti. I 1054 je isto dobar ali 1104 po meni ozbijniji.
 
Ja sam konkuriso 10/40/50 za 1004 lux on ti je isti kao 1104 samo sto je motor od 1054 zbog konkursa ali kako je napredna drzava sace godinu dana od konkurisanja uplatili pare , ja kad sam uzimo predracun bio je 42,3 hiljade a sada je 48000. a to trebam ja da doplatim tako da ispada 5,6 hiljade doplata zato se predomisljam za 1054 ali ipak necu
 
Ja kad sam zvao i raspitivao se u vezi istog konkursa (jbga nisam prosao) rekli su mi da je 1004 isti kao 1104 i da su ga bukvalno samo oslabili malo da upada u nizu kategoriju za konkurse kao sto je taj nas.. :D Sto se razlike 1104 i 1054 tice meni se cini da je tu glavna razlika transmisija, koja nije predvidjena za tako jak traktor ali uzmi to sa rezervom ima skoro 2 godine od kad sam se raspitivao oko tih modela..
 
800 sati armi 704 vreme da se odradi veliki i mali servis, da li neko zna koliko litara ide u hidraulik i prednji most, namera mi je da u hidraulik naspem isto ulje koje je u kejsu Akcela hi trans nigde ne vidim na kanti gradaciju tog ulja a u armu ide 10 30 nadam se da necu nesto zajebati, 620 dinara litra akcele, svi filteri(2 za gorivo i filter ulja motora, filter ulja hidraulik) 6500 din, u motor sipam akcelu 15 40 podelim kantu u njega i kejsa.
 
800 sati armi 704 vreme da se odradi veliki i mali servis, da li neko zna koliko litara ide u hidraulik i prednji most, namera mi je da u hidraulik naspem isto ulje koje je u kejsu Akcela hi trans nigde ne vidim na kanti gradaciju tog ulja a u armu ide 10 30 nadam se da necu nesto zajebati, 620 dinara litra akcele, svi filteri(2 za gorivo i filter ulja motora, filter ulja hidraulik) 6500 din, u motor sipam akcelu 15 40 podelim kantu u njega i kejsa.
U hidrauliku ide 35 litara gledaj samo da je APIGL 4 to preporucuju,sad sam menjao jer mi pomesalo i jako penilo
 
Jel se raspitivao neko u skorije vreme oko cena, konkretno me zanima midel 854?
Bašak 2075, 31.000+ pdv 😵
 
Nazad
Vrh