Alati i radionice

[TABLE="class: imgtext-table, width: 300"]
[TR]
[TD="colspan: 1"]
clear.gif
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
elektra_schweiss_st.jpg

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 1, align: center"]
MIG/MAG 170/30 TL TURBO
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
MIG/MAG 170/30 TL TURBO da li vredi ovaj aparat 750 e.Da li zna neko kako se pokazao?
 
E ovo je aparat za zavarivanje iz snova...a zamalo džabe...sa jedne strane asinhroni el.motor a sa druge generator istosmjerne struje. Imao sam priliku da probam da zavarujem sa sličnim, nešto večim Brown Boveri (danas je to ABB group) iz 1942. godine od 600A sa 6mm elektrodom i sirova sila kojom ta mašina raspolaže ne može riječima opisati. Mana im je što stu obično jako bučni i ekstremno teški (ovaj od 600A je bio težak oko jedne tonu).

http://www.quoka.de/handwerk-hausba...odenschweissgeraet-brown-boveri-220-380v.html

Brown Boveri, prastara marka iz Švajcarske, postoji i dan-danas kao jedno od najjačih imena u proizvodnji specijalne, super-teške električne opreme (generatori velike snage za nuklearne elektrane, teški el. motori za industriju, lokomotive i slično).
 
@zombie, ti su jako dobri aparati,ali to je vec stvarno prevazidjeno,a isto tako vare i invertori,normalno ne oni od 200-300e,
 
Ma esab je vrh al mislio sam na invertor esab buddy,koji kosta oko 500e,kad sam kupovo invertor nigde nisam mogao da nadjem esab,pa sam zvao galeb group oni su zastupnici,i tamo su mi rekli da ima samo esab caddy 145A je kostao oko 1300e.a buddy je kopija koja se radi ko zna gde i ima zalivenu plocu pa nema popravke,kao i da galeb uopste ne uvozi te aparate,..
 
E ovo je aparat za zavarivanje iz snova...a zamalo džabe...sa jedne strane asinhroni el.motor a sa druge generator istosmjerne struje. Imao sam priliku da probam da zavarujem sa sličnim, nešto večim Brown Boveri (danas je to ABB group) iz 1942. godine od 600A sa 6mm elektrodom i sirova sila kojom ta mašina raspolaže ne može riječima opisati. Mana im je što stu obično jako bučni i ekstremno teški (ovaj od 600A je bio težak oko jedne tonu).

http://www.quoka.de/handwerk-hausba...odenschweissgeraet-brown-boveri-220-380v.html

Brown Boveri, prastara marka iz Švajcarske, postoji i dan-danas kao jedno od najjačih imena u proizvodnji specijalne, super-teške električne opreme (generatori velike snage za nuklearne elektrane, teški el. motori za industriju, lokomotive i slično).

Ovakav rotacioni ima moj zet samo zelene boje i ova kutija cini mi se da je manja a dole je dosta priblizno ovome. Sposobna masina skroz, vari sa njim sve. Od pogonskog zupcanika gusenice za buldozeru preko plocevine od ni sam neznam koje debljine. Ubica.
 
[TABLE="class: imgtext-table, width: 300"]
[TR]
[TD="colspan: 1"]
clear.gif
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
elektra_schweiss_st.jpg

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 1, align: center"]
MIG/MAG 170/30 TL TURBO
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
MIG/MAG 170/30 TL TURBO da li vredi ovaj aparat 750 e.Da li zna neko kako se pokazao?

Kolko sam ja cuo firma elektra becum ne postoji vec 15-20godina,to su mi rekli par mastora sto popravljaju aparate,kad smo sa drugom(ivan sto preradjuje traktore torpedo) trazili delove za plazmu elektra bekum.A i mislim da je puno para za aparat od 170A.
 
Miroslave,to je obican co2 aparat,daleko je to od 'kompjutera'.mada nije preporucljivo da bude napolju,orosi se zica pa oksidira.
 
Evo moje skromne radionice nazalost u njoj nema mesta za traktor pa radim u drugoj garazi gde imam kanal a ovde drzim samo alat,inace sve prostorije deli samo zid tako da nije problem,ne setam se puno po alat.. Evo nekih slika..















A evo i mojih aparata za varenje...



 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh