Alati i radionice

Elektorde jesenice, Jadran S, 2.5mm..
jadran%20s_2.png


- - - - - - - - - -

Moze biti da je prevezan na380 a ti ga stekas na 220.

Pa ne znam, al kada utaknem trofazni kabal, sklopka iskoci momentalno, ne stignem ni da upalim aparat na prekidacu, al na monofaznom kablu radi normalno samo sto sto lepi, al kada jednom uhvati da lepo vari nece zalepiti, sve dok ne odstoji od prilike 1min i onda opet iz pocetka moram da zagrejem elektrodu i onda opet lepo vari, i tako u krug. Ako me razumete.
 
Da li si pogledao ,šta piše na elektrodi ? Imao sam priliku da kupim jadranke a unutra ,neke kineske.Rade ,kako si ti opisao.
 
Neka ti neko to prekontrolise ako se bas ne razumes u stuju. Moze biti da je to neko prepravljao. A ono tri faze se samo tako kaze je u principu radi na dve faze.
 
Na njima pise jadran S. Kada sam kupio aparat, isprobao sam ga sa elektrodama starim oko 10 godina, Isto jadran S i lepilo je. Cale i ja smo mislili da je do elektroda ali je kupio nove i opet isto.
 
Crnobrnja93 na koji priključak si stavljao kabal od klešta za elektrodu vidim da ima dva izlaza jači i slabiji,koja je debljina elektroda?
Jadranove malo više prskaju ali kada se raspale dosta se lepo vodi i topi.Nemoj nikako elektrode u mikrotalasnu jer će pući ne trpi metal , možeš u pećnicu od običnog šporeta mada rutilne elektrode nisu mnogo zahtevne.Iako su vlažne tope se,no ta vlaga nije dobra za zavar no to je druga priča.Kolika je maximalna amperaža aparata?
 
Crnobrnja93 na koji priključak si stavljao kabal od klešta za elektrodu vidim da ima dva izlaza jači i slabiji,koja je debljina elektroda?
Jadranove malo više prskaju ali kada se raspale dosta se lepo vodi i topi.Nemoj nikako elektrode u mikrotalasnu jer će pući ne trpi metal , možeš u pećnicu od običnog šporeta mada rutilne elektrode nisu mnogo zahtevne.Iako su vlažne tope se,no ta vlaga nije dobra za zavar no to je druga priča.Kolika je maximalna amperaža aparata?

Stavljao sam na srednji prikljucak, sada gledam bas i razmisljam kako nisam isprobao na gornjem. Ja sam stalno mislio da je gornji prikljucak za 380. Maksimalna amperaza je 180A.
 
Može al poradi malo na odvajanju elektrode pošto vidim da ih izvlačiš prebrzo. :bravo:

- - - - - - - - - -

Može al poradi malo na odvajanju elektrode pošto vidim da ih izvlačiš prebrzo. :bravo:
Crnobrnja, otvori ti za svaki slučaj aparat i pogledaj jel ta ručica za štelovanje amperaže uopšte ima svrhu.
 
Može al poradi malo na odvajanju elektrode pošto vidim da ih izvlačiš prebrzo. :bravo:

- - - - - - - - - -

Može al poradi malo na odvajanju elektrode pošto vidim da ih izvlačiš prebrzo. :bravo:
Crnobrnja, otvori ti za svaki slučaj aparat i pogledaj jel ta ručica za štelovanje amperaže uopšte ima svrhu.

Otvarao sam ga i radi sve unutra, al moracu ja da ga nosim kod elektricara da on pogleda sta je sa trofaznim utikacem. Mozda nije dobro povezano unutra.
 
Nazad
Vrh