Alati i radionice

Može i meni ta knjiga? Hvala!
 
Poslednja izmena:
Bilo bi mnogo zgodnije da mu email adresu pošaljete na privatnu poruku, ovako kad se napiše dostupna svima, samo je pitanje vremena kad će početi da se spamuje.
 
bilo bi mnogo zgodnije da mu email adresu pošaljete na privatnu poruku, ovako kad se napiše dostupna svima, samo je pitanje vremena kad će početi da se spamuje.
Моја је овде, од старта, јавно доступна па нема спама. а и да крене, подесиш филтере и миран си.

Послато! Ајд' кад изучите да патентирате нове пикључке ::novac::
 
Ima li neka knjiga o zavarivanju u elektronskom formatu i da li ako neko zna može da postavi link.
Imam vremena pa mi malo da teoretski savladam materiju pre nego što počnem praktično.

- - - - - - - - - -

Kakvi su ovo aparati http://www.zavarivanje.net/aparati-za-varenje-prohroma.shtml
Nude i obuka naravno za pare.

@talianu Walter aparati su ekstra,3 god garancije,ugradjeni domaci delovi,brz servis,a aparati ekstra rade.firma je u bg kod kalenic pijace.
 
to nema veze sta je ciji otac bitno je da posao prihvatis ozbiljno sama priprema je naj bitnija kao i da se ne bojis varnica sto se mnogi boje niti da zuris kada uzmes elektrodu bitno je da je sprzis do kraja pod uslovom da si nastelovao aparat elektroda mora samo da suska dok je varis aparat nesne da menja zvuk
kada varis sa co2 mada je njegov var veoma krt mi ga koristimo za bravariju i limove nikako na delove koji trpe velika opterecenja komad koji varis mora biti cist ako je kotlovski toplo valjani lim mora biti izbrusen zicu stelujes spram amperaze i opet mora aparat samo da zuji nema menjanja zvuka a var da lije pravis male kruzice i pici a za razliku od varenja elektrodom ovde ne vuces pistolj nego guras
bazicne elektode daju tvrd var i koriste se za konstrukcione celike krte ali i zilave su vare se inverterom ili rotacionim aparatom
rutilne su idealne za nasu svakodnevnu upotrebu mekane trpe udare uvujanja vibrecije i var jako tesko puca jer je mekan i veoma zilav
visoko legirane tvrde elektrode ne trpe udara uvijanja koriste se za jednostrano navarivanje raonika i ostalih delova u poljoprivredi koji idu kroz zemlju ili nozeva od tarupa oklagija na holmerima taj var puca dok ga varis i nemaju nikakvu drugu primenu var je sto se kaze ljut vare se najcesce jakim trafoom

- - - - - - - - - -

to nema veze sta je ciji otac bitno je da posao prihvatis ozbiljno sama priprema je naj bitnija kao i da se ne bojis varnica sto se mnogi boje niti da zuris kada uzmes elektrodu bitno je da je sprzis do kraja pod uslovom da si nastelovao aparat elektroda mora samo da suska dok je varis aparat nesne da menja zvuk
kada varis sa co2 mada je njegov var veoma krt mi ga koristimo za bravariju i limove nikako na delove koji trpe velika opterecenja komad koji varis mora biti cist ako je kotlovski toplo valjani lim mora biti izbrusen zicu stelujes spram amperaze i opet mora aparat samo da zuji nema menjanja zvuka a var da lije pravis male kruzice i pici a za razliku od varenja elektrodom ovde ne vuces pistolj nego guras
bazicne elektode daju tvrd var i koriste se za konstrukcione celike krte ali i zilave su vare se inverterom ili rotacionim aparatom
rutilne su idealne za nasu svakodnevnu upotrebu mekane trpe udare uvujanja vibrecije i var jako tesko puca jer je mekan i veoma zilav
visoko legirane tvrde elektrode ne trpe udara uvijanja koriste se za jednostrano navarivanje raonika i ostalih delova u poljoprivredi koji idu kroz zemlju ili nozeva od tarupa oklagija na holmerima taj var puca dok ga varis i nemaju nikakvu drugu primenu var je sto se kaze ljut vare se najcesce jakim trafoom
 
Pazario sam ovaj aparat jesenas:
http://www.winwin.rs/aparat-za-varenje-walmer-inverter-180a-digitalni-230v-maska-cekic-7-4-kg.html

E, sad, ja kao iskusni varioc, koji je probao citav 1 (i slovima: jedan) aparat, i sprzio preko 50 komada elektroda, mogu reci da je ovo najbolji aparat na svetu. Ipak, voleo bih da cujem jos neki komentar o ovom aparatu. Kupio sam ga po preporuci rodjaka, a on ga je kupio po preporuci drugara koji radi u Zr brodogradilistu (ne znam kojem tacno), i koji mu je rekao da se tamo koriste ovi aparati.
 
Letos sam kod drugara probao sličan takav aparat za zavarivanje stim što je njegov bio 200A , imao je displej koji očitava amperažu i prekidač MMA/TIG. Veoma dobar i kvalitetan aparat za skromnu cenu.On je njega platio oko 22.000. dinara u wobi haus prodavnici i njegov umesto plastične ručice za nošenje ima platneni kaiš. Intermitencija im nije baš jača strana mislim da beše 35%/200A a da je 100%/oko 80A.Može da tera 4mm bazičnu elektrodu po njegovoj priči, meni žao što nisam imao pri ruci da i njih probam.Sve u svmu dobri su to je moje mišljenje.
Kolega neka je sa srećom i neka te dobro služi....pozzz...
 
Poslednja izmena:
Ovaj aparat je isti na oko kao moj Telwin technology 175 s tim da je telwin bio skoro 3 puta skuplji...
 
Nazad
Vrh