Alati i radionice

Hehe,sve to sa sredine je stajalo sa strane na policama i kutijama.Sad prvo krecenje,pa drugi raspored,pa svega po malo.
 
@ Peto

Naravno da nije, ali eto šta dobiješ sa dobrim aparatom, i dobrom elektrodom.... naravno potrebna je i mirna ruka, ali džaba sve ako nemaš opremu....
 
Obavezno koristite neku kecelju. Ja sam se zapalio kada sam pravio valjak. Zavarivao sam pa nisam ni primijetio da mi gori nogavica dok mi iznenada nije postalo jako vruce dole. Sreća pa je napolju bio veliki snijeg.

O zračenju da i ne govorim.
 
Meni su jednom izgoreli listovi na nogama jer sam vario u šortsu.Dalje nije bilo paljenja jer sam nakon toga hvala bogu dobio dva naslednika a nije ih roda donela. :osmeh:
 
Ma nisam imo problema sa zapaljivanjem jer pazim na to, uvijek radim u pantolam i radnim cipelama bez obzira na vrucinu,nego mene ovo trza vezano za potomstvo

- - - - - - - - - -

Ma nisam imo problema sa zapaljivanjem jer pazim na to, uvijek radim u pantolam i radnim cipelama bez obzira na vrucinu,nego mene ovo trza vezano za potomstvo
 
Kakvu treba kupiti,mislim od kog materijala,a da prvenstveno stiti od zracenja?
Koliko sam cuo,co2 zraci vise od elektro aparata? Ne znam da li je tacno...
 
Ne varim svaki dan,nego kad to radim razmisljam da li bi je trebalo nositi? A nikako da je kupim,kao da kosta ko zna koliko.Sad sam malo gledao po internetu,uglavnom su od svinjske ili govedje koze.Mislim da treba svako da je nosi,po koliko god malo vario,jer treba se zastititi bar od cega se moze
 
Kao prvo, opekotine od varničenja ili, još gore, od kapi istoljenog metala (posebno kad se vari sa vrlo jakom strujom) mogu da budu strašne jer kap istoljenog metala probije meso - to izgleda kao da je metak ušao (vidio sam to jednom na poslu). Drugo, zračenje nije nimalo zdravo. Nije ono strašno, nećete dobiti rak od njeg sem u slučaju da dugo radite sa izloženom golom kožom mada može gadno se se ispečete, kao na vrlo jakom suncu (meni se to desilo kada sam 5 minuta nešto zavariva u majici bez rukava ljetos). Dakle, ili kecelja ako radite dosta sa zavarivanjem ili bar dvoje pantalone, neki stari džins je najbolji za to jer je materijal jak, gusto pleten i debeo.
 
Kap istopljenog metala sam osetio na svojoj ruci... Sutra na operaciju zbog toga!!! Zato se zastitite ako mozete i pamet u glavu.. Ja sam vario u kanalu i kapnulo mi na ruci u blizini ramena i toliko duboko otisao metal da sutra mora hirurska intervencija... :
 
Svi ste u pravu ,kod svake vrste varenja ima jako puno ultravioletnih i ultraljubičastih zraka.Zaštita obavezno : kožna kecelja ,kamašne (isto kožne) i rukavice zavarivačke ili bilo koje kožne koje idu malo više uz ruku od zgloba prema laktu,tako da budete zaštićeni od varnica koje pršte da ne ulete unutra.Ja kamašne nemam i varim u cokulama za zavarivanje cele su od kože i imaju jako otporan đon i zaštitu za prste od udaraca ako nešto padne,i obavezno nogavica preko njih da neulete varnice.Ako se desi da dođe nekako u cokulu samo podignem malo stopalo da ona sklizne do dna i sačekam da se ohladi pa tek onda se izuvam,jednom me to našlo i u pokušaju izuvanja cokule i mrdanj stopala tamo-vamo napravi mi opekotina na više mesta a bila je samo jedna varnica iliti kap metala. Ovo važi i za rukavice.Najgore je nadglavno tojest plafonsko varenje,tada sve pada na varioca ,ali svi mi to vrlo retko radimo.
Još nešto kada dođe do opekotine samo namazati odmah uljem ili kremom,recimo "pavlovićeva mast" i proći će se mnogo bolje i bezbolnije...
 
Da ali ja sam vario ispod dzipa i kapnemi na ruku gde nikako nisam mogao da se zastitim,prodje kroz duks i u ruci ode dosta duboko.... Sad mi to pocelo da gnoji i sutra moram da idem da mi to iseku da vide da nije metal ostao unitra ili neki delic..
 
Ma ako treba i kožne gaće ima da nabavim....Ljudi čuvajte i sebe i druge dok imate šta da čuvate,sve se kupuje samo život i zdravlje nenogu.....:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh