Alati i radionice

To je bila samo proba da se vidi kak fercera aparat koji sad sasrzvljam.

 
Sa max 180 ampera bi trebao da "prži" .Probaj na gornji priključak čini mi se da je na njemu izlaz od 70 volti i pojačaj amperažu,samo nemoj da preteraš koliko sam video intermitenca je svega 20% na 180 ampera,nije baš najjasnija slika.A to što ti sklopka izbaci kada priključuješ na 380V možda je problem u kablu ili samoj viljuški ,neka to pogleda neko ako nisi vičan.

- - - - - - - - - -

To je bila samo proba da se vidi kak fercera aparat koji sad sasrzvljam.

Peto da li je ovo home made CO2? Koliko A?
 
Ja se ne razumem u elektrotehniku skoro nista, moja strana je masinstvo. Tako da ne razumem sta znaci tih 20%, al probacu sutra malo da pojacam i da vidim kako radi, a mozda i osusim elektrode u rerni.
 
Odsrafi one srafove spolja na kucistu i skini polopac i stranice zajedno pa onda vrti onaj sraf za podesavanje amperaze mozda se pojeo navoj pa ostalo unutra jezgo koje seta unutra napolje. Zavisno kakvu amperazu zelis. Naravno iskopcaj ga iz struje dok radis.
 
Srafaj da jezgyo sto se pomera izade do kraja napolje onda ti je aparat na maksimumu.I klesta stavi na gornji [prikljucak di pise 70 V. Ako ni onda nece onda je negde probio i nema snage.
 
druze a gde ti to varis,vidim da si stavio lokaciju NS a jel tu i varis,pitam te zato sto ja imam problema sa strujom u selu gde mi je mehanizacija pa primera radi kad radim sa c02 aparatom na selu obavezno radim na trofaznom i prekidac na 3 dok kad dodjem u Sid moram na monofazno za istu debljinu varenja,reku mozda i ti imas tih problema,a isto mi je i elektricni tako zezao,uvek sam morao po necem da peckam da je malo ugrejem i onda nabrzaka prenesem varenje tamo gde treba,isto mi samo lepilo i na najjacoj amperazi dok nismo skuzili da je do struje.....
 
U Novom Sadu gde bi drugde. Nemam problema sa naponom. ovo je bilo sa pola snage moze i jace al dosta je i to. Probacu sutra do daske pa da vidimo razliku.
 
Pa druže ako je do struje sigurno će biti bolje na 380 volti.
Onih 20% što sam napisao odnosi se na intermitencu aparata ukoliko sam dobro video na slici (nije baš oštra a i ugao je loš pa se ne vidi sve).
Prosto rečeno u ciklusu od 10 minuta možeš da variš 2 minuta bez prekida a 8 minuta da praviš pauzu da ne bi pregrejao aparat,naravno što je amperaža manja vreme varenja je duže.


To je bila samo proba da se vidi kak fercera aparat koji sad sasrzvljam.

Peto da li je ovo home made CO2? Koliko A?

Peto1 ostao sam uskraćen za odgovor.
 
Peto, jesi na ovako šta mislio?

ak8ncp.jpg
 
Prosto volim da mi se sljaka ovako odvaja od vara,ali naravno to je samo na ovim varovima maratonske duzine...Bravo Mityoo!
Evo slobodnog vremena da se malo pravi reda u radionici ovih dana.Pocetak:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
pa nastavak...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
pa nastavak sledi sutra...
 
Nazad
Vrh