Arenda- pravila, obicaji....

Ljudi jel neko od vas bio ktitor crkvi? Gledajte to ovako, ta cena nije samo cena zakupa vec i dar toj crkvenoj opstini 😉
Kod nas u selu je pre xy godina uzeo covek po 80 k hektar zakup od crkve, plus kao uradice crep i stazu oko crkve kao donacija. Platio prvu godinu, radio 3, ostalo nikad i nikom nista..... dosta zemlje je u pitanju, lepa povrsina i lepa zemlja...
 
Uzimam zemlju u arendu prvi put i hocu da je prijavim za subvencije. Sta trebam da prilozim u slucaju da je zakupodavac tek kupio zemlju i jos uvek nije prevedeno u katastru?
 
Kad prevede u katastru onda napraviš ugovor sa zakupodavcem i to je to otprilike. Prijaviš preko e-agrara.
 
Zar nije bilo price da ne mora ugovor da bude overen kod notara da bi ga priznali u e agraru?prijavio juce po prvi put neke parcele uzete u zakup,i sad vidim da u e agraru stoji da dostavim overen ugovor.ili ja nesto nisam dobro skapirao.
 
Ja ubacivao ovih dana. Odštampan ugovor i samo vlasnik i ja potpisali. Prihvaćeno za 2 dana......
Nego jedno pitanje, kako naći kod koga u gazdinstvu je upisana ženina parcela koju je nasledila? Tj, vlasnika gazdinstva, broj gazdinstva izbaci prilikom pokušaja ubacivanja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Savo, Moraš da napišeš ugovor i da se potpiše, to pošalješ.
Ne mora da bude overen kod notara.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja ubacivao ovih dana. Odštampan ugovor i samo vlasnik i ja potpisali. Prihvaćeno za 2 dana......
Nego jedno pitanje, kako naći kod koga u gazdinstvu je upisana ženina parcela koju je nasledila? Tj, vlasnika gazdinstva, broj gazdinstva izbaci prilikom pokušaja ubacivanja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
To je ranije moglo u trezoru da se vidi gde smo predavali papire, trebalo bi da moze i sad.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh