Arenda- pravila, obicaji....

Ma da bankrot, a milioni se obrcu
Vjerujem da ima i ovde na forumu clanova koji imaju milionski obrt, pa oni mogu rizikovati par godina bez problema i gaziti konkurenciju, ne disu bas svakome rate kredita za vratom
Neka su i milijarde, džabe kad to samo prođe kroz prste a ne ostane ništa....


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Koliko je po vama realna cena arende?
S obzirom da mi ovaj posao sa zaradom Radimo a ne mozemo utjecati na cijenu proizvoda niti na ciienu repromaterijala u ovome trenutku ako zelimo zaraditi na arendi, sve preko 150 eura po jutru nema smisla placati.....
E sad kad ce doci taj dan vidjet cemo, netko ce docekati a mnogi nece (ukoliko odnos ulozenih i isplacenih novaca ostane ovako dosta dug period)
 
Arenda da bude 150 evra i 150 evra meni da ostane.
Ili 200 ali da i ja imam 200.
Momentalno je moja zarada 3 puta manja od cene arende.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ne može to tako da se gleda. Prva stvar je kakva je zemlja u kvalitetu i kondiciji, blizina puta...
U Mačvi je hektar oko 250 € arenda, a preko Save u Sremu je 400-600 €. Tako da je stvar u nečem drugom.
 
Izdata crkvena zemlja u Crepaji.
120.000 din /ha (68ha).Na 3 god.
Ista država različiti uslovi, kog nas u opštini već dve godine komad od 57 hektar stoji u parlogu , krenuli sa cenom od 85000 din. 1 godina parlog, pa spustili na 79000 prošle godine ...parlog, ove godine ide već treći krug na licitaciji 48000 i nikom za sad NE TREBA!
 
Ista država različiti uslovi, kog nas u opštini već dve godine komad od 57 hektar stoji u parlogu , krenuli sa cenom od 85000 din. 1 godina parlog, pa spustili na 79000 prošle godine ...parlog, ove godine ide već treći krug na licitaciji 48000 i nikom za sad NE TREBA!
Mislim da bi u našem ataru to bilo nepojmivo. Jedino ako taj komad zemlje nije u delu atara gde je baš loša zemlja.
Inače Crepaja ima izuzetno rodnu zemlju, pa je zbog toga i takva cena zemlje zakupa.
 
Nazad
Vrh